+

Установки дверної коробки своїми руками – покрокова ФОТОінструкція, опис правил

Для монтажу міжкімнатних дверей необхідно сформувати базу у вигляді дерев’яної конструкції. Виготовлення та встановлення дверної коробки проводиться своїми руками. Для цього заздалегідь готуються матеріали та інструменти.

Роботи відрізняються великою точністю, тому варто озброїтися рівнем і схилом, оскільки будь-який перекіс призведе до заклинювання дверей. У такому виді діяльності є свої особливості, чому потрібна наявність досвіду, щоб не упустити важливі моменти.

Вимоги до роботи

Від правильності установки коробки на міжкімнатні двері залежить міцність майбутньої конструкції. У процесі роботи слід дотримуватися таких вимог:

  • короб встановлюється в отвір з дотриманням умов горизонтальності і вертикальності;
  • приділяється увага чіткому витримуванню зазорів;
  • кріплення підбирається з урахуванням ваги конструкції;
  • при роботі з монтажною піною враховується її розширення при затвердінні.

Особлива увага приділяється навішують дверного полотна. Залежно від матеріалу змінюється його вага. Вони бувають з дерева, ДВП і МДФ. Це враховується при монтажі короба.

Покрокова інструкція установки короба

Перед початком проведення робіт по установці короба своїми руками готуються необхідні матеріали та інструменти:

  • вертикальні бруски для стійок;
  • горизонтальна планка;
  • лиштви;
  • анкерні болти;
  • петлі;
  • саморізи;
  • клини;
  • монтажна піна;
  • болгарка;
  • шуруповерт;
  • обценьки;
  • стамеска;
  • молоток;
  • будівельний рівень;
  • схил;
  • маркер.

Покрокова інструкція по збірці короба своїми руками складається з наступних кроків:

  1. 1. Демонтаж старого вироби.
  2. 2. Проведення вимірів, установка порогу і верхньої перемички.
  3. 3. Складання короба.
  4. 4. Врізка петель.
  5. 5. Установка дверної коробки і кріплення до отвору.

Демонтаж старого вироби

Демонтаж старого вироби починається з відділенням наличників. Для цього використовується обценьки. Робота проводиться обережно, щоб не пошкодити поверхню стіни.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

Потім забираються всі дерев’яні частини старої коробки. Якщо анкерні болти міцно угвинчені, то вони зрізаються.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

Поверхня стіни перевіряється на міцність. Це є важливим моментом, оскільки сюди буде кріпитися вся конструкція. Якщо є необхідність, ведеться прокладка арматури, яка замазується цементним розчином.

Проведення вимірів, установка порогу і верхньої перемички

Перед початком виготовлення коробки ведеться завмер отвору. Розмір вимірюється в найвужчому місці. Зазор у верхній, нижній і 2 бічних частинах береться за 3 мм. Якщо є бажання зменшити ширину отвору, з бічних сторін прибиваються дерев’яні планки.

Іноді знизу передбачається наявність порога, а зверху перемички. Для цього використовуються бруски, кріплення яких ведеться в нижній і верхній частинах отвору.

збірка короба

Щоб правильно зібрати короб, необхідно взяти 2 довгі стійки і одну коротку, яка буде розташовуватися зверху. Розкласти їх на підлозі і почати кріплення один до одного.

Найбільш складним варіантом вважається фіксація під кутом 45 градусів. Для цього в брусках робиться запив. Робота вимагає великої точності. В іншому випадку з’являться щілини. Не можна допускати наявність відколів, які утворюються при роботі ножівкою.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

При формуванні розпилів інструмент повинен бути добре точила.

Потім свердлити отвори, в які вкручуються саморізи.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

Інший спосіб кріплення – це установка брусків встик під кутом 90 градусів. Цей варіант вважається простим, тому що простіше уникнути помилки. В цьому випадку стамескою видаляється зайва деревина на стику стійок. У кутових частинах бруска для одвірок маркером обводиться зайва частина, яка заважає стикуванні і підлягає видаленню. Після примірки свердлити отвори на 1-2 мм менше діаметру саморізів. Потім бруски потрібно закріпити.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

врізка петель

Кількість встановлюваних петель на міжкімнатні двері допускається від 2 до 3. Відступ від краю становить 200-250 мм. Якщо розташування петлі потрапляє на сучок, потрібно відступити на кілька міліметрів.

Спочатку одна частина петлі кріпиться до дверного полотна. Порядок роботи наступний:

  1. 1. До обраного місця прикладається петля і олівцем або гострим ножем ведеться окреслення.
  2. 2. За допомогою фрезера або стамески вибирається деревина на товщину металу. Поглиблення понад норми не допускається.
  3. 3. Петлі встановлюються в вибірку і кріпляться саморізами. Їх поверхня повинна точно збігатися з площиною полотна.

Після цього двері укладається в коробку. Виставляються зазори. З боку петель вони складають 5-6 мм, а з трьох інших по 3 мм. Фіксація полотна ведеться за допомогою клинів.

Така ж робота проводиться з другою частиною петель, які кріпляться на коробці. Іноді зручніше петлі з дверей зняти, а потім зробити повторну установку за наявними отворів.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

Установка дверної коробки і кріплення до дверного отвору

Щоб встановити коробку в проріз, необхідно переконатися, що він підготовлений. З нього не повинно нічого сипатися. Всі виступаючі частини обчесиваются. Якщо є необхідність, поглиблення замазують цементним розчином.

Щоб поставити короб на місце, дверне полотно знімається. В процесі монтажу використовується рівень і висок. Після правильного вибору положення короба починається його кріплення.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

Для цього застосовуються монтажні клини. Вони являють собою трикутні бруски, виконані з дерева або пластика. Щоб чітко зафіксувати положення коробки, клини забиваються з 2 сторін від одвірок і в верхній частині. Поле цього за допомогою рівня і схилу перевіряється горизонтальність і вертикальність розташування конструкції.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

Потім розклинення проводиться в нижній частині. Якщо все стійки стоять рівно, починається кріплення до стіни. Існує 2 способи кріплення:

  1. 1. Кріплення саморізами, які проходять крізь деревину в стіну. Для усунення видимості капелюшків вони закручуються під петлями. Важливо стежити, щоб головка була втоплена. Для посилення жорсткості можна поставити додаткові саморізи. Тоді капелюшок ховається під декоративними шайбами.
  2. 2. Потайной кріплення. Для цього встановлюються монтажні пластини, які кріпляться з тильного боку коробки. Часто виготовляються вони з гіпсокартону.

На останньому етапі йде запенивание зазорів. Для цього використовується монтажна піна. Попередньо поверхню змочують водою, щоб краще проходив процес полімеризації. Заповнення зазорів ведеться тільки на 2/3 глибини. Якщо кількість піни зайде більше, то, можливо, випинання деревини.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил

Після закінчення процесу полімеризації все розпірки прибираються. Починаються оздоблювальні роботи. Якщо ширина отвору велика, встановлюються добори, а зверху лиштви.

При установці дверного короба своїми руками необхідно дотримуватися точність виконання робіт, вміти поводитися з будівельним рівнем і схилом. У разі порушення горизонтальності або вертикальності двері заклинить.

Установки дверної коробки своїми руками - покрокова ФОТОінструкція, опис правил