+

Каркасні будинки – переваги і недоліки конструкцій

На сьогоднішній день при для будівництва будівель перепробувано безліч матеріалів – камінь, дерево, цегла, бетон та інше. Щорічно будівельні виставки пред’являють більш нові ідеї і вдосконалені технології. На думку фахівців, зведення каркасних будинків є хороший баланс ціни і якості. Основна сфера застосування – малоповерхове, персональне будівництво. Але у конструкції є свої переваги і недоліки

позитивні моменти

Перевага традиційних матеріалів в більшості випадків незаперечно, але їх застосування вимагає великих фінансових і тимчасових витрат, залучення фахівців і т. Д. Дім із дерев’яною вперше почали зводити в Північній Америці. Технологія дуже проста, а остаточна вартість залежить від матеріалів, розмірів будинку, фундаменту, оздоблювальних виробів, витрат на шумо- і теплоізоляцію і іншого. Плюси каркасних конструкцій представлені в таблиці.

№ п / п

показник

обгрунтування

1

Ціна

Зменшується за рахунок:

  • менш масивного і більш дешевого фундаменту;
  • каркасного скелета;
  • матеріалу для щитових панелей;
  • витрат на робочу силу і професійних майстрів (будинок можна поставити самостійно);
  • недорогий і легко встановлюється даху

2

швидкість побудови

На наявний фундамент, будівля встановлюється за 1 місяць, при наявність бригади від 3 осіб (без кваліфікації). Заливка полегшеного фундаменту – 2 місяці, обробка – 1 місяць (полегшений варіант)

3

теплопровідність

Залежить від обраного матеріалу і призначення споруди:

  • СИП-панелі – не підходять для будинків з постійним проживанням в регіонах з суворим зимовим кліматом;
  • панелі з багатошаровим утеплювачем – дозволяє, маючи в будинку додатковий обігрів (батареї, тепла підлога), проживати в ньому цілий рік;
  • в будинках з високою енергоефективністю – додаткова обробка з утепленням зовні будівлі, нівелюються містки холоду в місцях стиків каркаса з панелями

4

полегшеність фундаменту

Підстава зводиться на гвинтових палях, полегшений, з дрібним поглибленням. Все це:

  • зменшує вартість;
  • знижує терміни;
  • потреба в матеріалах мінімальна

5

всесезонність будівництва

Відсутність робіт з розчинами, мокрими матеріалами, замерзаючими на морозі. Якщо фундамент готовий, швидке зведення готового каркаса виробляють і при мінусових температурах

6

немає усадки

Повна відсутність усадки будинку обумовлено:

  • легкістю конструкції, відсутністю істотного тиску на фундамент навіть в 2-поверховому будові;
  • відсутністю усушки в каркасних конструкціях, в стійках, розташованих вертикально, т. к. висихання вздовж волокон не буває

7

екологічність

Застосовні матеріали абсолютно безпечні:

  • каркас виготовляють або з металу, або з дерева;
  • теплонаполнітелі використовують натуральні.

У кожного господаря є можливість самостійно проконтролювати якість і безпечність використаних матеріалів

8

Стійкість до температурних коливань

Прекрасно витримує і сильні морози зі збереженням тепла, і літню спеку. Єдина умова – точне дотримання технології і правильний підбір матеріалів

9

сейсмостійкість

Витримують коливання 9 балів

10

монтаж комунікацій

Всі кабелі, трубопровід та інші інженерні мережі проводять всередині стіни. В результаті:

  • звільняється простір в приміщеннях;
  • створюється естетичний зовнішній вигляд;
  • підвищені вимоги до монтажу, матеріалами, проведеним роботам;
  • безпеку і надійність в разі дотримання всіх інструкцій

11

мобільність будинку

Легко розібрати / зібрати і перевезти на новий фундамент

Каркасні будинки - переваги і недоліки конструкцій

Найважливіше в зборі каркасного будинку – врахувати всі нюанси під час проектування, точно дотримати етапи в технології зведення, прискіпливо вибирати якісні матеріали.

Недоліки каркасного будівництва

Будь-які будинки мають не тільки гідності, а й суттєві, з точки зору багатьох будівельників, недоліки. Якщо домогосподар заради низької ціни будівництва готовий миритися з існуючими мінусами, завжди можна підібрати розумне компромісне рішення.

