+

Скільки коштує побудувати будинок – від дозволу на будівництво до електропостачання

Власне житло – мрія багатьох людей. Сьогодні з квартирами впевнено конкурують котеджі, побудовані в передмісті. Про достоїнства приватних будинків написано чимало книг і статей. Однак про те, скільки коштує побудувати будинок, автори згадують побіжно, в кращому випадку приводячи приблизну вартість матеріалів і зарплату будівельників. А тим часом перші витрати почнуться задовго до початку будівництва.

Способи отримати землю для індивідуального будівництва

Будівництво будинку починається з оформлення землі. Ділянка під будівництво можна отримати кількома шляхами.

Найпростіший – купити вже оформлений земельний наділ в межах населеного пункту. В цьому випадку, якщо проектна документація на руках, ви можете приступати до будівництва після укладення угоди. Недолік такого наділу це його ціна.

Однак можна знизити фінансові втрати. Землю під будівництво можна отримати в органах місцевого самоврядування. Правда, оперативним такий метод назвати не можна. Вам належить зібрати чимало документів, дати оголошення в газету і навіть взяти участь в аукціоні. Отримання кожної офіційного паперу супроводжується витратами – оплатою державного мита. Сума залежить від конкретного регіону Російської Федерації, але, як правило, не перевищує 2 000 р.

Скільки коштує побудувати будинок - від дозволу на будівництво до електропостачання

Простіше (але і дорожче) всього купити вже оформлений ділянку в будь-якому населеному пункті

У такого способу отримати земельну ділянку під ІЖС (індивідуальне житлове будівництво) є кілька мінусів:

  • Будівництво потрібно завершити і офіційно оформити протягом 3 років. Поки будинок не добудований, земельну ділянку вважається орендованим у держави. Сума, яка стягується з орендаря, залежить від регіону і площі наділу (в Сибіру це 35 тис. Руб.);
  • Бюрократична ланцюжок. Отримання всіх необхідних для будівництва документів займає чимало часу.

Виділення земельних ділянок – це загальноприйнята практика в сільській місцевості. В рамках цієї програми члени багатодітних сімей в ветерани бойових дій можуть отримати землю, не сплачуючи орендну плату. Правда, витрати, пов’язані з оформленням землі, цим громадянам доведеться сплатити.

Документи, необхідні для будівництва, і супутні витрати

Якщо ви власник ділянки з підведеними до нього комунікаціями, а на руках у вас ескізний проект будинку, то до будівництва можна приступати негайно. Але все змінюється, коли будівництво починається з "нуля". Вам належить пройти безліч інстанцій і отримати купу дозвільних документів.

Після написання заяви на отримання ділянки в місцевій адміністрації ви відправляєтеся до редакції районної (міської) газети – треба дати оголошення, що ділянку за такою-то адресою виставлений на торги. Так, це не жарт. В черговий раз сплативши держ. мито і заставу, ви допускається до участі в аукціоні (заставу потім повертається).

По завершенні аукціону (він проводиться в земельному відділі районної адміністрації), котра виграла учаснику видається договір оренди, що діє 3 роки. За цей час потрібно звести житловий будинок. Якщо до ділянки не підведені ніякі комунікації в торгах рідко бере участь хтось крім заявника.

Після підписання договору оренди ви відправляєтеся в організацію, яка займається геодезичними вишукуваннями. Фахівці цієї компанії проведуть роботи з виносу в натуру характерних точок кордону вашої земельної ділянки (в документах повинен вказуватися кадастровий номер). Вартість цих послуг залежить від регіону і ціни ділянки.

Після завершення геодезичних робіт потрібно відвідати проектно-архітектурне бюро, де на підставі наданих документів вам видадуть креслення містобудівного плану земельної ділянки. Звісно, ​​не безкоштовно.

