Інтер’єр кімнати впливає не тільки на її естетичність, але також на зручність експлуатації і функціональність, тому власники прагнуть підбирати цікаві дизайнерські рішення для кожного приміщення. В останні роки у власників будинків і квартир набирає популярність комбінування оздоблювальних матеріалів. Про правила і особливості використання декількох типів шпалер одночасно ми розповімо в даній статті.
Навіщо комбінувати облицювання – цілі і завдання
Комбінування шпалер – це можливість зробити кімнату максимально привабливою, індивідуальної, що відбиває смаки і переваги власника. Але не тільки з естетичних міркувань цей спосіб обробки користується сьогодні великою популярністю. Застосування різних облицювальних матеріалів в одній кімнаті може бути обумовлено необхідністю провести зонування приміщення.
Комбінування шпалер – це можливість відобразити смаки господарів і зробити кімнату індивідуальної
За допомогою шпалер різних фактур і квітів можна розділити вітальню або іншу кімнату на кілька функціональних зон, наприклад, виділити в залі зону відпочинку, робочу зону, ігрову або спальне місце. На відміну від фізичного зонування, який передбачає поділ кімнати на ділянки перегородками і ширмами, візуальне зонування зовсім не забирає вільного місця, тому є найбільш підходящим для оформлення невеликих житлових приміщень.
Завдяки використанню різних шпалер, можна візуально розширити внутрішній простір кімнати. Наприклад, поєднання шпалер в вертикальну смугу з однотонної світлої облицюванням зовні зробить кімнату більш просторою, затишною і зручною в експлуатації. Крім візуального розширення, деякі поєднання оздоблень дозволять зробити кімнату світлішою, якщо в ній бракує природного освітлення.
Зрештою, приймати рішення про використання різних облицювань можна також при бажанні приховати будь-які недоліки кімнати і поверхонь в ній. Правильно продумані поєднання зроблять непомітними різні опуклості, ніші, нерівності, навіть криві кути і занадто низькі стелі. А ще комбінування дозволяє використовувати в обробці кімнати залишилися рулони від минулого ремонту, тобто ви зможете трохи заощадити на обробних матеріалах.
Поширені методики поєднання шпалер – вибираємо спосіб обробки кімнати
Одним з найбільш поширених способів використання декількох видів шпалер в кімнаті – це вертикальне комбінування. Він передбачає поєднання в приміщенні шпалер різних фактур і забарвлень, що наклеюються вертикальними смугами. Дана методика дозволяє коригувати освітлення в кімнаті, зонувати внутрішній простір і візуально збільшити висоту стель.
Горизонтальне комбінування краде відмінність в висоті стіни (від стелі до підлоги)
Дуже популярний сьогодні перехід контрастних вертикальних смуг шпалер зі стін на стелю. Така технологія обклеювання допомагає акцентувати увагу на певному елементі інтер’єру і приховати нерівності стельового покриття. Плюс до всього стіни при такій обробці будуть здаватися вище, а значить кімната стане більш об’ємною. Вертикальне комбінування прекрасно виглядає при поєднанні візерункових і однотонних матеріалів, чергуванні світлих і темних смуг, створення ефекту градієнта.
Другий спосіб комбінування – горизонтальний. Він допускає використання більш сміливих поєднань, матеріалів абсолютно різних фактур, кольорів і малюнків. У класичному інтер’єрі верхня частина оформляється поверхні оклеивается світлішими матеріалами, а нижня – більш темними. Темна нижня частина стіни може облицьовуватися шпалерами шорсткою фактури з виступами і нерівностями. Стик між матеріалами ховається під спеціальним декоративним бордюром.
У горизонтальній площині облицювальні матеріали складно комбінувати в кімнатах, для яких характерне різне відстань від стелі до підлоги на одній стіні. Якщо ж все одно хочеться використовувати дану методику, можна використовувати підлогові і стельові плінтуса, щоб приховати перепади висоти.
При горизонтальному комбінуванні можна реалізовувати такі дизайнерські рішення:
- 1. Стик між облицовками різних типів нечітко.
- 2. Перехід між смугами може бути оформлений у вигляді градієнта.