№ п / п

недолік

способи виправлення

1

Легкозаймистість

Щорічно випускаються всі нові протипожежні засоби-просочення (антипірени). Їх завдання – не допустити пожежі при зіткненні матеріалу з відкритим вогнем. Але ні в якому разі не варто нехтувати протипожежними засобами захисту та ел. системами для відстеження і контролю позаштатних ситуацій

2

Сирість і грибок

Проблема виникає в регіонах підвищеної вологості. Грибок може виникнути незалежно від матеріалів і конструкції споруди. Проблему вирішує тільки правильна технологія збірки сендвіч-панелей, антисептики і антигрибкові просочення

3

Висока провідність звуку

Шумоізоляція вкрай низька, її знижують установкою вікон і дверей з підвищеними показниками по шуму і звуку, укладанням додаткових ізоляційних матеріалів всередині панелей і додатковою декоративною обробкою

4

Нестійкість до будь-яких дій, що викликають вібрацію

Відмовитися від будівництва будинку в кілька поверхів і поруч із залізничними коліями. Суттєво зменшити вібрацію, використовуючи технології, на даний момент не вийде

5

Складність при забиванні цвяхів

Можливе використання інших варіантів кріплень для стін

6

Недовговічні – термін експлуатації не більше 50 років

Точне дотримання технологій і ретельний вибір новітніх матеріалів, просочень, застосування сучасних систем збільшує термін до 70-80 років. Для порівняння у бетонних будинків – до 100 років

7

герметичність

Каркасні будинки так ретельно намагаються утеплити і від всього ізолювати, що вони стають практично герметичними. Необхідна надійна і розгалужена вентиляційна система

Каркасні будинки - переваги і недоліки конструкцій

Найважливішою умовою при введенні будинку в експлуатацію є дотримання техніки безпеки, зокрема при укладанні електропроводки, встановлення додаткових обігрівальних приладів (електрокамінів, обігрівачів, теплих підлог та іншого).

Інші моменти, що викликають побоювання

Багато фахівців рекомендують таку споруду, з огляду на всі мінуси. Найголовніші критерії – вартість і швидкість навіть при самостійному будівництві. І це перекриває всі недоліки. Але все-таки остаточного довіри каркасних будинків немає. Основні причини:

  1. 1. Так як технологія по зведенню каркасних конструкцій зародилася і розвивалася за кордоном, в інших умовах і кліматичних зонах. При цьому не враховується, що будь-яку технологію можна піддати удосконалення та змін, «підігнати» під температурні перепади Північного і Далекосхідного регіону.
  2. 2. Важлива помилка російських будівельників – використання того матеріалу, який «під рукою». В Америці для каркасних будинків застосовують спеціальну деревину для будівництва, що проходить сушку штучним шляхом. Застосування сирого дерева з часом дає безліч помилок: зміна форми, гниття, деформацію і ін.
  3. 3. Для компенсації всіх мінусів споруди використовують різні матеріали, в сукупності вони створюють ефект «термоса». Комфортно проживати в такому будинку можна, створивши велику, грамотну систему вентиляції. Якщо найголовніший принцип будівництва – низька вартість, економити починають саме на припливних системах. Але вони дозволяють створити не тільки умови для проживання, а й продовжують термін служби практично всіх застосовуваних матеріалів.
  4. 4. Здешевлення будівництва проводиться за рахунок некваліфікованої праці. Навіть якщо будинок зводиться самостійно, вкрай важливо досконально вивчити всю технологію поетапно, крок за кроком і строго її дотримуватися.

Оманливість дешевизни каркасного будинку

Просто, швидко і дешево – так думають майбутні власники власного житла, припускаючи зводити на своїх ділянках каркасні споруди. В ідеалі так воно і є. Канадська технологія і практика зведення будинків за кордоном дійсно робить будівництво швидким і максимально економічним. Але російські реалії дещо відрізняються від іноземних.

До каркасному будівництву ставляться з недовірою, тому воно до цих пір не отримало широкого розповсюдження. І як наслідок – недолік якісних, придатних саме для таких будинків, матеріалів. Придбати те, що потрібно по прийнятним, доступними цінами, можливо далеко не у всіх регіонах країни.

Потрібно лише суха, якісна дерев’яна дошка і певні плиткові утеплювачі (крок стійок 407 мм). Але придбання їх представляє велику складність. Технологія штучного висушування дошки в Росії застосовується, але вкрай рідко. У більшості випадків матеріал беруть на сусідньому ринку, в кращому – будівельному магазині.

На деякі матеріали для зовнішніх робіт, на листи типу шип-паз та інше ціни набагато вище, ніж за кордоном. В результаті вітчизняні якісні будинки-каркаси виходять дорожче іноземних аналогів.