Ескізний проект індивідуального будинку

Проект будинку можна скачати в інтернеті, адже багато будівельних компаній викладають на своїх ресурсах ескізи будівель безкоштовно. Це так, але є один нюанс. Проект житлового будинку потрібно буде зареєструвати в будівельному відділі адміністрації району. В іншому випадку оформити будинок буде практично нереально (або дуже дорого).

Тому на основі викладених в інтернеті ескізів можна створити свій проект, з яким ви і підете в архітектурну організацію. На основі вашого малюнка фахівці компанії розроблять ескізний проект, його вартість залежить від складності.

Скільки коштує побудувати будинок - від дозволу на будівництво до електропостачання

Проект майбутнього будинку можна скачати в інтернеті або створити самостійно, але обов’язково потрібно зареєструвати в адміністрації району

При роботі архітектори використовують такі розрахункові дані:

  • Кліматичний район будівництва (СНиП 2.01.01-82);
  • Розрахункова температура зовнішнього повітря;
  • Снігове навантаження (СНиП 2.01.07-85);
  • Район по вазі снігового покриву;
  • Нормативна вітрове навантаження (СНиП 2.01.07-85).

Документ розробляється відповідно до чинних будівельних норм, правил і стандартів. У ескізний проект, виконаний відповідними фахівцями, включені схема приміщень будинку, його техніко-економічні показники і навіть приблизна кошторис на будівництво.

Під техніко-економічними показниками розуміються площа забудови, загальна площа будинку, житлова площа, будівельний об’єм.

Після отримання проекту на руки ви стверджуєте його в будівельному відділі адміністрації, отримуєте дозвіл на будівництво і можете приступати до будівництва.

Система розрахунків вартості будівництва і способи її зменшення

Замовивши професійний проект будинку у відповідній організації, ви вже представлятиме приблизну вартість майбутнього будівництва. Адже документ супроводжується пояснювальною запискою і кошторисом. Локальний кошторисний розрахунок розробляється базисно-індексним методом із застосуванням індексів перерахунку кошторисної вартості та обліком поточного рівня територіальних цін. Для цього використовується журнал "Індекси цін в будівництві". Вартість самих будівельних матеріалів визначається:

  • За територіальною збірки місцевих цін на матеріали, вироби і конструкції, що застосовуються в будівництві;
  • Вивчаються поточні ціни в прайс-листах підприємств-виробників.

Звичайно, точну вартість індивідуального будівництва підрахувати неможливо. Особливо з огляду на швидкість зміни цін. Крім того, фахівці керуються офіційними цінами на роботу і будівельні матеріали.

Скільки коштує побудувати будинок - від дозволу на будівництво до електропостачання

Підрахувати заздалегідь точну вартість будівництва практично неможливо

Однак будівництво, особливо для себе і за свої гроші, вимагає творчого підходу. Наприклад, для земляних робіт можна залучити не будівельну компанію, а робітників низької кваліфікації (гастарбайтерів) або домовитися безпосередньо з екскаваторником. У цьому випадку робота буде коштувати дешевше.

Втім, локальний розрахунок нерідко використовується в якості якоїсь бази, що дозволяє зорієнтуватися в поточному рівні цін. Вартість будівельних матеріалів можна дізнатися в відкритих джерелах, але ось зарплату робітникам доведеться розраховувати виходячи з середньоринкових цін.

Звичайно, можна побудувати будинок, не привертаючи сторонніх фахівців, але в цьому випадку вам треба освоїти багато будівельних спеціальностей: муляр, зварник, тесля, електромонтер і ін. Витрачені на навчання фінанси можна використовувати ефективніше. Не варто забувати і часовий чинник – самостійне будівництво будинку займе в рази більше часу.

Елементи житлового будинку – що потрібно знати, щоб обчислити їх реальну ціну

Збір паперів і проходження бюрократичних перепон залишилися позаду. Починається зведення будинку. Будівництво будинку ведеться в кілька етапів і жоден з них не обходиться безкоштовно.

