+

Утеплення фасаду пінопластом – покрокова інструкція

Пінопласт – один з найбільш широко використовуваних матеріалів. Його застосовують у багатьох галузях, в тому числі будівельної. Він виконує захисну функцію – від шуму, протягів. Є відмінним альтернативним рішенням для людей, які не хочуть переплачувати. Великою популярністю БСП (паперово-шаруватий пластик) користується у власників приватних будинків. Це зручний расходник для утеплення фасадів, стін, веранд.

властивості пінопласту

У кожного будівельного матеріалу є хороші і погані сторони. Серед позитивних технічних характеристик можна назвати наступні:

  • неможливість взаємодії з вологою (будь то краплі рідини або пар);
  • довгий термін експлуатації (за умови, що утеплення виконано по вищому розряду);
  • несприйнятливість до грибкових спор і цвілі;
  • фортеця (не деформується під впливом зовнішніх факторів).

Мінусом пінопласту вважається горючість. В результаті контакту з вогнем в повітря виділяються шкідливі випари. Це означає, що слід проводити ретельні підготовчі заходи щодо пожежної безпеки.

Скориставшись цією інформацією, господарі можуть провести утеплення фасаду будинку пінопластом самостійно. І зовсім необов’язково запрошувати для цього людей.

Основні процедури при обробці

У будівельній галузі існують певні покрокові інструкції і технології, які потрібно дотримуватися. Роботи з утеплення фасаду своїми руками включають наступний алгоритм дій:

  • вибір і покупка матеріалу;
  • підготовчі заходи на поверхнях;
  • монтаж цоколя;
  • установка пінопласту;
  • забивання стиків;
  • армування і штукатурка фасаду;
  • завершальна обробка площини.

Утеплення фасаду пінопластом - покрокова інструкція

калькуляція витратних матеріалів

Для якісного утеплення потрібно чимало матеріалу і арсенал певних інструментів. Тому власнику слід розташовувати таким переліком:

  1. 1. Пінопласт або пінополістирол. Якщо розглянути характеристики двох цих матеріалів, то можна побачити їх аналогичность. Але популярністю все ж користується другий варіант, незважаючи на велику вартість. Він забезпечений системою стиків «паз-гребінь».
  2. 2. Деталі для фінішної обробки з пінопластових шматків.
  3. 3. Грунтовка. Можна придбати будь-яку. Але найкраще впорається не універсальний засіб, а глибокого проникнення.
  4. 4. Клейовий склад для пінопласту. Він продається у вигляді сухої суміші, для готовності якої потрібно долити води. Для того щоб клей вийшов міцнішим, фахівці рекомендують додати його в бетонну суміш і літр ПВА. Для нанесення потрібно зовсім небагато, але корисних якостей він від цього не втрачає.

На прилавках будівельних магазинів представлений широкий асортимент засобів. Якщо не хочеться морочитися з замешиванием розчину з використанням цементу, то можна придбати готову суміш. Відмінним рішенням стане клей-піна. З нею робота проходить набагато швидше і без зайвої витрати розхідники.

Потім слід купити спеціальний профіль для формування цоколя. Він виконує відразу кілька функцій: утримання всієї конструкції по поверхні, теплоізоляція і забезпечення практично ідеальної рівності.

Утеплення фасаду пінопластом - покрокова інструкція

Крім усього вище перерахованого будуть потрібні:

  • монтажна піна;
  • профілі для вікон;
  • армована сітка для фасаду;
  • куточок із пластику або алюмінію для зміцнення споруди;
  • шпаклівка (можна придбати універсальний засіб або стартову і фінішну окремо – все залежить від уподобань господаря);
  • елементи кріплення.

Устаткування грає важливу роль. Тому необхідно подбати про наявність двох видів шпателя, молотка, перфоратора, будівельного ножа.

Як розрахувати кількість матеріалу?

Цей етап важливий, як і всі інші. Через неправильне підрахунку необхідної кількості пінопласту робота може зійти нанівець. Потрібно обчислити площу оброблюваних поверхонь і додати відсотків п’ять на всякий випадок (в залежності від особливостей).

Варто пам’ятати, що процедурі утеплення піддаються не тільки самі стіни, але і цоколь з підвалом. Бажано подбати і про підвальній частині будинку, де земля вже починає промерзати.

