Досить розібратися, якими матеріалами і як облагородити дверний проріз після монтажу металевих вхідних конструкції, щоб цю операцію можна було виконати самому, заощадивши на дорогих послугах майстрів.
Оздоблення прорізів – популярні і прості технології
Особа сучасної будівлі або житлового приміщення – вхідні двері. Від якості її виготовлення і монтажу залежить привабливість зовнішнього вигляду будівлі. У більшості випадків власники квартир, офісів, будинків в наші дні встановлюють залізні конструкції, які відрізняються довговічністю, надійністю в експлуатації, простотою в догляді. Споживачеві нескладно підібрати ідеальну за всіма показниками двері. Можна придбати виріб самого невибагливого дизайну або по-справжньому ефектну конструкцію з оригінальними декоративними вставками і елементами.
Штукатурка – найпростіший спосіб обробки укосів двері
При цьому незалежно від виду двері слід подбати про грамотне облагороджування отвору після її монтажу. Тільки в цьому випадку вхід в будинок буде виглядати бездоганно. Оздоблення дверного отвору після встановлення тієї чи іншої залізних дверей нерідко довіряється фахівцям. Але їхні послуги коштують чималих грошей. Будь-який домашній майстер може уникнути фінансових витрат. Для цього потрібно всього лише розібратися, як виконується облаштування дверного отвору. Найчастіше оформлення вхідної групи здійснюється наступними способами:
- 1. Обштукатурювання складами на основі піску та цементу. Добре відомий варіант обробки. Він оптимальний для оформлення дверей в побутових і господарських будівлях, лазнях, гаражах. Якщо використовувати штукатурні суміші для оформлення входу в житлове приміщення, потрібно додатково декорувати отвір відповідними оздоблювальними матеріалами з високими декоративними характеристиками.
- 2. Облаштування укосів деревоволокнистих (МДФ) плитами. Ці вироби коштують недорого, їх застосування дозволяє виконати якісну теплоізоляцію дверного отвору і при цьому надати йому естетичний вигляд.
- 3. Оздоблення листами гіпсокартону (ГКЛ). Доступний за ціною спосіб декорування дверного отвору вхідних дверей. Він активно застосовується власниками комерційних і житлових приміщень.
Також для обробки використовуються ПВХ панелі і декоративний камінь.
Облагороджування штукатуркою – готові до трудомісткою роботі?
Якщо ремонтні заходи в приміщенні не завершені, можна обробити отвір металевої конструкції штукатурної сумішшю. Ця робота, скажімо одразу, вимагає чималих витрат фізичних сил, а також знання основних правил підготовки і використання цементно-піщаних складів. Процедура виконується за такою схемою:
- Видаляєте стару штукатурну суміш, ретельно очищаєте від забруднень і сміття отвір.
- Наносите грунтовки на очищену основу. Для бетонних і цегляних поверхонь рекомендуємо застосовувати ґрунтовку Бетоноконтакт.
- Ставите маячки, використовуючи будівельний рівень, і закріплюєте їх цементним розчином.
- Обклеювати малярським скотчем коробку двері і ділянки навколо неї.
- Встановлюєте армуючої скловолокнисту сітку на облагороджує поверхню.
- Додаєте в штукатурний склад воду. Краще купувати готові суміші в будівельному магазині, матеріалу потрібно не так вже й багато, сенсу самостійно змішувати пісок і цемент немає. Необхідна кількість рідини вказується на упаковці зі штукатуркою.
Тепер приступайте до основного етапу операції. Спочатку закидайте штукатуркою порожнечі в стіновий поверхні, великі за розміром вибоїни. А потім притискайте правило до маяків і як можна більш рівномірно обробляйте поверхню складом. Доведеться почекати, поки суміш не застигне, після чого слід оцінити результати своєї роботи. Нерідко на оштукатурених засохлих ділянках з’являються нерівності і невеликі тріщини. Їх, звичайно ж, необхідно прибрати. Зробити це можна за допомогою шпатлювання (використовуєте фінішні суміші) і фарбування вирівняною поверхні відповідної за кольором фарбою.
Для повного висихання штукатурки потрібно 2-3 дні. Фарбу краще всього брати акрилову, призначену для декорування фасадів. Вона не боїться низьких температур і вологи. Оштукатурений і пофарбований дверний проріз візуально виглядає дуже акуратно. Його можна потім додатково облагородити подобаються вам оздоблювальним матеріалом. Але не забувайте, що далеко не кожен домашній умілець зможе красиво обробити укоси штукатуркою. Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще відмовитися від цієї затії.
Декорування МДФ-панелями – у вас вийде!
Оздоблення отвору вхідних дверей деревоволокнистих виробами виконується порівняно просто. Вам буде потрібно придбати по три штуки гнеться декоративного куточка, наличників і панелей МДФ, близько 9 метрів напрямних рейок, дюбелі, саморізи, рідкі цвяхи, лобзик, монтажну піну, розчин цементу, долото, коловорот, стамеску, рулетку, будівельний ніж, простий олівець . Відразу виберіть тип оздоблювальних виробів. Вони бувають пофарбованими, ламінованим і шпонованим.
