+

Камін в інтер’єрі: цікаві рішення для вашого будинку

Камін здатний перетворити будь-який інтер’єр і надати йому затишку і тепла. Причому встановити його можна не тільки в своєму будинку з димоходом, але і в квартирі. Для цього існують спеціальні декоративні рішення, які можуть бути як готовими, так і зробленими самостійно. Головне, підібрати правильне оформлення даного елемента, щоб воно гармоніювало з дизайном кімнати і виконувало свою основну функцію – прикрашало приміщення.

Вибираємо камін – що пропонує ринок

Прикрасити вітальню або їдальню красивим каміном можна двома способами:

  • Придбати готовий. Він встановлюється зазвичай в нішу, кут кімнати або будь-яке інше підходяще місце.
  • Зробити самостійно з гіпсокартону або листових матеріалів, а потім облицювати (плиткою під цеглу, каменем з гіпсу, штукатуркою та ін.).

Найбільш простий і швидкий в плані реалізації варіант – купити готовий виріб. Але яке саме вибрати, адже асортимент штучних вогнищ просто величезний.

Існують наступні їх види:

  • газові;
  • електричні;
  • біопаливні;
  • твердопаливні.

Камін в інтер'єрі: цікаві рішення для вашого будинку

Газові каміни є непоганим рішенням для міських квартир, так як не вимагають наявності повноцінного димоходу, забезпечують справжнє полум’я і вважаються безпечними. Найчастіше вони мають сучасний дизайн, тому відмінно підходять для таких стилів інтер’єру, як:

  • хай тек;
  • мінімалізм;
  • модерн;
  • футуризм і т. д.

Зазвичай виріб виконано зі скла і має прямокутну форму, тому що віддалено нагадує акваріум.

Так як газові портали не дають високої температури на відміну від твердопаливних, над ними можна закріпити на стіні телевізор або повісити картини.

Камін в інтер'єрі: цікаві рішення для вашого будинку

Не менш цікаво виглядають електрокаміни. Справжнього вогню вони не дають, однак достовірно його імітують. Причому деякі моделі здатні відтворювати звук полум’я. Інший їх плюс – обігрів приміщення. Але ця опція доступна не для всіх камінів. Багато з них є виключно декоративними, тому електрику використовується тільки для підсвічування.

Камін в інтер'єрі: цікаві рішення для вашого будинку

Ще одне цікаве рішення – це каміни на біопаливі. В якості останнього застосовується біоетанол. Головний плюс даного пального полягає в тому, що в процесі горіння він виділяє тільки вуглекислий газ і пар. Відповідно, не вимагає наявності димоходу і може встановлюватися в будь-якому куточку вашого житла, будь то вітальня, їдальня, спальня або навіть балкон. Але тепла від нього чекати не варто.

Зігрітися і отримати справжній вогонь дозволяють твердопаливні моделі, що працюють на дровах або палетах. Але вони вимагають наявності димоходу, тому підходять лише для приватних будинків. Конструкція цих пристроїв нагадує піч. Однак важливою особливістю є велика скляне віконце, яке дає можливість спостерігати за полум’ям.

Камін в інтер'єрі: цікаві рішення для вашого будинку

Оформлення готового порталу має відповідати стилю інтер’єру. Якщо приміщення має сучасний дизайн, приміром, хай-тек, то класика або кантрі будуть виглядати недоречно. Тому можна звернути увагу на газові і біопаливні моделі. Для класичних напрямків підійдуть електричні вбудовані пристрої.

Інший не менш важливий момент – це колір. Бажано, щоб він теж гармоніював з палітрою кімнати. А в іншому вибір залежить від вашого смаку і побажань.

Головний недолік готових рішень – то, що вибирати доводиться з моделей з запропонованими виробником параметрами і зовнішнім виглядом. А при самостійному виготовленні каміна ви визначаєте це з урахуванням розмірів приміщення і індивідуальних вимог до виробу.

Камін своїми руками – дешево і сердито

Більш цікавого результату можна досягти, якщо зробити камін своїми руками. Для цього нам знадобляться наступні матеріали:

  • НП-профілі (оцинковані профілі для гіпсокартону – ред.);
  • гіпсокартон та саморізи;
  • шпаклівка;
  • декоративна плитка або інші оздоблювальні покриття.

Робота починається зі складання проекту – варто визначитися з розташуванням майбутнього порталу та розмірами. Так як виріб буде декоративним, його необов’язково робити в натуральну величину. Головне, щоб воно вписувалося в відведений йому простір.

Потім потрібно придумати зовнішній вигляд конструкції і зобразити її на папері, щоб в подальшому легше було працювати.

Камін в інтер'єрі: цікаві рішення для вашого будинку

Коли всі параметри каміна будуть відомі, необхідно нанести на стіну розмітку. Спочатку окреслюється контур, а потім додаткові елементи – майданчик, топка і ін. Точно так же розмічається і підлогу.

Тепер можна приступати до виготовлення каркасу:

  1. 1. Для початку слід нарізати профілі на відрізки необхідної довжини і зафіксувати їх на прокреслених лініях дюбель-цвяхами.
  2. 2. Потім до напрямних на підлозі прикріпіть стійки конструкції, виконані з того ж НП-профілю. За допомогою перемичок з’єднайте їх зі стійками, закріпленими на стінці.
  3. 3. Таким же чином збирається майданчик.
  4. 4. Верхній контур топки можна зробити у вигляді арки. Щоб зігнути профіль дугою, потрібно виконати в ньому надрізи. Потім підготовлена ​​арка кріпиться саморізами до стійок, що формує контур топки.
  5. 5. З стійок і перемичок збирається весь каркас. Потім раскраиваются листи гіпсокартону (далі ГКЛ), і конструкція обшивається. ГКЛ кріпиться за стандартною схемою – саморізи вкручуються з кроком 20-25 см. Подальші дії залежать від того, яким способом буде відбуватися виріб. Під плитку шпаклювати поверхню не потрібно. Досить покрити грунтом і можна монтувати облицювальний матеріал.

.

Камін в інтер'єрі: цікаві рішення для вашого будинку

Якщо ж ви хочете реалізувати інший варіант обробки – пофарбувати камін або обклеїти шпалерами під цеглу або камінь, необхідно не тільки прогрунтувати зовнішню поверхню листів, але і покрити шпаклівкою. А після висихання – провести шліфовку і нанести ще один шар грунту.

Для декору підійдуть п’єдестали з пінополіуретану та інші прикраси, що імітують ліпнину.

Камін в інтер'єрі: цікаві рішення для вашого будинку

Щоб домогтися більшої натуралістичності, топку можна прикрасити металевими гратами і покласти всередину трохи полін. Для створення ефекту горіння зазвичай використовують світлодіоди, але не дуже яскраві, щоб вони нагадували тліючі жарини.

Конструкцію не обов’язково робити каркасної з гіпсокартону. З таким же успіхом можна зібрати короб з фанери або іншого листового матеріалу. Головне – творчо підійти до оформлення, щоб камін гармоніював з інтер’єром і мав автентичний зовнішній вигляд.

Особливу увагу слід приділити стільниці. Її можна замовити окремо в будь-якому меблевому магазині або виготовити самостійно з ламінованого МДФ (мелкодисперсная фракція – ред.). Панель може бути декорована під мармур, дорогу породу дерева або інші матеріали. Якщо дизайн сучасний, зробіть її просто глянсовою і одноколірної.

Відзначимо, що саморобний портал можна комбінувати з готовим виробом – електричним або навіть газовим каміном. В такому випадку він буде виглядати найбільш натурально.

Камін в інтер'єрі: цікаві рішення для вашого будинку