+

Плитка в передпокій – підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

Передпокій в приватному будинку і квартирі – це приміщення, яке щодня піддається впливу різних негативних факторів. Особливо страждає від них підлогове покриття. На нього потрапляє бруд з взуття, воно втрачає свої експлуатаційні характеристики і зовнішній вигляд через температурних стрибків при відкриванні вхідних дверей.

Тому підлоги в таких кімнатах потрібно декорувати матеріалами, що відрізняються високою міцністю, зносо- і вологостійкість. Плитка в передпокій повністю відповідає зазначеним вимогам. Вона надійна, довговічна і має гарний зовнішній вигляд. А її широкий асортимент в строймагазінах дає можливість створювати в коридорі будь по стилю і складності дизайн.

Види плитки для підлоги – що пропонує сучасна промисловість?

У передпокій дозволяється монтувати вироби різних типів, які відрізняються один від одного теххарактерістікамі, складом, ціною і декоративними особливостями. Підлоги в коридорі облицьовуються:

  • кахлем;
  • керамогранитом;
  • кварцвініловая виробами.

Найбільшого поширення набула керамічна плитка. Роблять її з обпаленої глини, що забезпечує готовому покриттю тривалий термін експлуатації і високу стійкість до механічного зносу.

Плитка в передпокій - підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

Кахель для підлоги не боїться перепадів температури. Він дозволяє створювати в коридорах і прихожих і самі звичайні варіанти декору і по-справжньому оригінальні – з рельєфною структурою, складними візерунками і конфігураціями.

Керамограніт виробляють з гірських подрібнених порід, що змішуються з натуральними і штучними барвниками, глиною. Таке покриття характеризується хорошою міцністю. Воно не вбирає вологу, легко монтується. Його єдиним мінусом є висока вартість.

Плитка в передпокій - підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

Кварцвініловая плитка в передпокій встановлюється рідко через велику вагу і певних складнощів, пов’язаних з укладанням матеріалу, який виготовляється з:

  • кварцу;
  • вінілу;
  • особливих пластифікаторів і стабілізуючих добавок.

Плитка в передпокій - підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

Наявність в подібних виробах штучних компонентів не робить на здоров’я людини негативного впливу. Вони лише надають покриттю підвищену пластичність, стійкість до температурних коливань і впливу агресивних хімічних речовин.

Кахель – гідності і правила вибору

Керамічна плитка в передпокій або коридор – улюблений багатьма варіант облаштування підлоги. Її популярність обумовлена:

  • Тривалим терміном експлуатації. При правильному догляді кахель не потребує заміни чи ремонту протягом 20-30 років.
  • Високою зносостійкістю і міцністю. Керамічні вироби не бояться вологи, навантажень від взуття.
  • Простотою догляду, гігієнічністю і екологічністю. Плитку дозволяється мити звичайною і мильною водою, очищати абразивними складами. Вона не викликає алергічних проявів.
  • Різноманітністю колірних рішень і способів укладання. За допомогою кахлю нескладно сформувати індивідуальний дизайн, що відповідає всім запитам власника будинку або квартири.

Описується підлогове покриття має і недоліки. По-перше, воно жорстке і холодне. Ходити по ньому босими ногами не дуже приємно. По-друге, обробка підлоги керамікою може перетворити передпокій в надто похмуре і офіційне приміщення. Щоб цього не сталося, потрібно до дрібниць продумати дизайн коридору, купити «правильний» матеріал і визначитися зі способом його укладання.

При виборі кахлю слід звертати увагу на кілька важливих характеристик. Вони наведені далі:

  • Пористість. Стійкість і довговічність плитки залежить від цього показника, що виражається у відсотках. Він каже про обсяг води, який може увібрати в себе декоративний виріб. Для прихожих набувають кахель з мінімальним (3-6%) коефіцієнтом пористості.
  • Твердість. В коридори укладають керамічні покриття 3 або 4 класу стирання. Менш міцні матеріали використовувати не рекомендується.
  • Опірність на вигин. Цей показник залежить від товщини плитки (чим масивніше облицювання, тим він вищий).
  • Зносостійкість. За міжнародною PEI-шкалою вона буває однією з п’яти груп. Для підлоги в передпокої бажано купувати кахель 4 категорії.

Додатково необхідно звертати увагу на коефіцієнт тертя декоративної плитки, який визначає її здатність перешкоджати ковзанню. Оптимально купувати вироби зі спеціальним напиленням на поверхні і позначенням R11 або R10.

Колір, форма і текстура – покриття на будь-який смак

Технічні параметри мають велике значення. Але для підлогового покриття не менш важлива його естетика. Адже саме від декоративності матеріалу залежить привабливість виходять в передпокої інтер’єрів.

