+

Фарба для стеклообоев – вибираємо кращу і використовуємо з трафаретами і без

На будівельному ринку з кожним роком з’являється все більше матеріалів для облицювання поверхонь в житлових будинках, квартирах і громадських спорудах. Серед сучасних облицювань популярністю користуються склошпалери, які забарвлюють після обробки підстави. Сьогодні ми поговоримо про типи лакофарбових матеріалів, використовуваних для фарбування стеклообоев, і розглянемо правила фарбування.

Вибір лакофарбових матеріалів для стеклообоев

Незважаючи на поширену думку, фарбувати склошпалери необхідно далеко не завжди. Нерідкі ситуації, коли вихідний колір матеріалу прекрасно вписується в інтер’єр і не вимагає будь-яких коригувань. Однак в більшості випадків шпалери зі скловолокна призначені саме для подальшого фарбування, тому мають невиразний і непривабливий сіро-білий відтінок, який складно назвати естетичним.

Шпалери фарбують саме для підвищення їх привабливості, ця процедура жодним чином не пов’язана з технічними і функціональними характеристиками матеріалу, які практично не змінюються після покриття фарбою.

Настійно рекомендуємо замислюватися про вибір фарбувальних речовин одночасно з покупкою стеклообоев. Фарба для стеклообоев повинна підходити і мати цілу низку важливих експлуатаційних якостей, які дозволять виконати монтажні роботи з мінімальними трудовими і фінансовими витратами, а також забезпечать оформлюваної кімнаті естетичний зовнішній вигляд.

Фарба для стеклообоев - вибираємо кращу і використовуємо з трафаретами і без

Практично всі досвідчені фахівці сходяться на думці, що фарбувати шпалери найкраще водно-дисперсійної або водоемульсійною фарбою. Ці речовини відповідають всім критеріям, які висуваються до фарби для стеклообоев:

  • малий час висихання;
  • швидке проникнення в структуру підстави;
  • відсутність сильного запаху;
  • екологічність.

Водно-дисперсійні барвники вибирають частіше. До їх складу входять водні дисперсії синтетичних полімерів. Після нанесення на поверхню вода випаровується, в результаті чого речовина утворює щільну захисну плівку на полотні. Від інших фарб водно-дисперсійна відрізняється тим, що перед застосуванням її розводять водою. Крім того, на ринку вона представлена ​​тільки в білому кольорі, для додання барвнику інших відтінків необхідно використовувати колір.

Для фарбування стеклообоев можна використовувати один з трьох видів водно-дисперсійного барвника:

  1. 1. Бутадион-стирольна дисперсія. Відрізняється підвищеними характеристиками вологостійкості, тому підходить для застосування в “мокрих” зонах квартири – в кухні, ванній кімнаті і туалеті. Має досить значимий недолік – вигоряння на сонці, в результаті чого її не прийнято використовувати в приміщеннях, в які потрапляє велика кількість сонячного світла.
  2. 2. поливинилацетатную склад. Відрізняється невеликою вартістю і обмеженими можливостями по використанню. Через слабку водостійкості такі речовини рекомендується використовувати тільки в сухих кімнатах.
  3. 3. Акрилова фарба. Універсальний барвник, чудово підходить для фарбування склошпалер. Він відрізняється стійкістю до ультрафіолетового впливу і до підвищеної вологості повітря, а тому може використовуватися у всіх без винятку приміщеннях. Ще однією перевагою акрилових складів є те, що вони дозволяють мити облицювання поверхні, що істотно спрощує процедуру догляду за стеклообоями.

Популярні виробники фарб – Tikkurila, Mattlatex або Caparol?

Користувачам найчастіше доводиться вибирати фарбувальні речовини не стільки по їх типу, скільки по виробнику. Найкраще зупинити свій вибір на продукції від відомої компанії. Це дозволить вам бути впевненим в якості використовуваного матеріалу, хоча і вимагає зазвичай великих фінансових вкладень.

При виборі обов’язково потрібно звернути увагу на фарбу від компанії Tikkurila. Дуже часто під фарбування використовують модель Tikkurila Harmony, яка характеризується високою якістю, швидко сохне і відрізняється невеликою витратою. Завдяки відсутності запаху, вона підходить для облицювання будь-яких приміщень, будь то вітальня, спальня, дитяча або кухня.

Фарба для стеклообоев - вибираємо кращу і використовуємо з трафаретами і без

Для фарбування можна також використовувати латексну фарбу Mattlatex (Дюфа). Вона відрізняється стійкістю до механічних впливів, не стирається і добре підходить для оформлення стін приміщень всередині. Крім іншого, її застосування відрізняється економічністю завдяки порівняно невеликій витраті.

