Плануючи зробити це дороге і дуже важливе придбання, люди часто бувають в розгубленості, не знаючи, за якими критеріями вибирати квартиру. Незважаючи на те що таке завдання досить приємна, вона зовсім не є легким. Всякий майбутній новосел хоче знайти кращий варіант для запланованих на його покупку засобів. Для того щоб згодом не розчаруватися в невдало обраному житло, необхідно визначити кілька основних правил, якими слід керуватися в процесі його підбору.
Основні критерії вибору
Придбання нерухомості завжди відносилося до розряду важливих і хвилюючих подій в житті людини. Особливо якщо воно відбувається в перший раз і досвід в проведенні подібних операцій абсолютно відсутня. Тому в першу чергу необхідно визначитися з усіма вимогами, яким повинна відповідати квартира. Саме це буде в подальшому впливати на зручність проживання і навіть фізичне самопочуття покупця.
Кожен з критеріїв повинен бути індивідуальний і розрахований для певної людини або сім’ї. Тому як при виборі слід брати до уваги їх переваги і розпорядок життя.
вартість житла
Перед тим як вибрати квартиру, потрібно визначитися з ціною, так як з нею безпосередньо пов’язані інші критерії: район міста, площа житла і його планування.
Дуже важливо, щоб підбір нерухомості по ціновій категорії здійснювався на підставі рівня доходів набувача, для цього слід зробити реальну оцінку своїх фінансових коштів, які можуть бути як власні, так і позикові.
Платоспроможність кожної людини може складатися з різних факторів, таких як високооплачувана робота, додаткові доходи, здатність родичів надати матеріальну підтримку для оплати квадратних метрів і багатьох інших. Після придбання квартири зазвичай в ній належить зробити ремонт і придбати необхідні меблі, що супроводжується великими матеріальними витратами. Житло з уже виконаним ремонтом має більш високу вартість.
Всі ці фактори стосуються підбору квартири економ-класу, оскільки ті покупці, яких цікавить елітне житло, мають зовсім інший рівень потреб.
Рекомендується з великою обережністю підходити до придбання квартир, що продаються за заниженими щодо ринкової вартості цінами. У даній ситуації існує ризик опинитися в неприємному становищі, зв’язавшись з шахраями.
район розташування
У більшості випадків, вибираючи район для майбутнього місця проживання, віддається перевага його близькому розташуванню від роботи, навчального закладу або колишнього місця проживання. Але такий підхід не можна назвати абсолютно вірним. Розглядаючи варіанти розташування квадратних метрів, придбання яких заплановано, слід обов’язково звернути увагу на кілька моментів:
- 1. В сучасний час велике значення має рівень екологічності району, особливо коли мова йде про мегаполіс. Необхідно з’ясувати, чи не розташовані чи поблизу звалища, промислові підприємства та інші об’єкти, які можуть мати негативний вплив на навколишнє середовище, а значить, і на здоров’я людини. Рекомендується віддавати перевагу районам, в яких є зони з зеленими насадженнями.
- 2. Важливим фактором є близьке розташування місць, де зупиняється громадський транспорт. Крім того, бажано уточнити частоту його руху.
- 3. Рівень розвитку інфраструктури передбачає наявність дитячих установ (садків і секцій), шкіл, лікарень, поліклінік, аптек, ряду різних магазинів і т. П. Людям, які активно займаються спортом або піклуються про своє здоров’я, потрібно акцентувати увагу на існуванні в районі спортивних залів, парків для пробіжок і стадіонів.
- 4. Недалеко від будинку обов’язково повинна розташовуватися стоянка для автомобілів, бажано знаходиться під охороною.
Рекомендовані поверхи
Купуючи квартиру в будинку з великою кількістю поверхів, люди в основному віддають перевагу варіантам, розташованим з другого по четвертий або п’ятий поверх. Це обумовлено можливістю протікання застарілих комунікацій на нижніх поверхах, через що з’являється запах каналізації, а на верхніх – несправністю даху. Але це в основному стосується старих будівель. В цілому до недоліків квартир на нижніх поверхах можна віднести:
- 1. Підвищений рівень шуму, особливо з вікнами, що виходять на проїжджу частину або знаходяться в безпосередній близькості від неї. У цьому випадку крім шуму в квартиру ще проникають і вихлопні гази.