Всі види плиток випускаються з широкою палітрою кольорів. Вибрати відповідний для конкретного приміщення варіант, завдяки цьому, нескладно. Важливо лише визначитися зі стилістикою запланованого дизайну коридору і врахувати наступне:

Плитка в передпокій - підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

  • Керамограніт і кахель світлого кольору (пастельні відтінки, сірий, горіховий, бежевий, чисто білий) візуально розширює передпокій. Ці вироби рекомендується використовувати в маленьких за площею кімнатах. Слід пам’ятати – на таких покриттях будь-які забруднення (навіть незначні) відразу ж кидаються в очі. Очищати і мити їх доведеться щодня.
  • Декоративна плитка темного кольору в невеликі коридори НЕ настилається. Вона з’їдає і без того малий простір.
  • Фахівці радять обробляти підлоги і стіни в прихожих керамікою з приглушеними відтінками. Причому потрібно використовувати кахель, керамограніт з будь-якими візерунками і неоднорідною структурою. Такі варіанти дизайну не справляють враження нудних і відмінно виглядають в різних за стилем інтер’єрах.

На плитку для прихожих в більшості випадків не наносяться складні малюнки через скромних параметрів розглянутих кімнат. А ось вироби з флористичними і етнічними орнаментами, геометричними фігурами застосовуються в коридорах повсюдно.

Плитка в передпокій - підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

За текстурі описувані підлогові покриття ділять на глянцеві, сатинові, матові і структурні. Перші небажано укладати в невеликих прихожих. Вони відображають, наявні в приміщенні конструкції і предмети, захаращуючи тим самим вільний простір. Та й подряпини на них сильно кидаються в очі.

Сатинова поверхня підлоги виглядає набагато привабливіше. Вона відмінно передає колір кахлю або керамограніта, не ковзає під ногами. На ній не так помітні забруднення.

Низькою відбиваності і максимальної практичністю експлуатації характеризується матова плитка. Вона вважається універсальною і використовується для створення різних за стилем інтер’єрів.

Плитка в передпокій - підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

Структурні вироби імітують природний камінь або деревину. Такі покриття відрізняються довговічністю і мають прийнятну вартість.

Декор прихожих – найпопулярніші варіанти

За допомогою плитки в коридорі, холі, вестибюлі реально сформувати практично будь-який інтер’єр. Найбільшого поширення набули такі рішення:

  • Класика. Цей стиль реалізується в досить просторих приміщеннях. Для його створення допускається застосування плиток всіх текстур, включаючи і глянсову.
  • Сучасність. Рекомендується робити покриття підлоги структурної або однорідної світлої облицюванням.
  • Модернізм. Яскравий приклад такої стилістики – чорний керамограніт і біла обробка стін.
  • Лофт. Інтер’єри для любителів всього незвичайного. Особливий шик облицювання досягається при використанні елементів покриття під деревину, бетон, камінь.
  • Скандинавія. Стиль грунтується на застосуванні виробів білого кольору.
  • Хай тек. Дизайн для шанувальників високих технологій. Створюється за допомогою монохромного плитки – матовою, сатиновою, а іноді і глянсовою.

Кожен із зазначених варіантів дизайну передбачає укладання облицювальних виробів певної форми. У каталогах відомих виробників є кахель і керамограніт прямокутної, квадратної, шестикутної, круглої, ромбовидної, трапецієподібної конфігурацій.

Оригінальність обробки підлоги в прихожей залежить і від того, яким способом укладається декоративний матеріал. Існують наступні методики його монтажу:

  • діагональна (реалізується за допомогою фігурних плиток);
  • килимова (обов’язковим є застосування різних за формою і кольором виробів);
  • традиційна (кахель встановлюються в ряд);
  • модульна (використовуються облицювання декількох видів з відмінними один від одного геометричними розмірами);
  • паркетна (стилізація під дерев’яну структуру);
  • цегляна кладка.

Якщо в передпокої планується створити складний малюнок, майстри рекомендують купувати готові колекції плиток із заводських каталогів. У таких наборах присутні всі елементи, необхідні для складання оригінального орнаменту на підлоги поверхні.

Плитка в передпокій - підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

Комбінування оздоблювальних матеріалів – коли доречно?

Плитка в передпокій нерідко вкладається спільно з іншими видами облицювальних виробів. Така техніка рекомендована для жител з великими коридорами. Кахель або керамограніт можна використовувати для облаштування взуттєвої зони біля вхідних дверей, а іншу частину покрити ламінатом, паркетною дошкою.

Плитка в передпокій - підходящий матеріал для оригінального і практичного декору

Ділянка з’єднання різних виробів робиться фігурним або лінійним. У першому випадку доведеться потрудитися, щоб зробити правильний розкрій матеріалів і отримати незвичайний інтер’єр. Друга методика простіше в реалізації, так як стики між облицюванням двох видів будуть прямими.

Комбінування підлогових покриттів – відмінний спосіб зонування приміщення. Тому він популярний серед власників квартир-студій. У них передпокій є частиною житлової кімнати. Розділити останню на кілька функціональних ділянок за допомогою плитки і лінолеуму, паркету або ламінату зовсім нескладно.