Ручна робота завжди користується попитом, тому багато дизайнерів інтер’єру воліють самостійно створювати оригінальні полотна на стінах кімнат. Для цього використовується добре знайома багатьом шпаклювальна маса. Створити красиве творіння з її допомогою досить просто. Головне – творчо підійти до справи і дати волю своїй фантазії.
Склади для твору полотен – що пропонує ринок?
Нанесення полотен своїми руками – заняття, що вимагає завзятості і уваги. Однак результатом терпіння і виконаної роботи стане унікальна картина, яка зробить вашу кімнату по-справжньому неповторною.
Для створення полотна ви можете використовувати різні склади, незалежно від їх основи. Серед найпопулярніших матеріалів виділяється:
- Мінеральна суміш – засіб на основі вапна, гіпсу та цементу. Цей матеріал має низьку пластичність і нетривалим терміном експлуатації. Вартість – від 500 до 1 тис. Руб. за банку;
- Акрилова суміш – матеріал на основі акрилу, якому властива висока пластичність і тривалі терміни експлуатації. Ціна за банку – від 1200 до 2600 руб .;
- Силікатна суміш – проводиться на основі рідкого скла, завдяки чому має середні показники пластичності і тривалий період експлуатації. Вартість – від 1050 до 3 тис. Руб .;
- Силіконова суміш – випускається на основі силіконової смоли. Ці матеріали мають високу пластичність і тривалі терміни експлуатації. Вартість – від 2100 до 3 тис. Руб. за банку.
Не радимо відразу ж намагатися зробити складні об’ємні полотна. Потренуйтеся на чорновому покритті і тільки після цього починайте працювати безпосередньо зі стіною в кімнаті.
Для створення полотна можна використовувати самі різні склади, незалежно від їх основи
Щоб зробити малюнки, не завжди потрібно використовувати шпатель. Однак для роботи будуть потрібні рукавички. Вони захистять шкіру рук від контакту з сумішшю, але в них ви не зможете повністю відчути рельєфність полотна. Крім того, пальці будуть потрібні для твору мініатюрних елементів вашого панно.
Правильна підготовка чистової поверхні
Як і у випадку з іншими оздоблювальними роботами, перед твором полотна слід ретельно підготуватися до роботи. Перш, ніж використовувати суміш, потрібно заґрунтувати стіну антигрибковим засобом і зробити стіну максимально гладкою і рівною. Таким чином, ваша картина не буде зіпсована різними дефектами і пошкодженнями. Підготовчі заходи включають в себе:
- 1. Змазування поверхні грунтовки;
- 2. Після його висихання на поверхню потрібно зробити фонове покриття;
- 3. Далі на стіну ви можете перенести ваше полотно.
Слід звернути увагу на те, яку суміш ви використовуєте для роботи. Наприклад, акрилова грунтовка досить швидко висихає, тому виконувати чистову замальовку ви зможете вже через 2 години після її нанесення. Для цього слід зробити ескіз майбутнього полотна. В якості основного інструменту для цієї мети служить олівець.
Вашим малюнком можуть стати зображені від руки метелики, квіти, дерева або тварини. Якщо ж ви володієте певними навичками в образотворчому мистецтві, то цілком можете "замахнутися" на створення більш складного полотна, що включає хитромудрі елементи.
Картину, підготовлену на чорновому покритті, найзручніше переносити за допомогою трафарету
Найкраще переносити підготовлену на чорновому покритті картину за допомогою копірки. З її допомогою ви допустите менше помилок, і готова поверхня буде виглядати оригінальної і акуратною.
Стеблюк шпателем – техніка створення
Твір стеблинок за допомогою розчину може виконуватися двома способами. У першому випадку алгоритм виглядає наступним чином:
- 1. Для початку на поверхні слід намалювати лінію. Для цього потрібно виконувати плавні рухи шпателем, тримаючи його в напрямку від себе і притискаючи під певним кутом. Таким чином, суміш буде стікати до області олівцем контури і вкладатися по довжині стебла;
- 2. Якщо матеріал наноситься з утворенням надлишків, то зайву суміш потрібно відразу ж видалити за допомогою вільного інструменту;
- 3. Закінчивши з першою частиною, дайте полотну час для повного висихання. Через кілька годин можна продовжити з другою частиною стіни.