- 2. У разі підвищеної вологості в підвалі виникає ризик появи вогкості в житлі. Це призведе до руйнування будівельних матеріалів, використаних в процесі ремонту, псування меблів, появі специфічного запаху в приміщенні.
- 3. Здебільшого на нижніх поверхах не обладнані балкони.
- 4. Потреба в установці металевих решіток на віконні системи.
До плюсів такого варіанту розташування відноситься низька вартість квадратних метрів щодо середніх поверхів, що дозволяє заощадити до п’ятнадцяти відсотків. Також можна назвати відсутність дискомфорту в разі тимчасової зупинки ліфта.
Квартири, що знаходяться на верхніх поверхах, теж мають свої мінуси:
- 1. Поломка ліфта, особливо це стосується сімей, в складі яких є маленькі діти і люди похилого віку.
- 2. Неповноцінний водяний напір. Зазвичай подібний недолік присутній лише в старих будівлях, але є ймовірність його існування і в новобудовах з великою кількістю поверхів.
До переваг належать мальовничий вид з вікон і відсутність верхніх сусідів. Нерідко в новобудовах подібні причини призводять до підвищення вартості квадратних метрів. Якщо планується придбання квартири на останньому поверсі в хрущовці, рекомендується віддати перевагу двосхилим даху. Покрівля з подібною конструкцією рідше протікає і істотно знижує ризик промерзання приміщення, що знаходиться прямо під нею.
Бажано запросити в керуючої компанії відомості про дату проведення останнього капітального ремонту та реставрації покрівлі. Якщо в будинку є горище, то краще за все особисто перевірити його стан, для того щоб упевнитися у відсутності течі.
особливості планування
До цього моменту необхідно підійти з особливою відповідальністю, так як від планування залежить рівень комфорту в процесі проживання, пов’язаного з зручністю житла або, навпаки, з його невдалим вибором. Слід уважно вивчити розташування кімнат, наявність вікон і їх кількість, присутність приміщень з допоміжним призначенням, лоджій або балконів. З тим щоб розстановка меблів не супроводжувалася складнощами, а простір квартири могло продуктивно використовуватися, кімнати повинні мати форму правильного прямокутника.
Ідеально, якщо кімнати квадратні і кожна з них має площу не менше п’ятнадцяти квадратних метрів, а кухня – не менше дванадцяти. Висота стель в нормі – не нижче 2,8 метрів. Зрозуміло, не всі житлові будинки радянських часів володіють такими характеристиками.
Незручним плануванням вважається розташування приміщень в лінійному порядку. Це обумовлено тим, що подібні версії зазвичай мають на увазі наявність малофункціонального коридору і слабку освітленість кімнат денним світлом. Перевагою є розташування вікон на різних сторонах житлової будови, такого роду квартири називаються сорочечки і відрізняються високим ступенем освітленості. До великих недоліків відносяться суміщені санвузли, прохідні кімнати і їх варіанти з вузькою і довгою формою.
Будівництво квартир в новобудовах за новітніми технологіями дозволяє майбутнім власникам самим вибирати найбільш підходяще для них розташування житлових приміщень, кухні та передпокою. В сучасний час досить поширені квартири-студії, в яких відсутні внутрішні перегородки. Площа житла економ-класу варіюється від сорока до п’ятдесяти квадратних метрів, а преміум-класу – від ста до ста тридцяти.
Ремонт всередині приміщень
Оглядаючи передбачувану до придбання квартиру, рекомендується з’ясувати у її власників і сусідів якомога більше нюансів і уважно оглянути кожен метр приміщення. Фактори, на які потрібно звернути увагу:
- 1. Тиск води на верхніх поверхах, так як в більшості випадків воно буває недостатнім. Це негативно позначиться на проведенні прання, процедур особистої гігієни та миття посуду. Для того щоб перевірити натиск, необхідно одночасно відкрити крани у ванній кімнаті і в приміщенні кухні. Не буде зайвим перевірити наявність лічильників, що підраховують витрату холодної і гарячої води.
