+

Ворота з металопрофілю – покрокова інструкція з виготовлення

Огородження з профільних листів завойовують все більшу популярність завдяки міцності, довговічності, низькій ціні і простоті установки. Цілком природно, якщо ворота і хвіртка також будуть зроблені з профнастилу. Для їх виготовлення знадобиться невеликий досвід зварювальних робіт, відповідні інструменти і матеріали. В першу чергу слід визначитися з вибором конструкції. Можливі два варіанти воріт: орні і розсувні. Залежно від цього застосовується конкретна технологія. Процес установки складається з етапів: зняття мірок, креслення, монтаж каркаса і обшивка Профлисти.

Вибір конструкції воріт

Будь-яке огорожу, що захищає від несанкціонованого проникнення, повинно мати вхід, через який можна потрапити на територію ділянки. За способом відкриття ворота діляться на дві великі групи: орні і відкоти. Простіший у виготовленні і дешевий – перший варіант. Можна декорувати кованими деталями, але тоді ціна і складність робіт сильно зросте. Хвіртка може бути вбудованою і окремо стоїть. Існують також варіанти секційних, підйомних воріт, але вони дорогі.

Переваги орного способу:

  • простота конструкції і виготовлення;
  • низька вартість;
  • можливість установки автоматики;
  • нескладний догляд;
  • невелике навантаження на опорні стовпи.

До недоліків відносяться деякі особливості експлуатації:

  • необхідність організації вільного простору для відкриття стулок, що дорівнює їх ширині;
  • при монтуванні слід враховувати вітрове навантаження;
  • для відкритих воріт потрібно передбачити фіксатори, які допоможуть уникнути мимовільного закриття стулок;
  • бажано встановити обмежувач, щоб при розчиненні половинки не зашкодили полотно забору і не загородили вхід через хвіртку;
  • в зимовий час при випаданні значної кількості снігу доводиться очищати велику площу для вільного розорювання половинок.

Ширина воріт залежить від транспорту, який буде в’їжджати на територію присадибної ділянки. Для легкового автомобіля досить 4 м, для вантажного отвір доведеться збільшити до 5-6 метрів. Відповідно, розміри половинок коливаються від 2 до 3 м. Висота звареної рами – 2-2,5 м по стандартній довжині профільного листа. Якщо місце дозволяє, хвіртку встановлюють поруч з воротами, інакше роблять вбудованої. При виготовленні з профлиста її роблять стандартної ширини 120 см.

Ворота з металопрофілю - покрокова інструкція з виготовлення

При проектуванні слід звернути увагу, на якій відстані від землі знаходиться нижня планка стулки. Висота варіюється від декількох сантиметрів до 20 і вище. Вона залежить від снігового покриву. При рясному випаданні снігу ворота з невеликим просвітом не можна буде відкрити. Щоб убезпечити територію від проникнення живності, на літній сезон знизу прикручують на саморізи планку, на зиму її прибирають.

складання креслення

Орні ворота можуть бути з одним широким стулкою на всю ширину і з двома. У першому варіанті виникає велика парусність, навантаження на петлі, потрібно багато місця для відкривання. Недоліки прибираються за рахунок установки додаткових деталей, що підсилюють конструкцію, що збільшує вартість. Одностулковий спосіб підходить для невеликих воріт. Двостулкові стійкі до вітрового навантаження, ними зручно користуватися.

Ворота з металопрофілю - покрокова інструкція з виготовлення

Ескіз потрібен для розрахунку необхідної кількості матеріалу і правильної оцінки ступеня жорсткості конструкції. Він повинен містити наступні дані:

  • загальну ширину воротного отвору і кожної половинки;
  • розміри, кількість стійок і глибину їх закапування;
  • конфігурацію каркаса із зазначенням габаритів елементів;
  • розташування хвіртки, її ширина;
  • тип замка і внутрішнього фіксатора (шпінгалета) із зазначенням, де вони будуть встановлені;
  • способи посилення каркаса.

Слід зазначити, як будуть відкриватися половинки – назовні або всередину і розташування перемичок: горизонтально, навскоси, по діагоналі, хрестоподібно і т. Д. Кожен спосіб забезпечує необхідний ступінь жорсткості.

Ворота з металопрофілю - покрокова інструкція з виготовлення

У конструкції воріт може бути присутнім рама – перекладина зверху. Вона підвищує стійкість і надійність, але обмежує висоту для в’їжджає транспорту. Якщо правильно зміцнити стовпи і посилити стулки, то без рами можна обійтися. Для зручності кріплення листів профнастилу по периметру (зовні або всередині) приварюють тонкий металопрофіль шириною близько 1 см.

Для додання жорсткості конструкції стулки підсилюють по кутах:

  • установкою невеликих укосин з тієї ж профільної труби, з якої виготовлено підстава;
  • приварюванням куточка, вирізаного з тонкого листа металу.

При складанні каркаса елементи з’єднують двома способами: встик і під кутом 45 градусів. У першому випадку виконувати зварювання простіше, у другому – професійніше. При використанні цілісних стулок їх просто навішують на посадочні місця.

Які матеріали приготувати для збірки?

Для опорних стовпів рекомендують брати профільну сталеву трубу з товщиною стінок 3 мм і перетином 60х60 см і вище. Вони є основою, на якій тримається вся конструкція. Стулки виготовляють з металевого профілю 60х40 мм або 40х20 см. Вибір залежить від умов експлуатації. Для установки перемичок використовують труби такого ж перетину або менше. Товщина металу 2-3 мм. Фахівці рекомендують новачкам брати 3 мм, його простіше варити: матеріал не так швидко нагрівається і деформується.