При виборі власник стикається з наступною труднощами – правильний показник щільності. Не треба брати занадто громіздкий матеріал, оскільки він не так добре ізолює тепло. Оптимальний показник для спорудження захисного шару – 25 кілограмів на кубічний метр з товщиною в півсантиметра. І листи укладаються по одному шару, а не в кілька.

Утеплення фасаду пінопластом - покрокова інструкція

Критерії для підбору пінопласту

До покупки розхідники слід ставитися з усією серйозністю. Тому дуже важливо знати, що конкретно буде купуватися в магазині.

Головні характеристики для пінопласту:

  1. 1. Кожна плитка повинна володіти ідеально рівними кутами і поверхнею. Від бракованого толку ніякого не буде.
  2. 2. Колер має велике значення для роботи. Виріб високої якості має сліпуче білим кольором. А жовтий говорить про те, що властивості втрачені.
  3. 3. Вся продукція абсолютно ціла, без сколів, тріщин і інших ушкоджень.

Утеплення фасаду пінопластом - покрокова інструкція

підготовчі процедури

Для початку слід провести вологе прибирання. На стінах, де буде розташовуватися пінопласт, не повинно бути бруду, пилу та іншого. Потім йде вирівнювання. Виключаються будь-які похибки (западини, опуклості, шматки старих оздоблювальних матеріалів). Все це виправляється спеціальними інструментами або бетонним розчином.

Про що слід пам’ятати:

  1. 1. За умови, що стіни пофарбовані, шар засобу знімається повністю. Виняток становить спеціальна фарба для приміщень із специфічними умовами.
  2. 2. Вапняні поверхні обов’язково обробляються ґрунтовкою.
  3. 3. Якщо площині обсипаються, то на допомогу прийде спеціальна щітка з зубами з металу.

Після цього на оновлені стіни наноситься грунт засіб. Завдяки їй збільшуються показники по адгезії і запобігає ризик появи грибка або цвілі.

Установка профілю під цоколь

Цокольний профіль – дуже корисна річ при утепленні фасадів приватних будинків. З його допомогою конструкція стає міцнішою, і листи при цьому не падають вниз, тримаються рівно. Фіксується виріб кріпильними елементами, які вставляються в дюбелі з пластика. Важливий факт – жодна миша або Щур не пробереться в приміщення через таку перешкоду.

Щоб забезпечити рівномірність цоколя за всіма параметрами, потрібно скористатися схилами. Вони являють собою шнури з капрону і гайкою в якості грузика. Підвішуються через кожні 6-8 сантиметрів.

Основні роботи по утепленню

Фахівці говорять про найбільш поширену помилку монтажу пінопласту – неправильному старті. Новачки зазвичай починають укладку прямо зі стін. А потім отримують проблеми на кшталт тісноти плиток, невдалою фіксації, відпадання і іншого. Їм здається, що почавши з основного поля, вони швидко з ним впораються і дороблять кути. Але це не так. Грамотне початок – пристрій укосу.

Для того щоб утеплити цю частину, можна взяти найбільш тонкі шматки пінопласту. Досить утеплювального матеріалу товщиною 0,2 сантиметра. Але все залежить від особливостей поверхні.

Естетичності і акуратності майстра добиваються завдяки профілю для вікна або пластикового куточка для гіпсокартонних панелей. Залишки легко прибираються ножем.

Професіонали часто стикаються з недосконалими площинами. Це стосується і фасаду будинку. Якщо після зачистки все одно залишилися порожнини, то їх легко можна заповнити спеціально приготованим розчином або великими шматками вихідного матеріалу. За такою ж техніці усуваються і стики.

Установка фасаду бере початок з нижнього лівого кута і виконується зі зміщенням в половину листа. Поверхня нагадує дошку для шахів. Таким чином, здійснюється протекція від протягів. Слід знати про те, що самі пінопластові плитки теж проходять обробку. Інструмент з шорсткою поверхнею на кшталт валика з зубцями забезпечує відмінне закріплення.