- 2. Стан труб, на яке вкаже їх нерівна поверхня, приховати яку неможливо навіть шляхом фарбування. Крани та вентилі, розташовані на трубах, повинні без перешкод закручуватися, в іншому випадку при можливій аварії можна буде швидко зупинити подачу води.
- 3. Наявність слідів мікроорганізмів (грибка або цвілі) в приміщенні кухні, ванній та туалеті.
- 4. Можливість промерзання квартири. Під час опалювального сезону температуру в приміщенні рекомендується перевірити шляхом прикладання руки до його стін і місцях стиків, де можуть бути приховані тріщини. Ще слід провести ретельний огляд стану всіх радіаторів. Справа в тому, що перед відвідуванням квартири можливим покупцем, колишні господарі можуть штучно підняти температуру повітря за допомогою обігрівачів, тим самим намагаючись приховати недоліки в цьому плані.
- 5. Надійність підлогового покриття. Наявність під фінішним матеріалом пустот і якість його монтажу можна перевірити, промацавши і пострибавши по ньому в найбільш прохідних місцях.
- 6. Герметичність віконних конструкцій, стан і якість ущільнювального матеріалу.
- 7. Скління і утеплення балкона або лоджії.
- 8. Стан електричної проводки і матеріал, з якого вона виготовлена. Слід зауважити, що її мідний варіант більш довговічний і надійний.
- 9. Технічний паспорт з планом квартири. Такий документ необхідно попросити у господарів для того, щоб переконатися у відсутності тих чи інших незареєстрованих перепланувань. Інакше нові власники можуть зіткнутися з проблемою їх узаконення та виплачувати з цього приводу штрафи.
Варіанти обробки в новобудовах
Покупцеві завжди цікаво, в якому стані він придбає готове житло, чи можна буде в нього вселятися відразу або спочатку має бути виконаний ремонту. Розрізняють декілька типів обробки в квартирах в абсолютно нових будинках:
- 1. Чорнова обробка. Такий тип вважається мінімумом, без якого не допускається здати в експлуатацію житлову будову. Він включає в себе стяжку підлоги, пластикові вікна, вхідні двері, вирівняні стіни, систему опалення і різні комунікації. Квартира без обробки коштує дешевше, але заселитися в неї буде неможливо до виконання ремонтних робіт.
- 2. предчістовая обробка. В цей варіант, крім елементів, що входять в чорнову версію, включені міжкімнатні перегородки і двері, а також вирівняні стіни і стелі. Даний тип обробки користується популярністю серед квартир економ-класу.
- 3. Чистова обробка, що носить назву "під ключ". В цьому випадку в житло встановлені всі види сантехніки, металеві двері, є підвіконня, а на віконних конструкціях – укоси. Стіни обклеєні шпалерами, на підлозі виконано фінішне покриття. Якість всіх матеріалів безпосередньо залежить від класу квартири, в яку можна відразу ж заселятися.
- 4. Муніципальна обробка. Подібний варіант включає все те, що входить в чистову версію обробки, призначеної для житла економ-класу. Використовувані матеріали в цьому випадку мають найнижче якість.
У договорі має бути обов’язково прописаний тип обробки, пропонованої забудовником.
У процесі прийому житла від будівельної компанії необхідно мати на руках цей документ з метою здійснення перевірки на відповідність з фактично виконаними роботами.
Для того щоб грамотно визначитися з критеріями підбору нового житла, не допустивши ніяких помилок і заощадивши час, рекомендується скористатися допомогою фахівця. Він допоможе розібратися з документами, що виключить можливий обман з боку шахраїв. Необхідно пам’ятати, що грамотна перевірка документів, що підтверджують право на придбану власність, є дуже важливим фактором.