Великою популярністю у власників користуються також фарби марки Caparol. Вони підходять для створення несприйнятливих до забруднення і різних несприятливих дій поверхонь всередині приміщень. Завдяки екологічній чистоті, їх можна використовувати в будь-яких об’єктах – в дитячих кімнатах, громадських закладах, медичних установах.

Вибираємо колір для облицювання – яскравий або спокійний?

На ринку облицювальних матеріалів фарби представлені в широкому асортименті кольорів. Деякі з них вже готові до використання, інші попередньо доводиться змішувати з кольорами. При виборі відтінку рекомендуємо покладатися на свої власні дизайнерські переваги, а також враховувати стиль обробки. Разом з тим, професіоналами вироблені деякі рекомендації з вибору фарби, які допоможуть вам підібрати максимально відповідний матеріал.

Під фарбування не рекомендується вибирати дуже яскраві і помітні відтінки. Рано чи пізно занадто яскравий інтер’єр вам набридне і почне викликати тільки роздратування, в результаті чого доведеться перефарбовувати стіни в більш спокійні і нейтральні відтінки.

Фарба для стеклообоев - вибираємо кращу і використовуємо з трафаретами і без

Якщо хочеться зробити інтер’єр яскравим, краще використовувати в фарбуванні кілька відтінків. Фоновий колір повинен бути спокійним, а в якості акценту можна використовувати насичені тони в невеликій кількості. Таке рішення не тільки дозволить урізноманітнити інтер’єр і втілити в життя власні сміливі дизайнерські рішення, але ще і зробить оформлені кімнати візуально більш просторими.

Колір і малюнок стеклообоев повинні повністю відповідати іншим об’єктам оформлення приміщення, включаючи декоративні елементи, меблі, всілякі аксесуари і прикраси. Будь-яке розбіжність негативно відіб’ється на сприйнятті інтер’єру і може привести до швидкої необхідності перефарбовування поверхонь.

Якщо вирішено пофарбувати склошпалери за допомогою трафаретів, то краще всього вибирати невеликі зображення, які будуть прикрашати кімнату, підкреслювати її стилістику і привабливість. Занадто масивні малюнки зроблять кімнату візуально менше просторій і в цілому можуть негативно відбитися на її естетичності.

Як правильно фарбувати склошпалери?

Фарбування стеклообоев – це проста процедура, виконати яку під силу будь-якій людині, яка знає, за який кінець пензлика і валика потрібно триматися. Починати роботи необхідно з покупки і підготовки всіх необхідних витратних матеріалів. Крім фарбувального складу, вам також знадобиться грунтовка.

Поверхня стеклообоев перед фарбуванням обробляють ґрунтовкою в кілька шарів. Грунтування істотно покращує адгезію барвника з поверхнею, тому пропускати цей етап робіт настійно не рекомендуємо. Після повного висихання останнього шару грунтовки можна наносити на стіну фарбу за допомогою валика або пульверизатора.

Фарба для стеклообоев - вибираємо кращу і використовуємо з трафаретами і без

Фарбу наносять на склошпалери в два шари. Другий шар наносите не раніше, ніж через 12-14 годин після першого. Цей час необхідний для висихання фарбувального складу. Перед фарбуванням краще захистити стики стін з підлогою та стелею малярським скотчем, щоб не вимазати неокрашіваемие елементи кімнати. Коли все готово, залишається тільки пройтися по стінах валиком, і все, ніяких хитрощів в цьому процесі немає.

Роботи будуть складнішими, якщо хочеться пофарбувати шпалери з використанням трафаретів, які дозволяють створити малюнок або геометричний візерунок на поверхнях. Цей спосіб фарбування вимагає значно більших трудозатрат і забирає більше часу. Ще до облицювання стін рекомендується придбати або самостійно виготовити трафарет. Малюнок або візерунок зазвичай наносять вже поверх пофарбованої поверхні, тому стіну офарблюємо в фоновий колір і чекаємо 12-14 годин до його висихання. Після цього трафарет закріплюється на стіні за допомогою малярного скотча, і пульверизатором наноситься фарба.

Другий спосіб нанесення малюнка або візерунка передбачає заклеювання малярським скотчем стін перед фарбуванням таким чином, щоб скотч і становив малюнок. Коли фарбування буде виконано, залишиться тільки видалити скотч, в результаті чого на стінах залишаться непокрашенном ділянки, що формують необхідний візерунок. Цей спосіб можна застосовувати також у випадках, коли хочеться зробити малюнок слабозаметний. Для цього скотч наклеюється на стіну після нанесення першого шару фарби, а в якості другого шару використовують більш насичений фарбувальний склад.