+

Вологостійка фанера: види, властивості та застосування

вологостійка фанера

Вологостійка фанера – деревно-плитний матеріал, що отримується шляхом склеювання листів лущеного шпону. Властивості вологостійкості досягаються за рахунок застосування спеціальних клейових складів та просочень, що відштовхують вологу. У цій статті ми розповімо, які є види вологостійкої фанери, якими властивостями відрізняється той чи інший різновид і як застосовується. А придбати будь-яку фанеру можна на сайті https://artkone.com.ua/ru/plitnye-materialy/fanera/ компанії “Artkone”.

Види вологостійкої фанери

Є три марки, що відрізняються за рівнем стійкості до вологи:

  1. Матеріал із найнижчою стійкістю до вологості у своєму класі. Він проводиться із застосуванням карбамідної смоли. Відрізняється високою екологічністю та підходить для використання всередині приміщень.
  2. Більш стійка до вологи марка фанери (фанера підвищеної вологостійкості). Виготовляється з використанням фенолформальдегідної смоли. У свою чергу підрозділяється на фанеру: без покриття, ламіновану плівками, ламіновану сіткою. Застосовується на вулиці, за умови наявності захисту від прямого влучення води.
  3. ФБС (фанера бакелізована зі спирторозчинною смолою), ФБВ (фанера бакелізована з водорозчинною смолою) та ФБС-А ( фанера бакелізована для автомобілебудування) – найстійкіша до вологи фанера, яка просочена бакелітовим лаком. Її використовують при будівництві суден, авто- та вагонобудуванні.

На побутовому рівні найчастіше використовують два різновиди фанери: ФК – вологостійка і ФСФ – водостійка (підвищеної вологостійкості). Про них і йтиметься нижче. Розберемо, чим вони відрізняються один від одного.

Зовнішні відмінності ФК та ФСФ

Відрізнити один від одного ці різновиди матеріалу ви можете тільки при розгляді обох марок. У ФК всі шари зберігають колір шпону, така однобарвна фанера. У ФСФ внутрішні шари мають більш темне забарвлення.

Застосування вологостійкої фанери

Завдяки своїм експлуатаційним якостям, вологостійка фанера знайшла застосування у різних сферах:

Будівництво монолітних конструкцій

У цьому випадку матеріал використовується для виготовлення опалубки. Застосовується переважно ламінована фанера. Завдяки шару, що ламінує, плита фанери не забруднюється і може багаторазово використовуватися і не пошкоджується в процесі використання. Її можна використовувати багаторазово.

Покрівельні роботи

Фанера тут виступає у ролі верхнього шару покрівельного пирога. Її укладають безпосередньо під основний покрівельний матеріал. Як правило, її використовують при роботі з гнучкою черепицею і технологіями, що наплавляються, але її використовують і при роботі з іншими матеріалами: черепиця, профнастил для поліпшення захисних властивостей покрівлі і продовження її термін служби.

В оформленні інтер’єрів

З цього матеріалу створюються різні інтер’єрні багаторівневі конструкції, що вбудовуються. Цей же матеріал використовують для обшивки стін та зонування простору.

Меблеве виробництво

Вологостійка фанера – відносно недорогий та простий у використанні матеріал. Її використовують для виготовлення каркасів корпусних та м’яких меблів.

Підлогові покриття

Фанера ФСФ використовується у виробництві як основа паркетної дошки.

Рекомендації щодо вибору фанери

Спочатку зверніть увагу на клейову основу матеріалу:

  • ФК – для інтер’єрних робіт;
  • ФСФ – для робіт на вулиці або в умовах підвищеної вологості.

Потім звертайте увагу на сорт. Для чорнової обробки використовуються вироби 3-4 сортів, для чистової інтер’єрної або сувенірної продукції – першого і другого сорту. Якщо плануєте укладати фанеру на підлогу, рекомендується брати матеріал завтовшки не менше ніж 15 мм. Якщо хочете обробляти стіни – беріть тонше шліфоване, під фарбування підійде з маркуванням Ш1. Для важких умов роботи радимо застосовувати фанеру ламіновану плівками або сіткою: монолітні роботи, укладання покриттів для підлоги в автомобілях або вуличних виставкових комплексах.

Якщо вам потрібна якісна фанера, переходьте до каталогу компанії “Artkone”. Там представлений широкий вибір матеріалів, якщо не впевнені, яка фанера вам потрібна, звертайтесь до менеджерів компанії “Artkone”, вони підкажуть який вид фанери підійде для ваших робіт.