Утеплення фасаду пінопластом - покрокова інструкція

монтаж матеріалу

Наносити клей на оброблювані ділянки потрібно таким чином:

  1. 1. Якщо на поверхні присутні перепади менше 1 сантиметра, то слід взяти шпатель зубцями.
  2. 2. А якщо на стіні перепади вище цього показника, то засіб наноситься плямами. Клея потрібно більше, ніж зазвичай. У пінопласту маса збільшиться. Потім виріб притискається. Залишки клею швидко забираються. Особлива увага приділяється кутах, оскільки здебільшого від них залежить надійність конструкції.

Тепер можна приступити до формування другого ряду. Все проходить точно так же, тільки пластинки трохи зміщуються. І ще один суттєвий момент – всім панелям потрібно давати час для висихання.

Існує досить спірне факт щодо кріплення за допомогою кріплень. Деякі майстри стверджують, що дюбелі – найкращий спосіб фіксації, потрібно лише підбирати вироби з широкими капелюшками. Інші з ними не погодяться, оскільки вважають застосування дюбелів марною тратою часу і грошей.

Є третій варіант – монтаж і тим, і іншим. Тільки варто чекати до висихання клейової маси. Очікування в середньому займають день або два (пору року і погода впливають).

Зафіксувати пінопласт можна двома способами:

  1. 1. У центрі і по кутах. Тут потрібно п’ять кріпильних елементів для однієї плиточки. Додатково береться стільки ж для нижньої частини кожної.
  2. 2. Є альтернативне рішення, яке допомагає витрачати якомога менше дюбелів. Завдяки йому монтується і кріпиться кілька панелей одночасно. Професіонали кажуть про суміжних краях.

Утеплення фасаду пінопластом - покрокова інструкція

усунення стиків

Не завжди трапляється ідеально рівний пінопласт. У зв’язку з цим часто проводяться додаткові процеси по закладенню швів. Щоб прибрати їх, можна скористатися наступними способами:

  1. 1. Великі стики обробляються шматками пінопласту після різання. Питання про задіювання алебастрового або цементного розчину для приховування зазорів є спірним, оскільки ці матеріали не володіють потрібною теплопровідністю для утримання енергії.
  2. 2. Зовсім дрібні похибки легко зникають після монтажної піни.

Укладання сітки і оштукатурювання

Для спорудження застосовується спеціальна армована сітка. Під впливом ультрафіолетових кращої аморфні будівельні та оздоблювальні матеріали починають «старіти» і обсипатися з часом. А сітка стримує падаючі клаптики.

Додатковим протектором є штукатурка. Для забезпечення гарного покриття і утримання використовується арматура.

Правила по монтажу сітки:

  1. 1. Відсіки формуються внахлест за допомогою вироби з осередками площею в один сантиметр.
  2. 2. Ні в якому разі не можна допустити появи складок і хвиль. Вони забираються вирівнюванням.
  3. 3. Полотно має потонути в штукатурному розчині.
  4. 4. Всі процедури проходять швидко, щоб нічого не застигло незабаром.
  5. 5. Особливу увагу варто приділити отворів у вікнах і дверях. Сітка допомагає уникнути розтріскування стін. Доповнюється вона спеціальними куточками з пластика або алюмінію.

За умови, що утеплення фасаду відбувається жарким літом, варто постійно кропити поверхні і плити водою з пульверизатора.

Оздоблювальні роботи

На завершення потрібно нанести додатковий шар клею перед фарбуванням. Фахівці відзначають, що після цього площину стає ще більш рівною. Засіб лягає на утеплювач легко і якісно. Але це необов’язково – тут все залежить від уподобань господаря будинку. Якщо йому не особливо важлива зовнішня краса, то можна залишити як є.

Однак в більшості випадків власники використовують фарбу. Можна взяти будь-яку за умови, що вона призначена тільки для зовнішніх робіт. При виборі інструментів теж немає обмежень: валик, кисть, балончик.

Деякі купують замість фарби декоративну штукатурку. Коштує вона набагато дорожче, але виглядає будова привабливіше. Найчастіше вибір покупців падає на користь розхідники на кшталт "баранчика" або "короїд". Поверхня набуває шорстку структуру. І сам матеріал краще фарби по екологічності і довговічності.

Ще один аргумент на користь фарбування – зовні створюється плівка, яка утримує тепло.

Утеплення фасаду пінопластом - покрокова інструкція