+

Терморегулятор для котла – автоматика подбає про комфортну температуру в житло!

Терморегулятор для котла дозволяє управляти роботою опалювального агрегату в автоматичному режимі, забезпечуючи тим самим максимально комфортну температуру в житло.

Типи опалювальних котлів – як в них регулюється температура?

Існує кілька видів агрегатів, які використовуються для опалення житлових приміщень. Споживачі монтують в будинках і квартирах електричні, газові, твердо і рідкопаливні котли. Всі ці установки в частині регулювання температури мають певні особливості. Електричні агрегати, наприклад, забезпечуються спеціальним механічним таймером. Він дозволяє вибирати один з трьох варіантів функціонування котла:

  1. 1. Устаткування вимкнено.
  2. 2. Подача гарячої води.
  3. 3. Запуск і відключення агрегату в заданий час.

Такий таймер в більшості випадків виконується у вигляді циферблата з 24 поділами. Користувач встановлює диск на певну позначку. У заданий час котел автоматично вмикається і починає обігрівати приміщення. Крім того, таймер можна запрограмувати на включення / вимикання агрегату через певні проміжки часу (15, 30, 60 хвилин).

Терморегулятор для котла - автоматика подбає про комфортну температуру в житло!

Опалювальний котел

Рідко-та твердопаливні котли, як правило, оснащуються спеціальним термоелементом – елементарним по конструкції пристосуванням для автоматичного відкриття і закриття заслінки тяги. Тут все просто. Горіння буде тим сильніше, чим більше відкрита заслінка. У більш сучасні котли на рідкому і твердому паливі вбудовують НЕ термоелемент, а контролер. Він дає можливість точніше регулювати роботу опалювального обладнання за рахунок керування повітряного потоку, що надходить в камеру згоряння.

Установки, що працюють на природному газі, набули найбільшого поширення. Вони дешеві в експлуатації, надійні, економічні, можуть бути одно- і двоконтурними. У першому випадку агрегат має всього одним теплообмінником. Подібні установки використовуються виключно для опалення. Двоконтурні апарати не тільки обігрівають житло, але ще і подають гарячу воду. Газові агрегати завжди використовуються з терморегулятором, який нерідко називають термостатом, программатором, термодатчиком або датчиком температури. Це пристрій ми і опишемо максимально докладно. Після прочитання статті ви без проблем виберете і підключіть терморегулятор для котла.

Види термостатів – який пристрій придбати для приватного житла?

Цікавлять нас пристосування бувають центральними, радіаторними, кімнатними. Терморегулятори для батарей опалення дозволяють налаштовувати температуру в кожному приміщенні житла. Подібні пристрої дуже прості. Вони являють собою клапан, за допомогою якого можна знижувати або збільшувати подачу гарячої води на радіатор.

Центральні термостати зазвичай встановлюються в котельних, що забезпечують опалення котеджів на декілька сімей, багатоквартирних будинків. А ось в окремих квартирах з автономним обігрівом на газові агрегати монтуються кімнатні регулятори температури. Вони постійно підтримують оптимальну температуру в житло без необхідності втручання людини в роботу системи опалення.

Регулятор температури для газового котла має зрозумілий принцип роботи. Розібратися з ним нескладно. Споживач програмує певну температуру в приміщенні (припустимо, + 22 °) і включає опалювальний агрегат. Котел починає нагрівати воду, яка надходить в радіатори. Коли температура в будинку (квартирі) досягає показника + 22 °, термостат відключає систему опалення. Котел не працює. При падінні температури повітря в житло на 0,5 ° терморегулятор знову запускає опалювальне обладнання і вимикає його при досягненні + 22 °.

Важливий момент! Термостат відключає не тільки пальник газового агрегату, але і його насос. А значить, споживач вже починає економити електричну енергію.

Тут є ще один момент. Теплоносій в опалювальній системі остигає відчутно швидше, ніж температура в приміщенні. За рахунок цього ми знову економимо, так як котел буде включатися значно рідше (в 5-10 разів). Як результат – зменшення цифр в рахунках за оплату електроенергії, збільшення довговічності опалювального газового агрегату і при цьому завжди комфортна температура в будинку.