Перший вид деревоволокнистих панелей для обробки металевої конструкції не підходить (вони мають малу міцність). Ламінований матеріал дуже гарний зовні, має непогані міцності. Самими ж надійними вважаються шпоновані вироби. Зараз ми опишемо в подробицях, як максимально грамотно обробити дверний проріз вхідних дверей МДФ-панелями. Але спочатку дамо кілька важливих порад. По-перше, вам потрібно дуже точно визначитися з параметрами дверного полотна (до міліметра). По-друге, відстань між внутрішніми укосами конструкції завжди береться менше дистанції між зовнішніми. Це важливо. По-третє, по відношенню до рівня коробки укоси слід монтувати на 15-20 мм нижче.
За допомогою МДФ-панелей можна виконати якісну теплоізоляцію дверного отвору і надати йому естетичний вигляд.
Сам процес обробки виглядає наступним чином. Видаляєте з укосів стару фарбу, побілку, штукатурку, зашпаровують піною зазори між дверима і стіновий поверхнею, а також наявні на поверхні діри. Після затвердіння зрізуєте будівельним ножем зайвий монтажний матеріал. Обробляєте грунтовки розчином укоси, вирівнюєте їх за допомогою цементного розчину або штукатурки. Вдавлює (акуратно) монтажний профіль по кутах оброблюваної поверхні. Ці напрямні стануть основною для декорування схилів.
Потім виріжте з МДФ-панелей верхній і два бокових елемента, орієнтуючись на розміри двері. Верхню частину укосу обробіть клеїть складом і притисніть до неї підготовлену деталь. Аналогічно поступите з бічними елементами. Притискати панельки потрібно досить сильно і тримати їх, поки ви не відчуєте, що клей повністю схопився. Після цього зазори між стінкою і МДФ-виробами закриваються куточком із пластику (такий матеріал нескладно знайти в будь-якому будівельному магазині), який фіксується рідкими цвяхами. Зовнішні частини укосів можна облагородити обналичкой (прибивається придатними за розміром цвяхами) або все тим же декоративним куточком.
Деякі майстри-самоучки не займаються попередніми вирівнюванням укосів. Вони просто-напросто прибивають напрямні рейки, а потім монтують на них МДФ-вироби. Можете спробувати обробити отвір вхідних дверей подібним способом.
Гіпсокартон – ефектний декор внутрішніх укосів
ГКЛ підходять для облагородження поверхонь, що примикають до дверей з боку приміщення (зсередини). В даному випадку застосовується стіновий гіпсокартон. Також заздалегідь підготуйте відро для розмішування штукатурки, молоток, рулетку, саморізи по металу, дюбелі-грибки 6х60 мм, що клеїть для ГКЛ, перфоратор, спрямовує і стартовий профілі із пластику, шпатель, шуруповерт, канцелярський або спеціальний ніж.
ГКЛ підходять для облагородження поверхонь, що примикають до дверей з боку приміщення (зсередини).
Алгоритм оформлення укосів зсередини:
- 1. задуває монтажну піну в зазори і виїмки на поверхні. Зрізуєте (після застигання) зайві шматки ножем або шпателем.
- 2. Через кожен 0,2 м просвердлюєте перфоратором отвори по периметру укосів. Встановлюєте дюбелі з шурупами. Закручувати металовироби до упору не потрібно.
- 3. За трьома сторонами отвору вимірюєте розміри профілю (стартового). Монтуєте останній, закріплюєте саморізами по металу.
- 4. Розтинаєте за потрібними розмірами ГКЛ на три частини. Ширина прорізу і укосу зверху повинна бути однаковою.
- 5. Чи готуєте клей по інструкції виробника. Ретельно розмішують склад (наявність грудочок в складі не допускається).
- 6. промазуйте клеєм смуги ГКЛ і ділянки, де змонтовані дюбелі.
- 7. Заводите край гіпсокартонної смужки в направляючу зверху, притискуєте. Ставите розпірки і чекаєте 2-3 години. За цей час клеїть схопиться намертво.
Потім аналогічним чином встановлюєте бічні смуги. В обов’язковому порядку перевіряйте точність монтажу будівельним рівнем. Виступаючий на поверхню гіпсокартону клей потрібно без зволікань прати дрантям. Якщо залишати його, ГКЛ гарантовано вигнеться, і замість красивої декоративного оздоблення ви отримаєте малопривабливі вигнуті укоси.
Після виконання всіх описаних процедур почекайте годин 12 і приступайте до шпаклівки укосів. А потім фарбуйте отвір в бажаний колір і насолоджуйтеся бездоганним виглядом дверної конструкції.