Потреба використання драбини в побуті виникає в різних випадках. Без неї неможливо потрапити на дах і горище, зібрати в саду врожай або підрізати гілки дерев. Під час ремонту стелі, кріплення люстри, також використовується не стілець, а драбина.
Якими бувають драбини та на що звертати увагу при виборі обладнання для саду та дачі? Сподіваємось, ця стаття допоможе вам визначитись з вибором.
Клас обладнання
Драбини діляться на професійні та побутового призначення. Для проведення нескладних завдань, таких як роботи в саду, ремонт у домі чи на подвір’ї, достатньо компактного обладнання з невеликими габаритами. Максимальне навантаження таких драбин сягає 120 кг. Розміри дозволяють зберігати їх у гаражах чи господарських приміщеннях.
Обираючи драбину, варто визначитись, для яких цілей вона купується та в яких умовах буде використовуватись. Це дозволить правильно вибрати матеріал та конструкцію.
Особливості конструкції
За типом конструкції драбини діляться на:
- Приставні – потребують вертикальної опори, якою може виступати стіна, паркан, дерево.
- Секційні – мають багатофункціональну конструкцію (можуть використовуватись як приставна, висувна драбина чи стрем’янка).
- Стрем’янки – в залежності від конструкції мають сходи лише з одного боку або з двох боків.
- Телескопічні – універсальні мобільні драбини, які можна розкладати на необхідну висоту.
- Трансформери – мультифункціональні універсальні драбини, що поєднують у собі функції приставних драбин, підмостків і стрем’янок.
- Стільці-драбини – недорогий компактний та зручний варіант при виконанні різних побутових завдань.
Матеріал виготовлення
Для виготовлення драбин виробники використовують такі матеріали:
- деревина;
- алюміній;
- сталь;
- скловолокно (фіберглас).
Драбини з дерева гарні та естетичні, зручні у використанні, мають відносно невелику вартість. Але вага, яку вони здатні витримати, не перевищує 100 кг. Також деревина псується під впливом вологи.
Обладнанню з алюмінію властиві невелика вага, мобільність, стійкість до корозії. Такі моделі використовуються як у будинках, так і на вулиці. Але при великих навантаженнях з часом у деяких моделях деформуються поперечини.
Драбини зі сталі міцні та надійні. Обладнанню властива найбільша вантажопідйомність. Такі конструкцію витримують вагу, що перевищує 150 кг. Серед недоліків матеріалу – схильність до корозії та здатність, як і в попереднього варіанту, до проведення електричного струму.
Моделі, виготовлені зі скловолокна, використовуються при проведенні робіт з електрикою. Матеріал не проводить електричний струм, що робить драбини безпечними. Їхній недолік – висока ціна. Тому такі драбини переважно використовують профільні спеціалісти.
Важливо
Обираючи драбину для саду та дачі, слід звернути увагу на наступне:
- Драбина для роботи в саду повинна мати загострені ніжки. Для роботи в будинку – з гумовими ковпачками, щоб не ковзала та не шкрябала підлогу.
- Розкладні моделі повинні мати обмежувальні ремені, що не дозволять устаткуванню невчасно скластися.
Від якості матеріалу, збірки та стійкості драбини залежить ваша безпека. Тож обирайте модель, яка точно підійде до ваших задач.