Особливості кімнатних терморегуляторів – що потрібно знати споживачеві?

При виборі термостата слід враховувати, що описувані пристрої поділяють на:

  • бездротові;
  • провідні.

Терморегулятор для котла - автоматика подбає про комфортну температуру в житло!

Бездротовий терморегулятор

Бездротові термодатчики складаються з двох блоків. Один з них має в своєму розпорядженні пристосуванням, заміряли температуру. Він ставиться в приміщенні. Другий блок підключається до котла. Між собою ці два елементи зв’язуються радіосигналом. Головне достоїнство такого терморегулятора – відсутність необхідності в прокладанні кабелю. Монтаж провідних пристроїв складніший. Доведеться пускати провід від котла до блоку, що встановлений в кімнаті, демонтувати плінтуса, поріжки під міжкімнатними дверима і так далі.

Також термостати ділять на прості і програмовані. Вони характеризуються різною функціональністю. До одноконтурним котлам зазвичай підключають прості пристрої, які виконують одну задачу – утримують температуру в житло на заданому рівні. З двоконтурним агрегатом все складніше. В даному випадку рекомендується приєднання програмованого термостата до газового котла. Таке пристосування дає можливість:

  • вибирати денну та нічну температуру;
  • програмувати котел на кілька місяців вперед і на кожен день тижня;
  • задавати будь-які режими функціонування опалювальної установки.

Терморегулятор для котла - автоматика подбає про комфортну температуру в житло!

Програмований термостат може підтримувати температуру в житло на необхідному рівні

Зручність застосування програмованого пристрою очевидні. З його допомогою ви зможете підтримувати температуру в житло на необхідному рівні незалежно від того, як довго вас не буде вдома (тиждень, місяць), а також дотримуватися максимально прийнятних для вас нормативів опалення.

Вибір і установка регулятора температури – мінімум складнощів!

Щоб правильно придбати термодатчик і без проблем підключити його до котла, слід отримати консультацію професіонала в сфері опалення житлових приміщень. Бажано купувати регулятор температури того ж виробника, який випустив газовий агрегат. Тоді підключення термостата до опалювальної установки пройде по-справжньому просто. А сам процес експлуатації системи опалення буде надійним і безаварійним.

Терморегулятор для котла - автоматика подбає про комфортну температуру в житло!

підключення термодатчика

Тепер давайте розберемося, як підключити термостат до газового котла. Але перш візьміть до уваги наступне. Забороняється закривати датчик температури шторками і фіранками, фальш-панелями і різноманітними декоративними елементами (поличками, навісами і так далі). НЕ монтують терморегулятор близько предметів і конструкцій, які будуть заважати вільній циркуляції повітря в приміщенні, а також близько кондиціонерів, електропечей, нагрівачів. Якщо не дотримуватися цих вимог, датчик не зможе точно заміряти температуру в кімнаті.

Підключаються розглядаються нами пристрою по далі наведеним алгоритмом:

  1. 1. Ретельно вивчаєте інструкцію по монтажу термостата.
  2. 2. відключати опалювальний агрегат від електромережі.
  3. 3. Знаходьте в котлі контакти для під’єднання регулятора. Вони вказуються в схемі, що додається до агрегату. Місце підключення в котлі добре видно візуально – виробники монтують на нього спеціальну перемичку. помилитися важко.
  4. 4. Демонтіруете перемичку, під’єднуєте терморегулятор. Ніяких додаткових дій з підключеними дротами виконувати не потрібно.

Зверніть увагу. Програмовані регулятори температури нерідко приєднуються до клем, наявними на газовому котлі. Принцип виконання робіт в подібних випадках буде аналогічним.

Налаштування термостата також не викликає серйозних проблем. Чи вивчаєте інструкцію, пробуєте різні режими роботи, вибираєте ті, які вам підходять. І не забувайте – ви завжди можете виконати повторну настройку терморегулятора в потрібний вам час. Нехай у вашому домі завжди буде тепло і затишно!