При плануванні ремонту завжди потрібно вибирати і купувати облицювальні матеріали. Стіни є найбільш важливою поверхнею в будь-якому приміщенні, вони дуже сильно впливають на візуальну привабливість приміщення, тому для них важливо підібрати кращу облицювання з можливих. Серед найбільш популярних матеріалів для стін на сучасному ринку виділяють вінілові і бамбукові шпалери. У даній статті ми розглянемо переваги і негативні особливості облицювань, щоб вам простіше було зробити вибір.
Бамбукові покриття – визначаємо гідності і шукаємо недоліки
Щоб дізнатися, які шпалери кращі на ринку, вінілові або флізелінові, необхідно попередньо розібратися в особливостях цих матеріалів. Бамбукові шпалери – універсальна облицювання, що складається з натуральних волокон целюлози і полімерних речовин, тому її застосовують для обробки стін в різних приміщеннях. До основних переваг флізелінових покриттів відносяться:
- висока щільність;
- екологічна чистота;
- паропроникність, завдяки якій стіни можуть "дихати";
- звуко- і теплоізоляційні характеристики;
- можливість фарбування;
- економічність;
- міцна структура;
- стійкість до вогню.
Говорячи про економічність флізеліновимі покриття, мається на увазі необхідність нанесення клею тільки на стіни, а не на сам матеріал, який залишається сухим. Тобто ви зможете витрачати менше коштів на клей. Щоб ще сильніше знизити витрату клею, можна попередньо зашпаклювати оформляються поверхні. Така початкова підготовка гарантує, що в процесі експлуатації квартири стіни в ній будуть залишатися однотонними (НЕ будуть з’являтися плями через неоднорідного кольору поверхні).
Даний вид шпалер використовують для облицювання різних поверхонь: бетону, дерева, гіпсокартонних листів і оштукатурених стін.
Завдяки високій щільності флізелінових шпалер, ними можна облицьовувати навіть поверхні з деякими дефектами – нерівностями і дрібними тріщинами. А завдяки екологічній чистоті целюлозних волокон, матеріал підходить для обробки спалень, віталень, а також дитячих кімнат.
Шпалери з рельєфною структурою ідеально підходять для обклеювання стін з дефектами
За заявою виробників фарбувати можна будь-які бамбукові шпалери. Звичайні шпалери такого типу дозволяють 1-2 рази фарбувати облицювання, завдяки чому вона на більш тривалий час зможе зберегти свою привабливість і буде краще захищена від негативних зовнішніх впливів. Призначені для фарбування типи флізелінових шпалер можуть витримувати до 8-10 фарбувань, зберігаючи свою структуру, форму та інші важливі технічні характеристики. Єдиний параметр флизелина, який страждає через фарбування – паропроникність. Чим більше шарів буде нанесено на флізелін, тим гірше він буде "дихати".
Виділяють кілька типів флізелінових покриттів:
- 1. Гладкі і безбарвні. Вони використовуються переважно для реставраційних робіт і рідко застосовуються для обробки житлових кімнат.
- 2. З рельєфною структурою. Ідеально підходять для оформлення стін з незначними дефектами.
- 3. З об’ємним малюнком. Призначені для фарбування (можуть бути вже пофарбовані виробником).
Бамбукові шпалери дуже легко відрізнити від аналогів – це багатошаровий облицювальний матеріал високої щільності. Він відрізняється від паперових і вінілових по структурі, товщині і іншим візуально помітним якостям.
Монтаж флізелінових покриттів – розбираємося в правилах обклеювання
Ми рекомендуємо не нехтувати попередньою підготовкою стін до обклеювання шпалерами, навіть якщо ви використовуєте щільні і надійні бамбукові полотна, що не вимогливі до якості оброблюваних поверхонь. Підготовка повинна полягати в шпатлюванні стін – досить нанести на підставу один шар шпаклівки. Після цього поверхні слід покрити ґрунтовкою. Рекомендується використовувати ґрунтовку глибокого проникнення. Після висихання грунтовки можна починати облицювальні роботи.
Бамбукові шпалери можна фарбувати тільки після висихання клею
Для флизелина необхідно використовувати особливий, спеціально призначений для цього клей. Клей для флізелінових шпалер відрізняється гарну адгезію і може надійно утримувати ці важкі облицювальні матеріали на вертикальних поверхнях. Підготуйте рулони шпалер, наріжте їх на відрізки по висоті стіни, нанесіть шар клею на поверхні і по черзі приклеюйте полотна встик.
Після висихання клею можна приступити до фарбування поверхонь. Незважаючи на можливість багаторазової обробки фарбою, потрібно враховувати, що візуальні характеристики покриття будуть залежати від сполучуваності квітів. Світлою фарбою навряд чи вдасться нормально пофарбувати раніше пофарбовані в темний колір шпалери. Рекомендуємо вибирати фарбу так, щоб вона була в 1 тон темніше попереднього.