- 3. Для обробки нижньої частини стіни можна використовувати облицювання, що імітує візуальні характеристики натуральної деревини, цегляної кладки, штукатурки.
Для горизонтального комбінування рекомендується використовувати широкі шпалери. У кімнатах з низькими стелями краще використовувати рулони шириною в 1 м, а в високих приміщеннях – рулони по 1,5 або 2 м. При самостійному обклеюванні необхідно вирівнювати смуги за рівнем підлоги, а не по стелі. У цьому випадку лінія облицювання буде збігатися з лінією меблів і кімната буде виглядати максимально привабливо і гармонійно.
Третій популярний спосіб комбінованого інтер’єру – створення акценту на одну стіну. Дана методика передбачає створення явного акценту на одній стіні і відволікання уваги від інших стін в кімнаті. Як акцентної стіни зазвичай вибирають поверхню, поруч з якою розташовується якась меблі. У вітальні це може бути диван, за яким стіну обклеюють яскравими зеленими, синіми або червоними шпалерами, в спальні – ліжко і т. Д.
Для обробки інших стін в кімнаті при акцентними оформленні застосовують облицювальні матеріали нейтральних, спокійних відтінків, які повинні добре контрастувати і одночасно поєднуватися з яскравою частиною приміщення. Для обклеювання акцентної стіни необхідно вибирати матеріали простий фактури, без прикрас, візерунків і опуклостей. У деяких випадках для створення акцентної стіни можна використовувати сучасні фотошпалери.
Ще один цікавий спосіб комбінування називається шпалерними вставками. Він передбачає використання на однотонної стіні яскравих шпалерних вставок – клаптів. Найчастіше цей спосіб обробки використовують для створення акцентної стіни, яка, завдяки насиченим вставкам, стає дуже енергійною і динамічною, буквально притягує до себе увагу і стає центральним елементом приміщення.
При виборі форми і кольору шпалерних вставок необхідно враховувати стиль оформлення приміщення. Для класичного інтер’єру підійдуть вставки в формі правильних геометричних фігур, а для сучасних дизайнерських напрямків – вставки складної, неправильної форми.
При обробці кімнати можна все стіни перетворити в подобу клаптикової ковдри – облицювати поверхні прямокутниками і квадратами з шпалер різних видів і типів. Дана методика оформлення дозволяє використовувати полотна різних кольорів, фактур, малюнків, головне, щоб всі матеріали були однією товщини. Клаптева оформлення кімнати дозволяє додати інтер’єру простої, сільський, дуже м’який і затишний колорит. Головний його недолік полягає у високій складності комбінування. Без досвіду досить проблематично підібрати клапті шпалер так, щоб вони створювали єдину і привабливу картину. Та й обклеїти стіни рівно за допомогою невеликих квадратів і прямокутників шпалер дуже непросто.
Правила комбінованого інтер’єру – вчимося складним методикам оформлення
Зовсім не обов’язково бути професіоналом в області дизайну, щоб підібрати правильні комбіновані шпалери для вітальні, спальні або будь-якого іншого приміщення. Вам потрібно лише ознайомитися з основними правилами поєднання облицювальних матеріалів, вибрати найбільш відповідні засоби для обробки кімнати і можна буде приступати до ремонтних робіт.
Шпалери повинні не тільки поєднуватися між собою, але і відповідати стилю інтер’єру
Пам’ятайте, що не всі шпалери однаково добре поєднуються один з одним. Якщо використовувати погано підходять один одному облицювальні матеріали, кімната після ремонту може виявитися занадто химерною, негармонійною і непривабливою. Можна істотно збільшити ймовірність гарної сполучуваності оздоблень, якщо закуповувати матеріали з однієї колекції або від одного виробника.
