+

Краскопульт своїми руками: варіанти виготовлення, компресор з пилососа

Для того щоб шар фарби, що наноситься на поверхню, був якісним, необхідно використовувати пульверизатор. Прилад призначений лише для розпилення водоемульсійних або порошкоподібних матеріалів на дрібні краплі. Оскільки подібні моделі від виробника мають чималу вартість, їх виготовлення з підручних засобів є доцільним рішенням. Зробити краскопульт власноруч зовсім нескладно і не займе багато часу.

Характеристика пульверизатора і способи виготовлення

Краскопульт являє собою пристрій, в якому рідина просувається з бака в сопло під тиском, а потім розбризкується на поверхню. При роботі з таким інструментом не потрібно докладати зусиль, потрібно всього лише контролювати напрям струменя, так щоб вона потрапила на офарблює ділянку.

Пульверизатори використовують як для поливу рослин, так і для фарбування різних поверхонь. Завдяки йому матеріал наноситься однорідним шаром і за короткий проміжок часу досягається хороший результат.

Краскопульт своїми руками: варіанти виготовлення, компресор з пилососа

призначення конструкції

За допомогою розпилювача без праці здійснюються наступні процедури:

  • фарбування поверхонь опалювальних радіаторів, предметів меблів, стін і дахів;
  • побілка стелі;
  • лакування дерев’яних виробів в домашніх умовах;
  • покриття автомобільного кузова спеціальним складом з метою запобігання пошкодження металу;
  • обробка всіляких поверхонь для дезінфекції;
  • зрошення та зволоження рослин;
  • декоративні процедури з допомогою трафарету;
  • видалення зі стін шпалер або позбавлення від старого лаку шляхом сбризгіванія водою або розчинювальними складами.

Класифікація за способом подачі

Пульверизатори розрізняються між собою системою подачі фарбувальний емульсії:

  1. 1. Метод всмоктування. Тара невеликого обсягу з перебувають в ній барвником поміщається під соплом з встановленої всередині нього трубкою. Або ж сопло і трубка перетинаються між собою під прямим кутом на дуже близькій відстані. Повітряний струмінь, витіснена під тиском з сопла, сприяє розрядці в трубці, в результаті чого цей елемент вбирає в себе виходить з тари фарбу. Потім завдяки потоку повітря барвна емульсія виходить з трубки і осідає на поверхні, що фарбується.
  2. 2. Спосіб самопливу. Барвник розбризкується так само, як і методом всмоктування, але тара з ним поміщається над соплом і сила тяжіння змушує рідину переміститися в пульверізірующую камеру. Ємність такої моделі допускається заповнювати барвником, який вирізняється в’язкістю. Подача самопливом надає можливість варіювати конфігурацію факела і ступінь інтенсивності розбризкування, що дозволяє контролювати обсяг фарбувального матеріалу. Цей пристрій актуально при роботах в автомобільних майстерень.
  3. 3. Подача в результаті тиску. Повітряний потік прагне в резервуар з фарбою і видавлює її напором, витіснена порція емульсії може бути досить великою. У зв’язку з цим в процесі роботи з подібним пульверизатором слід знижувати рівень тиску повітря. Таке обладнання відрізняється простотою у використанні, проте вимагає компресор з більшою потужністю і особливу тару для фарби, що не піддається високому тиску.

Всі згадані види розпилювачів можливо зробити власними руками, так що саморобка не буде ні в чому поступатися професійної моделі. Існує кілька варіантів самостійного виготовлення фарбопультів.

Пристрій з аерозольного балона

Ручна конструкція, виконана таким способом, являє собою найпримітивніший вид розпилювача фарби. Для його спорудження необхідно підготувати такі предмети, як:

  • бутель із пластику;
  • велосипедна камера;
  • насос для накачування велосипеда;
  • аерозольний балончик.

Порядок виконання робіт складається з наступних дій:

  1. 1. З камери велосипеда зрізається ніпель.
  2. 2. У пляшці просверливается отвір.
  3. 3. До внутрішній стороні пластикової ємності кріпиться ніпель в якості нагнітача повітряної маси.
  4. 4. З аерозольного балончика вирізається модуль, оснащений клапаном, який буде виконувати функцію розпилення. У цьому випадку важливо, щоб його розмір відповідав діаметру пробки ємності.
  5. 5. За допомогою холодного зварювання клапан прикріплюється до пробці так, щоб з’єднання було ідеально герметичним, так як робота пульверизатора буде здійснюватися під тиском.
  6. 6. Проводиться тестування пристрою під тиском, що не перевищує трьох атмосфер.

За допомогою виконаного в домашніх умовах варіанту з балончика допускається виробляти безповітряний розпорошення, що дозволяє якісно наносити на поверхню не тільки водоемульсійні матеріали, але і вапно.

Краскопульт своїми руками: варіанти виготовлення, компресор з пилососа

Механізм з кульковою авторучки

Нехитрий міні-краскопульт з письмового приладдя зробити під силу кожному. Такий річний апарат функціонує з балоном, які мають обсяг не більше одного літра і оптимальний для незначних оздоблювальних процедур з використанням водоемульсійною матеріалу.