Другий спосіб також не можна назвати складним. Порядок робіт такий:
- 1. Інструмент з сумішшю прикладіть паралельно по відношенню до стіни, на якій вже знаходиться обрис майбутнього полотна. Направляти прилад слід перпендикулярно лінії стебла, а не вздовж її;
- 2. Приберіть зайвий матеріал вільним інструментом;
- 3. За допомогою вільного приладу сформуйте стебло і залиште полотно висихати.
Подібним чином також створюються квітки і інші нескладні творіння. Правда, в таких випадках для роботи також слід використовувати валик. З його допомогою ви зможете швидше замалювати пелюстки кольоровою фарбою.
Створення стебла за допомогою шпателя
Якщо будь-яких навичок в творі об’ємної картини у вас немає, то перед роботою слід потренуватися на чорновому покритті, використовуючи в якості "чернетки" листи гіпсокартону.
Методика твори полотна за допомогою шприца
Ще один популярний метод твори картини з підготовленою шпаклівки полягає в застосуванні поширеного будівельного приладу. Цей спосіб відмінно підходить як для замальовки дрібних, так і для твору великих об’єктів. При цьому його деталі вийдуть досить точними, а ваші руки будуть залишатися чистими. Роботи виконуються в такому порядку:
- 1. Для початку повільно витягайте поршень з інструменту, заповнюючи його порожнину масою;
- 2. Після цього обережно видавлюйте суміш, проводячи інструмент уздовж промальованих ліній;
- 3. Коли контури зображення будуть повністю обведені масою, приступайте до промальовуванні маленьких елементів полотна;
- 4. Потім малюнок залишається для висихання;
- 5. Далі підготуйте фарбувальний склад на водоемульсійною основі з різними пігментами і акуратно нанесіть фарбу на полотно за допомогою поролоновою губки. При цьому невеликі елементи можете залишати незафарбованими;
- 6. Коли фон повністю закінчений і висушений, можете починати промальовувати дрібні деталі, застосовуючи тонкі малярні кисті. Вони допоможуть зберегти акуратність і схематичність ліній.
- 7. До виконання кожного з етапів слід ставитися творчо, по максимуму використовуючи свою фантазію. Ви також має можливість поекспериментувати із застосуванням різних барвників.
Створення картини з шпаклівки за допомогою шприца
У більшості випадків результатом виконаної роботи стають оригінальні авторські полотна. Звичайно ж, можливі і невдачі, однак не слід опускати руки і зупинятися. Продовжуйте творити і "набивати руку" в подібній справі.
Робота з трафаретом – простий спосіб прикрасити стіну
Зробити оригінальне полотно на стіні можна за допомогою звичайної копірки. Ви можете купити вже готовий виріб і отримати складну картину, не маючи абсолютно ніякого досвіду. Також ви можете зробити картину самостійно, істотно заощадивши. В такому випадку картина переноситься на щільний папір, з якої далі вирізається копірка. Після цього виріб потрібно зафіксувати на стіні за допомогою малярного скотча, і заповнити прорізи підготовленою масою. Подальший план робіт виглядає наступним чином:
- 1. Як тільки маса трохи підсохне, папір потрібно акуратно зняти;
- 2. Порожнечі візерунка акуратно заповнюються масою і пензликом;
- 3. Рельєф слід окропити водою і змоделювати картину маленьким пензликом. З її допомогою також необхідно підрівняти ескіз;
- 4. Далі почекайте, поки візерунок повністю висохнуть,
- 5. Потім приберіть всі дефекти за допомогою наждачного паперу;
- 6. Обробіть покриття лаком-ґрунтовкою для збільшення його міцності;
- 7. Покрийте всю стіну двома шарами акрилової фарби;
- 8. Прорисуйте візерунок масляним фломастером або пензликом.
Це спосіб не відрізняється складністю у виконанні. Все, що від вас буде потрібно, – це трохи терпіння і уваги. У підсумку ви зможете отримати візерунок будь-якої складності і форми.