Існує кілька особливостей грамотного комбінування шпалер, про які вам потрібно знати. По-перше, матеріали обов’язково повинні бути однієї товщини. Навіть незначна різниця в товщині негативно позначиться на візуальних характеристиках кімнати після обклеювання шпалерами. По-друге, для одного приміщення необхідно використовувати один і той же тип облицювального матеріалу, використовуйте тільки паперові, тільки бамбукові, вінілові або інші покриття, але не всі разом. По-третє, не потрібно нехтувати попередньою підготовкою стін до облицювальних робіт. Поверхні перед обробкою потрібно вирівняти, очистити і прогрунтувати. По-четверте, незалежно від того, як саме ви хочете скомбінувати облицювання, необхідно, щоб вона за кольором, фактурі, малюнку та іншим характеристикам відповідала стилю інтер’єру.
Ми настійно рекомендуємо перед вибором методики комбінування визначитися з тим, який результат в підсумку ви хочете отримати. Якщо вам потрібно просто прикрасити приміщення, зробити його індивідуальним і сучасним, можна використовувати будь-який спосіб поєднання облицювання або зовсім обійтися одним відповідним матеріалом. Але якщо потрібно розширити простір, приховати недоліки кімнати або підкреслити її гідності – вибирайте тільки відповідає цілям технологію поєднання.
Колір – підбираємо найкращі поєднання для житлових приміщень
Мабуть, вибір кольору шпалерних полотен – найбільш важливе завдання для власника, який вирішив створити складний, комбінований інтер’єр. Саме відтінки облицювання визначають, як саме кімната буде виглядати після ремонту, вони дозволяють виставляти акценти, ховати дефекти і зонувати внутрішній простір.
Відтінки акцентного і основного квітів можуть відрізнятися всього на 1-2 тони
Один з найефективніших прийомів в сучасних інтер’єрах – комбінування облицювання світлих і темних відтінків. Гра на контрастах робить приміщення привабливим, а також дозволяє поліпшити освітленість оформлюваної кімнати. Для обробки кутів і малопомітних ділянок кімнати використовуйте темні тони, а для великих і відкритих зон – світлі кольори.
За роки роботи професіоналами були виявлені найбільш вдалі поєднання кольорів:
- 1. Червоний. Добре комбінується з золотистим, зеленим, сірим, чорним і синім. Погано виглядає в поєднанні з коричневим, цегляним і фіолетовим.
- 2. Коричневий. Дуже добре поєднується з більшістю популярних кольорів: з синім, сірим, білим, бежевим, золотим. Погано виглядає з червоним.
- 3. Жовтий. Поєднується з коричневими і зеленими відтінками, а також з усіма іншими квітами, зустрічаються в дикій природі. Єдине невдале поєднання з жовтим – рожевий колір.
- 4. Рожевий. Відмінний колір для створення теплого, ніжного інтер’єру, добре поєднується з сірими відтінками, бежевими і білим кольором.
- 5. Зелений. Добре поєднується практично з усіма іншими відтінками, особливо з природними, природними квітами.
- 6. Білий. Універсальний колір, для якого найпростіше підібрати пару.
- 7. Чорний колір. Складний у використанні колір, який ефектно виглядає в поєднанні з білим, червоним, жовтим.
При виборі двох облицювальних матеріалів для кімнати можна використовувати відтінки одного кольору. Акцентний відтінок може на 1-2 тони бути темніше або яскравіше основного. Однак при використанні подібних кольорів потрібно бути обережним – є ймовірність зробити інтер’єр занадто одноманітним і нудним.
Не варто забувати і про те, що кожен колір має індивідуальне вплив на нервову систему і емоційний стан людини. Деякі відтінки збуджують, інші заспокоюють, треті допомагають працювати і т. Д. Вплив тонів потрібно враховувати при виборі обробки для різних кімнат.
У спальні потрібні кольори, які допоможуть вам розслабитися і добре відпочити, а ось в робочому кабінеті від таких відтінків необхідно відмовитися.
Існує безліч варіантів обробки житлових кімнат в будинку і квартирі. Ви можете використовувати тільки один тип облицювання або відразу кілька видів шпалер, що відрізняються за кольором, фактурі і іншим характеристикам. Однак не тільки обробка стін формує образ кімнати. Стінам повинні відповідати інші поверхні: встановлюється меблі, декоративні елементи і багато іншого. Приміщення буде виглядати гармонійно, тільки якщо всі ці елементи будуть поєднуватися один з одним.