За флізеліновимі покриттями необхідно ретельно стежити і доглядати. Найпростіше робити це сухою ганчіркою і пилососом. Якщо поверхні сильно забрудняться, їх простіше буде перефарбувати, ніж позбавлятися від плям протиранням або мокрою прибиранням.
Вінілові шпалери – чим вони відрізняються від аналогів?
Вінілові шпалери – це велика група облицювальних матеріалів. До них відносять цілий ряд покриттів:
- шпалери зі спіненим вінілом;
- полотна з шовкографією, що створюється за рахунок гарячого тиснення ПВХ і шовкових ниток;
- з твердим покриттям з вінілу;
- миються.
Настільки широке розмаїття покриттів дозволяє використовувати їх в різних приміщеннях житлового будинку або квартири. На ринку представлені вінілові шпалери різних кольорів, з малюнками і візерунками, тому їх можна підібрати під будь-який дизайн інтер’єру. За допомогою вінілу можна додати стінам будь-який зовнішній вигляд, імітувати на поверхні натуральну деревину, камінь, штукатурку і т. Д.
Вінілові шпалери можуть створюватися за допомогою шовкових ниток і ПВХ гарячого тиснення
До позитивних якостей вінілу можна віднести його високу щільність і стійкість до впливу вологи. Завдяки цьому, такі шпалери можна використовувати навіть в приміщеннях з найбільш несприятливими експлуатаційними умовами – в кухнях, туалетах і ванних кімнатах. Раніше вважалося, що вініл погано підходить для оформлення поверхонь в спальнях і дитячих через низьку повітропроникності і негативного впливу вінілу на організм людини. Але сучасний вініл є екологічно чистим, а тому не шкодить здоров’ю. Крім того, на ринку можна знайти матеріали з мікропорами, що забезпечують пропускання повітря.
Найчастіше вінілові покриття є двошаровими. Нижній шар виконується з гладкого матеріалу (паперу або флізеліну), а верхній – рельєфний з ПВХ. Така структура дозволяє легко наклеювати шпалери на поверхні і надавати їм максимально привабливі візуальні характеристики.
Клей для вінілових покриттів можна використовувати універсальний, що підходить як для паперової, так і для флізеліновій основи. Процедура обклеювання буде прямо залежати від першого шару покриття. Для наклеювання паперових полотен потрібно обробляти клеєм і стіну, і полотна, а для наклеювання флізелінових можна обмежитися промазуванням стіни.
Як і у випадку з флізеліновимі покриттями, для монтажу вінілової облицювання необхідно попередньо підготувати поверхню: прошпаклевать і покрити ґрунтовкою. Так як шпалери на флизелиновій основі клеїти простіше через відсутність необхідності промащувати полотна, ми рекомендуємо вибирати саме їх. Вам не доведеться промащувати шпалери, а значить не потрібно буде розгортати полотна по підлозі. Сама процедура приклеювання повністю повторює процес монтажу флізелінових матеріалів – різниці між цими роботами практично немає.
Підводимо підсумки – які матеріали краще вибирати для будинку?
Ми розповіли вам про основні особливості різних видів покриттів, щоб вам було простіше вибрати відповідну облицювання. На основі вищесказаного, можна зробити висновок, що обидва покриття мають хороші технічні характеристики, відрізняються привабливістю і майже однаково кріпляться на поверхнях. Але не можна сказати, що вони однакові.
Бамбукові відрізняються від вінілових тим, що їх можна фарбувати
Головна відмінність сучасних флізелінових шпалер від вінілових полягає в тому, що вони дозволяють виконувати фарбування. Багаторазове фарбування істотно збільшує загальний термін експлуатації покриття, навіть якщо шпалери втратять свій первинний лиск, їх можна буде просто перефарбувати.
Вініл теж має свої переваги. Він набагато краще флизелина витримує негативні впливи навколишнього середовища. Різні види покриттів такого типу рекомендується використовувати для "мокрих" зон. У кухні, ванній та туалеті вініл може справно служити протягом багатьох років, чим не можуть похвалитися целюлозні полотна.
Також ви можете використовувати комбіновані покриття – вінілові полотна на флізеліновій основі. Вони поєднують в собі найважливіші переваги двох різних матеріалів, зберігають свої експлуатаційні та візуальні характеристики протягом тривалого часу, витримують негативні впливи, а іноді і дозволяють виконувати фарбування.
Незалежно від того, для якої кімнати вам потрібні шпалери, якому матеріалу ви віддаєте перевагу-головне вибирати тільки якісні облицювання. Тільки хороші покриття від надійних виробників мають всі описані нами гідності, зможуть прикрасити оформляються кімнати і порадувати їх користувачів.