+

Установка додаткового насоса в систему опалення – алгоритм для початківців

Додатковий насос в системі опалення стане оптимальним виходом із ситуації, коли у власників будинку виникли проблеми з обігрівом житла. Монтаж агрегату допоможе рівномірно розподілити тепло в трубопроводі. Великою перевагою насосів вважається їх універсальність, адже вони можуть працювати не тільки на вугіллі, а й на солярці, мазуті, газі, дровах і електриці.

У чому переваги допоміжного насоса?

Застосування додаткового обладнання для поліпшення роботи опалювальної системи дає мешканцям масу переваг. По-перше, збільшується загальний ККД системи. Це позначається не тільки на рівномірності розподілу тепла, а й на температурі в житлових приміщеннях. По-друге, повітря в кімнатах прогрівається набагато швидше. По-третє, поліпшується циркуляція тепла всередині головного трубопроводу.

Установка додаткового насоса в систему опалення - алгоритм для початківців

Установка допоміжного насоса

Ще однією перевагою додаткового насоса вважається виключення можливості накопичення повітря в одному з каналів, по яких циркулює тепло. Найбільше від цієї проблеми страждають власники квартир на верхніх поверхах, однак, якщо встановити додатковий агрегат, він допоможе створити необхідний тиск і забезпечить теплом всю будівлю. Великим плюсом насоса можна впевнено вважати його економічність. На практиці доведено, що разом два агрегати (штатний і додатковий) будуть споживати менше палива.

Установка додаткового насоса в систему опалення - алгоритм для початківців

Додатковий насос в системі опалення

Крім того, якщо теплом будівлю забезпечує пара насосів в системі, то мешканці можуть встановити такі корисні пристрої, як сушарки для рушників і термостати. Мешканці такого будинку також отримують можливість використовувати труби малого діаметра – якість опалення від цього не погіршиться. Ще одна важлива перевага – це невисока ціна обладнання. Додатковий циркуляційний насос може коштувати від 5 до 20 тис. Руб. Це не дуже великі гроші, якщо врахувати, що на агрегат будуть збиратися гроші зі всіх мешканців будинку.

Які параметри пристрою варто враховувати при покупці?

Перш, ніж купувати і встановлювати устаткування, варто вивчити його найбільш важливі параметри. Щоб не помилитися при виборі, ознайомтеся з такими його характеристиками, як щільність теплоносія, сила напору і температура води. Також буде потрібно дізнатися діаметр труб, які використовуються для опалення будівлі.

Установка додаткового насоса в систему опалення - алгоритм для початківців

Параметри циркуляційного насоса

Дізнатися, які саме характеристики має обраний вами насос, можна на упаковці, боковій стінці або в технічному паспорті агрегату. Напір виробники позначають літерою "H". Цей показник означає здатність пристрою піднімати воду на певну висоту. Він вимірюється в метрах. Друга характеристика – це споживання рідини системою. Вона позначена літерою "Q" і вимірюється кубічними метрами. Цей параметр дорівнює потужності котла і залежить, в основному, від діаметра трубопроводу.

Устаткування для поліпшення циркуляції не призначений для підйому рідини. Через це при покупці агрегату особливу увагу варто приділяти саме параметру "Q". Якщо встановлений котел не споряджений помпою, то подальше споживання рідини доведеться розрахувати самостійно. Більшість сучасних опалювальних приладів вже мають подібне обладнання. Встановлювати 2 пристрої для поліпшення циркуляції тепла оптимально в разі, коли в будинку вже є котел старішої модифікації, проте з часом будівля була добудована, і обігрівальне конструкція збільшилася.

Установка додаткового насоса в систему опалення - алгоритм для початківців

Монтаж додаткового насоса

Купувати дуже дороге обладнання не варто. У будь-якому випадку використовувати весь потенціал пристрою не будуть. Крім цього, встановлений агрегат відрізняється високим рівнем шумів. Найчастіше довжина труби визначає характеристики потужності обладнання: для кожних 10 м труби пристрій повинен давати 0,5 м напору. На практиці 100-метрове кільце буде ефективно працювати, якщо насос буде видавати натиск в 5 м. Купуючи агрегат для трубопроводу, не варто забувати, що потужність пристрою повинна становити на 10% більше, ніж показник, який розрахували мешканці.

Типи додаткових насосів – вибираємо відповідний агрегат

Для ефективної циркуляції носія найкраще використовувати "мокрі" або "сухі" насоси. У першому випадку ротор розташований всередині теплоносія, тобто перекачує воду, перебуваючи безпосередньо в ній. У процесі циркуляції рідина охолоджує двигун. Для підведення електрики використовується статор. "Мокрі" насоси мають безліч плюсів. По-перше, вони здатні прослужити досить великий відрізок часу. По-друге, такі пристрої не потребують частого обслуговування. По-третє, вони менше галасують. І, по-четверте, вони не відрізняються великими габаритами.

