Особливості експлуатації та обслуговування кран-балок

кран-балка

Підвісні та опорні кран-балки на сьогоднішній день є найпоширенішими різновидами кранового вантажопідйомного обладнання в нашій країні. Висока популярність пояснюється простотою їх конструкції й обслуговування, універсальністю та порівняльно низькими цінами на кран-балки у порівнянні з іншими типами кранової техніки.

Основне призначення кран-балок – підйом і переміщення важких великогабаритних вантажів у межах обслуговуємого робочого майданчика. Тому цілком зрозуміло, що будь-яка несправність такої спецтехніки може мати неприємні наслідки – від пошкодження вантажу до повного виходу крана з ладу і травмування людей, що знаходяться в районі робочої зони.

Перш за все, потрібно розуміти, що кран-балка потребує щоденного огляду перед початком робочої зміни, а також регулярного технічного обслуговування – це допоможе продовжити термін її служби та забезпечити ефективну роботу. На підприємстві повинен бути встановлений графік регулярних перевірок кранової машини.

Потрібно дотримуватися рекомендацій заводу-виробника щодо інтервалів технічного обслуговування, а також враховувати робочий цикл і різні фактори (наприклад, погодні умови при експлуатації на вулиці), так чи інакше впливають на роботу крана, окремих його вузлів і компонентів.

Найпоширеніші проблеми, що вимагають негайного виправлення

  1. Знос або пошкодження троса (каната), його закручування, корозія, несправність підйомного блоку. Найбільш небезпечні випадки: вислизання троса з блоків або його розрив;
  2. Перекіс крана. Підкранові шляхи, по яких переміщається міст крана із закріпленим на ньому вантажопідйомним механізмом (ручним або електричним талем) повинні бути спроектовані і виготовлені заводом-виробником або сервісною компанією, що має відповідну ліцензію. Ці ж організації повинні займатися перевіркою підкранових шляхів та усуненням виниклих дефектів;
  3. Знос ходових коліс. Якщо колеса, підшипники або фланці починають передчасно зношуватися або руйнуватися, це може свідчити про перекос крана або дефект рейок. Нахил крана може викликати надмірний знос і навантаження на колеса, а також на балки підкранових шляхів та опорні конструкції;
  4. Збої в системі електроживлення крана. Можуть бути викликані обривом електричного ланцюга, коротким замиканням, перегоранням запобіжників і багатьма іншими причинами;
  5. Зігнуті або пошкоджені гаки та інші частини такелажної оснастки. Гак призначений для утримання вантажу в певному положенні. Якщо вантаж не підтримується так, як належить, це порушує внутрішню цілісність гака і може збільшити ймовірність його вигину, розтягування або розтріскування. На початку кожної робочої зміни слід проводити огляд гаків та інших частин такелажної оснастки для перевірки деформацій або пошкоджень.

Висновок

Найправильніше рішення – купити кран-балку у перевіреного та надійного виробника, наприклад, на Київському заводі підйомно-транспортного обладнання. На все поставлене кранове обладнання КЗПТО надає тривалу гарантію, забезпечує своєчасне якісне гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування.

Усі подробиці можна дізнатися на сайті Київського заводу ПТО – https://kzpto.com.ua