Краскопульт своїми руками: варіанти виготовлення, компресор з пилососа

Процес створення даного розпилювача включає в себе кілька етапів:

  1. 1. Ручка розбирається і повністю звільняється від всіх елементів так, щоб в її порожньому корпусі ніщо не створювала перешкоди руху повітря.
  2. 2. Внизу ручки зрізається невелика частина для формування отвору, що має розширення.
  3. 3. Стрижень демонтується і позбавляється від пасти, для цієї мети краще скористатися спиртом.
  4. 4. У центрі пляшкової пробки проробляється проходить наскрізь отвір, що має такий же розмір, що і стрижень.
  5. 5. Під прямим кутом від отвору, приготованого для стержня, створюється проріз для корпусу авторучки.
  6. 6. Після приміщення стрижня і корпусу в пластиковий резервуар, можна починати фарбування. Простота даного пристрою не дозволяє проводити операції з порошкоподібної фарбою.

Краскопульт своїми руками: варіанти виготовлення, компресор з пилососа

Розпилювач з пилососа

Інструмент для розпилення є незамінним помічником при проведенні ремонтних робіт, пов’язаних з фарбуванням. Зокрема, він необхідний для процесу покриття поверхонь складними ЛФМ, такими як склади на основі акрилового полімеру або металік. Без використання фарборозпилювача неможливо пофарбувати автомобіль.

Існує кілька способів виготовлення фарбопульта. Одним з поширених варіантів збірки саморобної вироби вважається використання пилососа. Моделі старого зразка цього виду побутової техніки, що випускалися багато років тому, відрізнялися потужною тягою і здатністю не тільки втягувати в себе повітря, але і видувати його. Сучасні пилососи такими якостями не володіють.

Краскопульт своїми руками: варіанти виготовлення, компресор з пилососа

особливості виготовлення

У тому випадку якщо в господарстві є пилосос, що не експлуатується за своїм безпосереднім призначенням, слід спробувати змінити у нього напрямок тяги (потоку повітря). Для цього необхідно провести переполюсовку клем з проводами, що з’єднуються зі статором і ротором. Але такий спосіб може не надати повноцінної тяги, якщо крильчатка має асиметричні лопаті, в цьому випадку вимагається сила буде набагато менше, ніж стандартна.

Краскопульт своїми руками: варіанти виготовлення, компресор з пилососа

З цього випливає, що для пристосування движка пилососа під розпилювач фарби береться до уваги його здатність запускатися в протилежну сторону і специфіка будови лопатей обертається механізму (крильчатки). В останньому випадку допускається заміна цього вузла на найбільш підходящий варіант.

Для забезпечення пилососа стабільним тиском рекомендується скористатися ресивером, в якості якого може виступати камера від колеса автомобіля або м’яча для гри в футбол.

Принцип роботи фарбопульта, виконаного самостійно, і моделі, виготовленої на виробництві, буде однаковим. Матеріал для фарбування, що знаходиться в резервуарі, стане розбризкується через пальник, а для цього в резервуар повинно подаватися тиск з відповідною силою. Пристрій повинен містити редукційний клапан, який сприяє підтримці тиску на виході, на постійному рівні.

З усього цього випливає, що для виготовлення фарбопульта будуть потрібні такі елементи як:

  • пилосос, укомплектований шлангом, як джерело тиску;
  • резервуар для фарби;
  • ресивер;
  • матеріали для кріплення;
  • редукційний клапан.

заключні роботи

Після завершення спорудження фарбопульта з пилососа необхідно підготувати обладнання до подальшої експлуатації. Для цього в належний вигляд наводиться не тільки поверхню (їй слід бути сухою і чистою), але і всі його деталі. Спочатку знімаються всі елементи пилососа, здатні накопичувати пил, зокрема фільтри. Всі його розібрані частини грунтовно промиваються водою і перед складанням піддаються процедурам, що сприяє зведенню до мінімуму проникнення на їх поверхню пилу.

Існує кілька способів зниження ступеня забруднення:

  1. 1. Обмотка зовнішньої сторони шланга скотчем з метою запобігання потрапляння на неї пилу.
  2. 2. Розміщення у елемента для забору повітря скотча, зволоженою тканини або ізоляційної стрічки.
  3. 3. Оснащення патрубка фільтрами з непотрібних панчіх, марлі або певної кількості шарів медичного бинта.
  4. 4. Прибирання приміщення і забезпечення в ньому максимальної чистоти на час проведення малярних робіт.

Для чищення приладу необхідно залити в резервуар сто п’ятдесят грам розчинника і включити пилосос на десять хвилин. У той час поки буде розпорошуватися розчинник, слід зайнятися регулюванням сопла і тиском, яке буде подаватися в пристрій. Краскопульт не повинен випльовувати фарбу, наносячи її на поверхню нерівномірно.

Здійснювати тестування рекомендується на різних відстанях від окрашиваемого предмета, бажано, щоб у сопла були різні діаметри. Після завершення підготовчих робіт пристрій проходить випробування з водоемульсійні матеріалом, але подібна процедура повинна відбуватися на вулиці.

Таким чином, спорудження фарбопульта своїми руками є цілком здійсненним завданням. Для варіантів фарбування, що відрізняються складністю, і частого використання обладнання рекомендується виконання даного приладу з компресора. Подібний агрегат має велику потужність і не поступається в своїх показниках готових виробах.

Для простих разових робіт з фарбуванням водоемульсійною фарбою оптимальним рішенням стане нехитрий механізм з кулькової ручки або балончика-пшикалки.

Краскопульт своїми руками: варіанти виготовлення, компресор з пилососа