Серед недоліків можна виділити не дуже високий ККД, обмежену сферу використання, відсутність можливості застосовувати насоси для питної води та інших приладів, пов’язаних з продуктами харчування. Подібні агрегати застосовуються тільки в особняках і житлових багатоповерхових будинках.

У конструкції насосів сухого типу ротор знаходиться зовні теплоносія. У таких пристроях застосовується ущільнювач, який призначений для відсіку двигуна і самого насоса. Приблизний ККД обладнання становить 75%, через що ці агрегати застосовуються в ситуаціях, коли необхідно регулярно перекачувати велику кількість води. Такі агрегати використовуються більше на виробництві та в торгових центрах, ніж в житлових будинках.

Підготовка до встановлення обладнання

Перш, ніж приступити до монтажу насоса, уважно ознайомтеся з алгоритмом роботи. На першому етапі підготуйтеся до установки. Для цього придбайте різьблення рознімного типу і фільтр для глибокого очищення. Також перед тим, як ставити обладнання, потрібно підготувати зворотний клапан. Він стабілізує роботу опалювальної системи. Для роботи також буде потрібно:

  • набір ключів;
  • комплект великих і маленьких плоских викруток;
  • плоскогубці;
  • труба, діаметр якої буде дорівнює діаметру стояка;
  • арматура.

Установка додаткового насоса в систему опалення - алгоритм для початківців

Установка допоміжного насоса

Варто заздалегідь визначитися з місцем монтажу. Сучасні агрегати можуть ставитися не тільки на трубу для подачі води, а й на зворотний трубопровід. Якщо планується установка пристрою на відрізок труби між зворотної та прямої проводкою радіаторного типу, то перед цим потрібно перевірити здатність агрегату витримувати потужний натиск гарячої рідини. Варто також пам’ятати, що в будівлях, приміщення в яких обладнуються "теплими підлогами", прилад для нагнітання ставиться в точці подачі гарячої води. Таким чином, вдасться виключити завоздушенность труб.

Якщо в наявності є мембранний бак, то насос з байпасом монтують з боку зворотного трубопроводу, ближче до розширювача.

Монтаж агрегату – алгоритм в деталях

Установка додаткового циркулюючого насоса в штатну систему опалення ніяк не залежить від типу і матеріалу останньої. У будь-якому випадку робити монтаж доведеться методом обводу. Якщо будинок обладнаний металевим трубопроводом, то можна докупити готову конструкцію, що дозволяє обійти головну магістраль. Перед монтажем потрібно повністю злити рідину і прочистити труби. Для цього трубопровід потрібно кілька разів промити. Після цього з боку основної труби встановлюється шматок труби, зігнутої у вигляді літери "П".

Установка додаткового насоса в систему опалення - алгоритм для початківців

Тонкощі монтажу додаткового насоса в систему опалення

Посередині труби зафіксуйте насос. По обидва боки від пристрою поставте кульові крани. Для чого вони потрібні? В першу чергу, циркуляція води прийде в норму, якщо перекрити один з кранів. По-друге, в разі ремонту агрегату доведеться зливати воду, при наявності кранів робити цього не буде потрібно. В процесі установки слід звернути увагу на напрямок, в якому рухається рідина. Воно відзначено на корпусі насоса спеціальної стрілкою. По закінченню монтажу систему заповнюють водою і перевіряють роботу. У разі виявлення будь-яких неполадок усунути їх варто саме на цій стадії операції.

Далі за допомогою центрального гвинта з труб виганяємо застояне повітря. Якщо все виконано правильно, з окремого отвори в трубопроводі почне текти вода. Щоб встановити агрегат з управлінням ручного типу, повітря з труб потрібно вивести ще перед початком монтажу. Для цього пристрій включається на кілька хвилин, після чого клапани обладнання відкриваються. Подібну процедуру варто повторити кілька разів. Як тільки трубопровід заповниться достатньою кількістю рідини, запуститься сам насос. При цьому наявність повітря в трубах категорично неприпустимо.

Техніка підключення пристрою – що з чим поєднувати?

Мешканці будинку не отримають якісного обігріву, якщо насоси не буде під’єднано належним чином. У процесі підключення пристрою до електромережі систем природної циркуляції використовують автоматичний запобіжник. Для монтажу останнього варто вибирати місце на відстані не менше 70 см від головного котла. У системах примусової циркуляції насос почне працювати після включення теплового реле. З метою забезпечення одночасної роботи вбудованого і додаткового насоса другий прилад потрібно з’єднати з реле або ж вивести його паралельно до першого приладу.

В котлах електричного типу пристрою для циркуляції варто підключати безпосередньо до котла. В такому випадку насос буде спрацьовувати тільки в момент підігріву рідини. Фільтр для очистки необхідно встановлювати перед корпусом насоса. Клапан, прикручений у верхній частині байпаса, дає можливість продувати трубопровід, виводячи з нього скопилася там повітря.