+

Додаємо затишок в будинок – робимо пуф

Незвичайних ідей з оновлення інтер’єру зараз повно і в телевізійних передачах, і в соцмережах, і на сайтах з домоводства. Але серед усіх цих виробів і переробок найбільшим інтересом все-таки користуються речі функціональні, нескладні при складанні або монтаде і при цьому дешеві, а краще зовсім безкоштовні у виконанні. Один з таких предметів інтер’єру – пуф, який поєднує в собі практичність і декоративність.

Простота і доступність – домочадці не залишаться байдужими

Головним достоїнством таких меблів є те, що для його виготовлення досить звичайних інструментів і підручних матеріалів, які знайдуться в кожному будинку. До того ж пуф, зроблений своїми руками, відрізняється оригінальністю і неповторністю. Він ідеально підходить до конкретного інтер’єру і максимально функціональний. Для цього при виборі моделі майбутнього пуфика важливо визначитися з його призначенням і, звичайно, зовнішнім оформленням. Він може стати міцним місцем для сидіння дорослої людини або яскравою, ігровий деталлю в дитячій кімнаті. У пуфику можна передбачити ящик для зберігання, встановити на коліщатка або зробити його подобою м’якого, бескаркасного крісла. А найприємніше, що при його виготовленні можна не обмежувати свою дизайнерську фантазію, використовувати підручні матеріали і старі, що вийшли з ужитку речі, максимально знижуючи собівартість нового предмету меблів. Пропонуємо найбільш популярні, прості і дешеві у виконанні варіанти.

Додаємо затишок в будинок - робимо пуф

Такий пуфик легко зробити самостійно

Каркасне виріб з ящиком – класика "жанру"

Змайструємо класичний пуф 40х40х50 см на коліщатках, з м’яким сидінням і містким ящиком для зберігання всередині. Для цього знадобиться:

  • 2 петлі для відкидний кришки;
  • Заготовки з ДСП або фанери: 2 прямокутника 37х40 см і 2 прямокутника 37х37 см для бічних стінок; 2 квадратних елемента 40х40 см для дна і кришки;
  • 4 бруска розмірами 37х4х4 см;
  • 4 меблевих ролика;
  • Міцна текстильна тканина для оббивки;
  • Матеріал для заповнення: поролон, холлофайбер, ватин або синтепон;
  • Ножівка, молоток і лінійка;
  • Клей столярний і саморізи для кріплення;
  • Шуруповерт (якщо його немає можна скористатися викруткою хрестовиною, але це буде більш трудомістке);
  • Будівельний степлер (якщо його немає, оббивку можна закріпити цвяхами для оббивки меблів).

Як оббивного матеріалу необхідно брати щільну тканину типу вельвету, гобелена, драпу. Також підійде штучне хутро, замша, еко-шкіра та ін.

Коли все готово, приступаємо до складання каркаса в домашніх умовах. Бруси закріплюємо по внутрішніх кутах конструкції, приклеюючи їх до бічних стінок, а до торців кріпимо дно пуфика. Ззовні все фіксуємо саморізами. Якщо на конструкцію передбачається велика експлуатаційне навантаження, то для надійності її краще зміцнити меблевими куточками.

Переходимо до виготовлення кришки. Спочатку по внутрішньому периметру короба пригвинчуємо брусочки-стопори. Потім відзначаємо місця кріплення петель і монтуємо їх на короб і на відкидну кришку, при цьому перевірте: чи не заважають кутові брусочки закриття.

Після того, як каркас готовий, можна приступати до оббивки. Рівним шаром укладіть на кришку використовуваний наповнювач і зафіксуйте його клеєм або степлером. М’який наповнювач можна також закріпити і на бічних стінках пуфика.

Додаємо затишок в будинок - робимо пуф

Креслення каркасного пуфика з ящиків

На завершення викрийте за основними розмірами оббивний матеріал, зшийте деталі і надіньте готовий чохол на каркас вироби. Нижню частину тканини підверніть під дно і міцно закріпіть будівельним степлером або цвяхами.

До готового пуфу прикріпіть ролики і, при бажанні, завершіть його оформлення декоративними деталями: великими гудзиками, шнурівкою, стрічками, деталями вишивки або в’язання.

Безкоштовний пуф з підручних матеріалів – дивимося на старі речі по-новому

Оригінальний і корисний предмет інтер’єру можна успішно виготовити буквально з вторсировини. Вийде дуже швидко і практично безкоштовно, готовий виріб буде легке і красиве. Підготуйте все необхідне:

  • Цілі пластикові ємності з щільно закрученими кришками. Для стандартного розміру знадобиться близько 20 штук 1,5 або 2-х літрових пляшок або ж 4-6 штук 5-ти літрових бутлів.
  • Ножиці, степлер, голка з ниткою.
  • Наповнювач. Підійде поролон з старого крісла, ватин або синтепон зі старих курток або ковдр, а також простьоганних обрізки будь-яких обрізків тканин або речей
  • Декоративний оббивний матеріал. Можна використовувати гобеленові відрізи, вельвет або джинс зі старих речей, ще міцні, але вийшли з моди портьєри або покривала.
  • Заготовки з щільного картону: коло діаметром 40-50 см – 2 штуки; прямокутник довжиною рівній довжині окружності і шириною рівною висоті майбутнього виробу (для обертаючи бічні панелі) – 1 штука.

Перш за все потрібно за допомогою скотча гарненько скріпіть використовувані ємності для створення максимально стійкою і міцної основи. Найкраще їх з’єднувати пачками по кілька штук, а потім зафіксувати в загальну зв’язку. При формуванні каркаса важливо стежити, щоб чітко дотримувалася рівномірна висота одержуваної конструкції.

