Види, призначення і класифікація залізобетонних виробів

​Залізобетонні вироби

​​Залізобетонні вироби, що виготовляються методом лиття розчину в армовані форми, представлені на сайті https://ukfreewell.com.ua/, стали невід’ємною частиною будівництва житлових комплексів, промислових підприємств, інфраструктури та комунікаційних мереж. Завдяки міцності сполучних компонентів, а також розмірам готової армованої плити, сходового маршу та інших вузлів, монтаж виконується швидко і відповідає всім стандартам безпеки.

Види ЗБВ і призначення

Найвідоміші із залізобетонних виробів – це плити перекриття. Монолітні, армовані площини використовують для зведення несучих стін і міжповерхових секторів у житловому і промисловому будівництві, укладають в інші відповідальні конструкції. Для виробництва плит використовується високоміцний портландцемент і армований прут, що витримує максимальні навантаження. Інші вироби:

  • Дорожні плити. Використовуються для будівництва естакад і злітно-посадкових смуг, у конструюванні мостів і тунелів, монтуються як елементи перонів або для зміцнення насипу біля залізничних колій. Для їхнього виробництва застосовують особливі технології, що не допускають використання марок бетону, який вирізняється середньою і малою міцністю.
  • Бетонні кільця. Перш за все, затребувані в приватних господарствах для конструкції септиків і автономного водопостачання (свердловин). Також їх використовують для захисту трубопроводів із різними комунікаціями – підземного газопостачання, транспортування нафтопродуктів.
  • Панелі. Використовуються в будь-якому будівництві – житловому або промисловому. Годяться для зведення несучих стін – зовнішніх, внутрішніх, цоколів тощо. д. Мають технологічні кріплення для зв’язування один з одним, повітрозабірники, технологічні отвори для прокладання комунікацій.
  • Сходові марші. З назви випливає визначення місця монтажу. При цьому бетонні сходи використовуються і всередині, і зовні будівлі.
  • Бетонні перемички. Без них неможливе будівництво технологічних прорізів – віконних, дверних, інженерних ніш тощо. д. Конструкції запропоновані в декількох варіантах – брускові, плитні, балкові.
  • Палі. Опорні стовпи використовуються повсюдно – для точкових фундаментів, у монтажі електричних мереж високої напруги.
  • Колони. Без них не обходиться каркасне будівництво промислових комплексів. Вони мають особливу конструкцію, що дозволяє надійно вписуватися в інші залізобетонні вузли.
  • Фундаментні блоки. На відміну від заливної основи на місці будівництва, готові вироби скорочують термін монтажу. Якісні блоки не дають тріщин, армовані за всіма правилами і витримують великі навантаження.

Асортимент виробів з армованого бетону надзвичайно широкий. На замовлення виготовляються спеціальні ЗБВ, що відрізняються геометричною формою і характеристиками. Подібні одиниці затребувані в архітектурному будівництві або там, де потрібне специфічне моделювання конструкції.​

Класифікація ЗБВ

Основний розподіл усіх виробів з армованого бетону зачіпає масу конструкцій, що відбивається на їхніх характеристиках. Це пустотілі, монолітні та ребристі. Детальніше:

  • Пустотілі ЗБВ вирізняються невеликою масою, гарною теплоємністю, практично відразу готові до фінішного оздоблення. Їх використовують у житловому будівництві для влаштування міжповерхових перегородок і внутрішніх стін. Завдяки масі та властивостям, такі вироби найчастіше використовують у приватних об’єктах – будинках, котеджах. Вони чинять менший тиск на фундамент і здешевлюють будівництво загалом.
  • Монолітні. Важкі та міцні вироби. Використовуються в багатоповерховому будівництві будинків, промислових комплексів, боксів, ангарів тощо. д. Відрізняються переносимістю високих навантажень у небезпечних природних зонах (примхливі ґрунти, сейсмоактивність).
  • Ребристі. Найчастіше використовуються в промисловому виробництві. Ребра підсилюють міцність конструкції і опір тиску інших елементів. Також перемички зручно з’єднувати з торцями залізобетонних плит.

Товщина кожного виду виробів залежить від початкової класифікації. Найменшим параметром володіють монолітні плити (до 160 мм), найбільшим – конструкції з пустотами всередині (до 220 мм).

Маркування кожного виробу з армованого бетону містить повну інформацію про вид виробу, його вагу, типорозмір, максимальні допустимі навантаження. Консультанти Броварського заводу залізобетонних конструкцій безкоштовно підберуть необхідні вузли для вашого будівництва відповідно до завдання.