Останніми роками в Україні набирає популярності каркасна технологія зведення будинків. Дана технологія виникла досить давно, близько сотень років тому в Європі будували фахверкові будинки, які використовували каркасну конструкцію, хоча, вони не мали тих властивостей, якими володіють сучасні каркасні будівлі. У нашому столітті, завдяки сучасним будівельним матеріалам, каркасна технологія стала ідеальною для зведення заміських будинків, дач, турбаз або баз відпочинку.
Каркасні будинки в наш час є надійними і довговічними і не поступаються традиційним бетонним або цегляним будівлям, а якщо взяти до уваги вартість матеріалів для будівництва будинку, то виявиться, що вона значно нижча за інші технології.
Розглянемо переваги каркасної технології для підприємця:
- Доволі короткий час будівництва. Час на зведення каркасно-щитових будинків під ключ досить короткий, як правило 3-4 місяці. Наприклад, ця технологія дала змогу побудувати невеликий СІП панельний будинок під оздоблення лише за 23 дня, як це вийшло в будівельної компанії masterovoy.com.ua, тоді як зведення цегляного будинку потребуватиме участі будівельної бригади, цементу і значно довшого часу. Основна перевага каркасної технології це використання готової будівельної конструкції: домокомплекту.
- Будівельні матеріали, ОСБ плити ТМ Eger і Kronospan, а також дерев’яні бруси, для каркасно-щитових будинків екологічно безпечні. Це дає змогу без страху за своє здоров’я жити в такому будинку.
- Енергоефективність дерев’яних стін з базальтовим утеплювачем перевищує аналогічні показники бетонних або цегляних стін у кілька разів. Якщо порівняти за енергоефективністю, то каркасна панель завтовшки всього 16 см аналогічна цегляній кладці завтовшки 30 см! Це означає, що в каркасному будинку буде тепло і затишно взимку, а економія на обігріві буде досить великою.
- За рахунок невеликої товщини каркасної стіни і її високого показника енергоефективності, можна заощадити до 10% від площі будівлі, тобто при будівництві будинку площею 100 м2, виходить близько 10 м2 додатково, а це ціла кімната!
- Міцність і легкість конструкції каркасно щитових будинків перевищує показники будинків з дерев’яного бруса або колоди, що дає змогу зводити такі будівлі на пучинистих або піщаних ґрунтах, де можливий підмив або усадка грунту.
- Водо-, вогне-відштовхувальні присадки, які використовуються для обробки каркасних панелей і брусів, зберігають дерев’яні конструкції від процесу гниття і горіння.
- Будівництво каркасних будинків не вимагає довгих бетонних робіт, крім заливки стовпчастого фундаменту. Під час будівництва цегляного будинку потрібні “мокрі” бетонні роботи як для фундаменту, так і для стін, а в разі неточного розрахунку знадобиться більше часу на будівництво будинку. Замовляючи каркасний будинок, клієнт отримує готовий домокомплект одразу, у разі внесення правок у проєкт вони легко реалізуються.
Насамкінець хочеться сказати, що будівництво бази відпочинку за каркасною технологією коштує вдвічі дешевше, ніж будівництво будівлі з цегли тієї ж площі. Цей фактор може бути вирішальним для підприємців і власників земельних ділянок під час вибору технології, яка може принести їм фінансову вигоду.