Вкрай важливий елемент – вентиляція і протипожежна безпека. У Канаді при укладанні електропроводки застосовують самозагасаючі дроти, а все запили і необхідні отвори виконують безпосередньо в каркасних стійках. У Росії використовують інші матеріали і технології.

У країнах Заходу все оздоблювальні роботи всередині будинку виробляють по гіпсокартону, який кріплять на стійки каркаса – це значно прискорює час, що витрачається на будівництво. Але потрібно придбання додаткового металевого профілю. Це ще трохи збільшує вартість житла.

Коли плюси переважують мінуси

Технологія побудови прийшла в Росію з Америки і Скандинавії. Там таке будівництво ведеться вже багато десятків років, і всі етапи, кроки і нюанси відпрацьовані. Багаторічний досвід дозволив виробити універсальну, точну схему. Правильний каркасний будинку повинен:

  • бути конструктивно надійний;
  • мати мінімальні трудовитрати;
  • вимагати мінімальну кількість матеріалів;
  • володіти середніми і високими теплотехнічними показниками.

Все решта будинків «неправильні» і вимагають невеликих доробок.

Головне в зведенні – установка каркаса, підбір якісного матеріалу для основи і сендвіч-панелей, застосування антисептиків, дотримання правил пожежної безпеки. Все інше можна виправити в процесі експлуатації.

№ п / п

мінуси

Як переробити в плюси

1

Закуплено неякісний пиломатеріал

  1. 1. Якщо придбані занадто тонкі дошки перерізом менше 15 х 4 см, їх можна тільки викинути (або застосувати при іншому будівництві), для зведення каркаса житлового будинку вони небезпечні.
  2. 2. Якщо причина в недостатньо висушеному матеріалі – його витримують для природної сушки на складі протягом літа

2

Нехтування створенням проекту

Проектна документація повинна бути – це економить і бюджет будівництва, і час, позбавить від конструктивних помилок, полегшить контроль за робітниками. Купівля або замовлення такого проекту варто трохи, але збереже набагато більше коштів

3

Неправильно обраний кріплення

Правила безпечного збирання конструкції:

  1. 1. Чорні саморізи використовують для прикручування листів, їх не застосовують при створенні каркаса.
  2. 2. Оцинковані цвяхи, саморізи (діаметр 5 мм) з латунним або хромованим покриттям використовують при скріпленні каркасної конструкції.
  3. 3. Перфоровані кріплення обов’язково підсилюють додатковими елементами.
  4. 4. Балки і несучі конструкції не кріплять до листовому матеріалу і не застосовують цвяхи.
  5. 5. Капелюшки кріплення не поглиблюють в листовий матеріал.
  6. 6. Відстань від кромки до кріплення не менше 10 мм

4

Неправильно обрана конструкція стінового шару

Цей мінус усувають на етапі створення плит. Якщо станів прошарку виготовляють самостійно – потрібно точно слідувати проектної документації. Якщо їх замовляють на заводі – перевіряють наявність усіх верств. Якщо купують готові – сподіваються на чесність постачальника

5

Неправильно обраний утеплювач

Якщо спочатку куплена мінеральна вата, то через рік її доведеться замінити: відбудеться усадка, заведуться гризуни і комахи, функціональність різко знизиться. Як вертикального утеплювача використовують мінераловатні плити з щільністю 50 кг / м³

6

Дешеві двері і вікна

При виборі звертають увагу не тільки на кількість камер, профіль, матеріал укосів, але і на товщину склопакета – вона повинна бути 42 мм для Далекосхідного клімату. Панорамні вікна потребуватимуть додаткових витрат.

Двері оснащують терморазривом і утеплюють

Компроміс між каменем і каркасом

Перевага кам’яних будинків незаперечно, але вони дорогі. Каркасні – бюджетні, але мають велику кількість недоліків, усунення яких коштує грошей. І все-таки компроміс можливий: шале в альпійському стилі.

Каркасні будинки - переваги і недоліки конструкцій

Будівництво здійснюється із застосуванням декількох матеріалів. Нижній поверх кам’яний (газобетон, пінобетон), верхній – каркас з дерева. Це економічніше, ніж повністю цегляний або блоковий будинок, і надійніше, ніж каркасний. Зберегти полегшений варіант фундаменту можна, застосовуючи газобетонні блоки. Фінансові вкладення і час економляться так само, як і при каркасному будівництві (відхилення від бюджету незначні).

Приймаючи рішення про початок будівництва каркасного будинку, обов’язково створюють детальний план-проект, в якому враховують і гідності, і недоліки, і можливі компроміси. Усувати будь-які мінуси вже після введення будівлі в експлуатацію буде досить складно. Варто продумати все заздалегідь.