Зашивають ворота профнастилом, краще купувати стіновий, у нього велика робоча ширина. Багато забудовників віддають перевагу профільним листам завдяки наступним перевагам:

  • міцності;
  • невеликій вазі;
  • стійкості до корозії і механічних пошкоджень;
  • довговічності;
  • доступною ціною.

Ворота з металопрофілю простоять чимало років. Поверхню покривають шаром оцинковки, що оберігає від корозійних процесів і механічних пошкоджень. Для декоративності і додаткового захисту на листи наносять полімерний шар різних кольорів. Це дозволяє заощадити на догляді, так як покриття не вигоряє на сонці і не вимагають щорічного фарбування.

Завдяки невеликій вазі матеріал легко транспортувати і зручно з ним працювати. Різноманітність колірних рішень дає можливість підібрати забарвлення, яка гармонійно вписується в загальний архітектурний ансамбль.

Ворота з металопрофілю - покрокова інструкція з виготовлення

Як кріплення використовують саморізи, болтове з’єднання або клепки для профнастилу. Косинки для посилення викроюють з тонкого металевого листа. Потрібно закупити фурнітуру, замки, навіси, петлі для гаража, засувки та інші додаткові елементи.

З інструментів слід приготувати:

  • рулетку;
  • будівельний рівень або схил;
  • шуруповерт;
  • заклепочник;
  • зварювальний апарат;
  • болгарку;
  • дриль;
  • садовий бур або лопату;
  • пензлик;
  • ножиці по металу.

Перед початком робіт залізні деталі слід перевірити на наявність іржі. Якщо вона виявлена, зняти болгаркою з металевою щіткою, заґрунтувати антикорозійною засобом і пофарбувати. Збірку продовжувати після висихання.

Підготовчі роботи: установка стовпів

Монтаж воріт починається з установки опорних стійок, вони виставляються в одну лінію з забірними стовпами.

Процедура складається з послідовності дій:

  1. 1. За допомогою бура риють ями глибиною на одну третину висоти стовпа і діаметром, що відповідає розміру труби: якщо перетин 60х60 мм, то він становить 120 мм.
  2. 2. На дні роблять подушку з піску, щебеню або дрібного гравію товщиною 15-30 см. Вона зменшить вплив пученія грунту при морозах і послужить дренажем, відводить зайву вологу від стовпів.
  3. 3. Опори перед використанням обробляють антикорозійним засобом.
  4. 4. Стійки опускають в ями і виставляють строго вертикально за допомогою рівня або схилу. На це слід звернути особливу увагу, так як при найменшому відхиленні поведе всю конструкцію. На кінцях рекомендують приварювати металеві планки для стійкості.
  5. 5. Ями зі вставленими стовпами заливають бетонним розчином. Його можна приготувати своїми руками в таких пропорціях: одна частина цементу, дві піску і чотири щебеню. Все перемішується з додаванням води.
  6. 6. Бетон схоплюється через 2-3 доби. Після чого можна продовжувати роботи.

Верх стійок накривають металевою накладкою або заливають цементним розчином, щоб запобігти руйнуванню опор.

Збірка каркаса: рама, петлі

На наступному етапі монтують каркас згідно зі схемою. Металопрофіль розпускають на заготовки. Рез роблять або для з’єднання встик, так простіше працювати, або під кутом 45 градусів – це більш надійне кріплення.

Ворота з металопрофілю - покрокова інструкція з виготовлення

Готові деталі очищають від іржі і бруду, зварюють між собою. Спочатку тільки наживляють, після перевірки на геометрію шви роблять суцільними.

При необхідності каркас підсилюють поперечиною, куточками і укосинами, знімаючи розміри і приварюючи в потрібних ділянках. Зварні шви ретельно зачищають. Метал знежирюють, покривають складом грунтовки шаром і наносять фарбу на місця зварювання. Після висихання поверхні забарвлюють всю конструкцію.

Наступний крок – підгонка стулок до стійок. Для цього кожну половинку встановлюють на опори з брусків або цегли і виставляють в одній площині. На стовпі робиться відмітка, де будуть перебувати петлі. Спочатку їх приварюють до стовпів, потім до рами. Від місця установки залежить положення воріт у відкритому стані. Щоб стулки розчинялися в обидві сторони, петлі приварюють до стійки встик. Якщо в одну, то накладають на каркас. На важкі ворота встановлюють три, на легкі досить двох. Щоб убезпечити огорожі від пошкодження при відкриванні, ставлять обмежувач.

Монтаж профільних листів і додаткових елементів

Профнастил нарізається розмірами на 2-3 мм менше, ніж основна рама. Далі каркас укладають на підготовлені опори і обшивають профлист з однієї або двох сторін. Кріплять листи через нижню хвилю за допомогою саморізів по металу або болтового з’єднання. Болти повинні підбиратися з урахуванням товщини металопрофілю на стулках і висоти хвилі профільних листів. Попередньо висвердлюють отвори в місцях кріплення.

Ворота з металопрофілю - покрокова інструкція з виготовлення

Після того як ворота змонтовані, ставлять замок одного з видів:

  • Навісний. При зварюванні каркаса роблять петлі для кріплення.
  • Накладний. Встановлюють на перемичку, до якої приварений плоский шматок металу, або прикручують безпосередньо до рами.
  • Виразний. Замок врізають в трубу, використовуючи для декорування металевий кишеню.

Ворота обладнають наступними додатковими елементами: засувом, нижнім фіксатором стулки, дистанційним керуванням відкривання / закривання, куванням, камерою спостереження, системою безпеки і іншим устаткуванням.