Додаємо затишок в будинок - робимо пуф

Пуф з пляшок

Далі за допомогою степлера кріпляться картонні заготовки кришки і дна пуфика. Скотчем зафіксуйте бічні стінки вироби і для надійності остаточно закріпіть їх степлером.

Після цього переходимо до приклеювання оббивного матеріалу, укладаючи його рівним шаром на верхню і нижню частину пуфа, а при бажанні і з боків. Переносимо креслення на текстиль, розкроюємо, зшиваємо чохол і одягаємо його на підготовлений каркас. Оформити готовий виріб можна за бажанням: прикрасити помпонами, шнурівкою, декоративної тасьмою, бахромою, мереживом і т.д.

Модна безкаркасні меблі – віддаємо данину моді

Великий м’який пуф з розсипчастим наповнювачем, який легко приймає форму тіла сидячого в ньому людини, зустрічається все частіше. Ці безформні, але дуже затишні "крісельця" стають яскравою деталлю інтер’єру і улюбленим місцем відпочинку для дітей і дорослих. Виготовити такий пуф-мішок не складе труднощів, до того ж це буде набагато цікавіше і в рази дешевше, ніж купувати готовий. Маючи навіть початкові знання про правила пошиття і підготувавши необхідні матеріали, змайструвати модний предмет інтер’єру можна за кілька годин.

Для роботи буде потрібно:

  • Відріз щільної оббивної тканини розмірами не менше 320х150 см;
  • Будь-підкладковий матеріал для внутрішнього чохла розмірами 300х150 см. Важливо, щоб тканина була синтетична, зносостійка і змінна для безперешкодного пересипання наповнювача;
  • Розсипчастий наповнювач з кульок пінополістиролу об’ємом від 0,5 до 1 кубічних метрів;
  • Голка з міцними нитками;
  • Застібка-блискавка довжиною не менше 60 см для декоративного чохла.

Розмір бескаркасного пуфа визначається зростанням майбутнього користувача, але найчастіше за основу беруть зріст найвищої, в такому випадку іншим членам сім’ї таке сидіння буде комфортно в будь-якому випадку.

Додаємо затишок в будинок - робимо пуф

Пуф з розсипчастим наповнювачем

Для початку виконуємо креслення деталей на папері. Дно представляє собою правильний шестикутник зі стороною 40 см, а шість бічних деталей виконані у формі клинів розмірами: 40 см біля основи, 50 см в середині елемента і 15 см у верхній частині. Висота клинів становить 130 см. При викрійці деталей на тканині потрібно пам’ятати про необхідність залишати припуски на шви. І ще один важливий момент: деталі для пошиття зовнішнього мішка повинні бути трохи більше, ніж деталі для внутрішнього, так декоративний чохол буде легше одягати і знімати.

При пошитті правильніше починати зі сточування бічних клинів, а потім вже пришивати дно мішка. На зовнішньому чохлі в одному з бічних швів не забудьте залишити місце для вшивання застібки-блискавки.

Коли внутрішній мішок готовий, в нього насипаємо наповнювач, приблизно на дві третини обсягу, після чого залишився шов зашивають остаточно. В кінці роботи на готовий пуф надягаємо зовнішній декоративний чохол і застібаємо його на блискавку.

Велика інтер’єрна подушка

Приємно, коли барвисте і яскраве прикраса кімнати може бути ще й корисним. Наприклад, м’який пуф з різнокольорових клаптиків тканини, виконаний у формі величезної пружною подушки. Особливо зручно те, що така обновка інтер’єру допоможе вам з користю позбутися непотрібних, захаращують шафа речей. Отже, перш за все підготуємо все необхідне:

Додаємо затишок в будинок - робимо пуф

М’який пуф з різнокольорових клаптиків тканини

  • Різні обрізки тканин, які будуть поєднуватися за кольором і фактурою. Затишна, м’яка подушка вийде з трикотаж старих светрів, пуловерів та кофтинок. Модно буде виглядати подушка в стилі денім, виготовлена ​​з джинсових шматочків з "шкіряними" вставками. Для майстринь-в’язальниць не важко зробити оригінальний чохол з великої, об’ємної в’язкою. Але при виборі матеріалу важливо пам’ятати, що для вироби з еластичного трикотажу обов’язково потрібно додатковий внутрішній чохол з міцної тканини, який буде зберігати форму пуфа-подушки.
  • Ножиці.
  • Наповнювач, в якості якого чудово підійдуть обрізки поролону, синтепону, а також шматки і залишки тих же старих речей.
  • Швейна машинка, голка, нитки.
  • Великі декоративні ґудзики.

Будь пошив починається з викрійки. Для круглої подушки вам знадобляться дві окружності, кожна з яких буде розділена на 9-12 пелюсток. При бажанні можна зробити пуф вище, додавши між двома колами бічну частину. Викроївши деталі на тканині, можна приступати до їх сточуванню, починаючи з сполуки пелюсток. Зшиваючи отримані верхній і нижній кола, не забудьте залишити місце для наповнення подушки.

Наповнювач укладайте максимально щільно, розподіляючи його по всьому об’єму. Якщо у вас наповнювач з обрізків тканини різних розмірів і різної фактури, то попередньо поріжте їх на однакові шматочки і перемішайте. Так в процесі експлуатації наповнювач не буде збиватися всередині подушки.

Щільно наповнивши внутрішній мішок, зашиваємо його і на подушку надягаємо зовнішній декоративний чохол. Що залишився відкритий шов сточуємо вручну і маскуючи його гудзиками.