Скільки коштує побудувати будинок - від дозволу на будівництво до електропостачання

Перший етап будівництва – земляні роботи, вартість яких залежить від багатьох факторів

Вартість земляних робіт (розробка грунту, засипка траншей, ущільнення) залежить від кількості грунту і способу виконання робіт (ручний або механічний). Фундаменти бувають монолітні, стрічкові, на палях і т.д. У всіх варіантів різна ціна, але в деяких випадках можна обійтися своїми силами.

Стіни – тут враховується вартість будівельних і витратних матеріалів і складність роботи з ними. Наприклад, дерев’яні стіни нескладно звести самому, а ось для роботи з цеглою, СІБІТ і термоблоками краще звернутися до професіоналів. При розрахунку вартості перекриттів в розрахунок береться ціна на матеріали (дерево, метал або бетон) і зарплата будівельникам.

З покрівлею все просто – чим складніше, тим дорожче. Наприклад, звичайну двосхилий дах без особливої ​​вишуканості можна підняти і самому. Зі складними конструкціями краще звернутися до покрівельникам. Вартість вікон і дверей вказана в прайс-листах підприємств, а ось установка, як правило, обходиться безкоштовно. Укладання підлог – нескладна процедура, яка під силу будь-якій людині, який вміє поводитися з інструментом (враховуються витрати на матеріал).

Оздоблювальні роботи – один з трудомістких і дорогих процесів. Тут все залежить від ваших уподобань. В принципі, можна трохи заощадити, замовивши предчістовая обробку в будівельній організації, а фінішний етап залишити для себе.

Скільки коштує побудувати будинок - від дозволу на будівництво до електропостачання

Один з найбільш трудомістких і дорогих етапів – оздоблювальні роботи

Встановити сантехніку можна самостійно і навіть можливі помилки не приведуть до фатальних наслідків. З електричними мережами в будинку теж можна впоратися самостійно, але це необгрунтований ризик. За даними МНС причиною пожежі в 90% стає електропроводка.

Насправді кожен з цих етапів – це тема для окремої статті. Плануючи будівництво житлового будинку, закладайте їх розрахункову кошторис. Втім, ці елементи присутні в будь-якій будівлі (приватний будинок, дача або котедж).

Інженерне обладнання приватного будинку

До інженерного обладнання будівлі належать такі елементи:

  • Електропостачання (в нашому випадку від місцевих електромереж);
  • Водопостачання (від водопроводу або свердловини);
  • Каналізаційна система;
  • опалення.

Скільки коштує побудувати будинок - від дозволу на будівництво до електропостачання

Починаючи будівництво, необхідно ретельно продумати всі інженерне обладнання

Починаючи будівництво на новій ділянці доведеться подбати про електроенергії. Процес настільки тривалий, що на першому етапі краще скористатися бензиновим або дизельним генератором. Адже більшість будівельних робіт ведуться з використанням електричних інструментів.

Для того, що підвести електрику до будинку, вам доведеться відвідати місцеві електромережі і надати туди схему вашої ділянки. Виїхавши на місце фахівці розрахують оптимальний спосіб електропостачання і видадуть вам висновок. З отриманої папером треба буде відвідати регіональну організацію, що займається електропостачанням населення.

На щастя, оплачувати установку стовпів і прокладку електроліній не доведеться. Однак не забувайте про державне мито та платі за підключення будинку до зовнішньої електричної лінії.

Вартість решти інженерного обладнання повністю залежить від ваших уподобань. Наприклад, хтось пробурить свердловини і встановить водонасосну станцію і прокладе каналізацію. А кого-то влаштують "зручності у дворі" і походи до найближчого колодязя.

Складність може виникнути з системою опалення. Потужність опалювального котла підбирається з урахуванням його площі будинку. Від цього залежить його ціна. Економія в цьому випадку недоречна, краще взяти котел могутніше, ніж потрібно на 15-20%.

Як бачите, розрахувати скільки потрібно грошей, щоб побудувати будинок не так-то просто. Основну складність становлять оформлення та оплата всіляких дозвільних паперів.