+

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою – як правильно провести монтажні роботи

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою зможе зробити навіть початківець будівельник. Проте, щоб ви залишилися задоволені результатом, варто вивчити певні тонкощі цього заходу, які допоможуть вам уникнути складнощів в роботі. Далі розповімо про різні види ламінату і розберемося з усіма етапами робіт по його укладанню.

Ламіновані ламелі – з чого складаються планки

Перед тим як покласти ламінат на бетонну підлогу, варто ознайомитися з його складом. Кожна панель підлогового покриття – ламель – випускається у формі дошки, товщина якої становить від 7 до 11 мм. Довжина виробів не перевищує 150 см, а стандартна ширина становить 15-25 см. Крім ламелей настил може випускатися в формі керамічної плитки або паркету, проте різниці в їх складах практично немає.

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою - як правильно провести монтажні роботи

склад ламелі

Кожна з ламелей складається з декількох частин. Нижній шар – це підстава або стабілізуюча частина. Над ним розташований наповнювач, всередині якого вирізаються замки. Поверх наповнювача приклеюється дуже тонкий шар целюлози з малюнком, який виконує функції декоративної складової. Самий верхній – це захисний шар, що складається з тонкої плівки ПВХ. Ця частина захищає ламель від повсякденного стирання.

Більшість фахівців вважає найважливішим саме верхній шар, так як він є гарантією тривалих термінів експлуатації обробки. Він захищає виріб від прямих сонячних променів і агресивних хімічних елементів, що входять до складу побутових засобів для прибирання. Найчастіше для обробки ламелей застосовують полівінілхлорид, акрилову або меламиновую смолу, корунд або оксиди алюмінію.

До складу декоративного шару входить целюлоза або фактурна фольга з нанесеним на неї зображенням. У більшості випадків ламелі мають деревні відтінки, однак сьогодні зустрічається безліч варіантів з більш екзотичним оформленням.

Несучий шар (наповнювач) робиться з HDF, до якого домішується невелика кількість різних смол і просочень. Всі компоненти пресуються під високим тиском, що робить цю частину ламелі більш щільною. У наповнювачі знаходяться замки, за допомогою яких ми маємо можливість з’єднати дві планки ламінату. Чим товщі ця частина вироби, тим воно якісніше.

Основа ламелі служить захистом планки знизу і допомагає ефективніше розподілити навантаження по всій підлозі. Вона також призначена для утримання вологи під несучим шаром.

Типи панелей – як розшифрувати маркування матеріалів

Багато з нас знають про те, що ламінат ділиться на певні класи, які визначається в результаті тестування. Для цього поверхня обробляється спеціальною щіткою, що імітує навантаження від взуттєвої підошви. Чим довше панель витримує навантаження і не стирається, тим якісніше продукція і вище її клас. В результаті на упаковці матеріалу з’являються дві цифри.

Перша позначає вид приміщень, в яких можна використовувати виріб. Так, цифра "2" означає, що ламінат можна укладати в побутових приміщеннях, цифра "3" говорить про те, що він підходить для громадських чи комерційних організацій.

Друга цифра в маркуванні вказує рівень зносостійкості. Чим якісніше матеріал, тим більше буде цифра. У магазинах можна знайти матеріали, відмічені маркуванням "21", "22" і "23". Перша з них говорить про те, що такий оздоблювальний матеріал підходить для монтажу в спальнях або комор, тобто в приміщеннях, де навантаження на виріб буде мінімальною. Цей клас матеріалу самий бюджетний.

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою - як правильно провести монтажні роботи

Ламінат високого класу

Клас ламінату з маркуванням "22" добре підійде для установки в вітальні або робочому кабінеті. Він менше схильний до стирання, однак варто трохи дорожче. Матеріал з маркуванням "23" використовується в прихожих, коридорах і на кухнях.

Вироби для приміщень з високою прохідністю також діляться на класи: 31-й клас добре підходить для актових залів та кабінетів, 32-й може встановлюватися в офісах або прийомних, а 33-й – в магазинах, готелях і аеропортах.

Конструктивні відмінності замків – типи і їх особливості

Усередині кожної з панелей ламінату знаходяться замки типу "паз" і "шип". Щоб з’єднати дві дощечки, потрібно просто вставити їх один в одного. Але не все так просто, адже кожна з панелей може забезпечуватися замками різних типів. До основних типів відносяться "Click", "Lock" і замки під клей.

Вироби з замками третього виду практично не використовуються останнім часом. Його монтаж віднімає велику кількість часу, а для того щоб розібрати і відремонтувати панелі, потрібно довго обробляти їх спеціальними розчинами, що не завжди дозволяє зняти планку, не пошкодивши її.

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою - як правильно провести монтажні роботи

Ламінат з замковими з’єднаннями типу "Lock"

Ламінат з замковими з’єднаннями типу "Lock" є економічним варіантом і підходять для укладання в будинках і квартирах. Складові ламінованої підлоги просто вставляються, і, при необхідності, підганяються один під одного. Найслабше місце такого замку – це його фіксує мурашки. Вона часто пошкоджується в процесі монтажу або стирається під навантаженням в процесі експлуатації. В результаті цього між планками з’являються щілини. Зняти ж ламінат для ремонту без втрат практично неможливо.

Найбільш надійними вважаються замки типу "Click". Наші фахівці називають їх також "подвійними замками". Підлогове покриття, оснащене таким типом замка, дуже просто збирається – для цього одна панель просто вставляється в другу під кутом 45 °. В результаті пролунає характерний тихий клацання. Товщина вироби досить велика, через що замок не ламається навіть при багаторазовому використанні.

Підготовка поверхні підлоги – важливий етап робіт

Перед тим як укласти покриття на бетонований підлогу, потрібно ретельно підготувати і перевірити ще раз поверхню. Вона повинна бути ідеально рівною, проте допускаються невеликі перепади в 1-2 мм. Якщо проігнорувати цю умову, то при установці ви не зможете замкнути замки, і в підсумку ламінат вздуется, а між ламелями з’являться пази. При необхідності перед монтажем обробки можна залити нову стяжку для вирівнювання, яка відразу ж закриє всі тріщини.

Якщо на бетонній підлозі є вибоїни або тріщини, то їх варто закрити звичайної шпаклівкою. У разі якщо варіант зі стяжкою для вас більш кращий, то з цією метою використовуйте швидко застигає самовирівнюючі суміші. Варто пам’ятати, що звичайна стяжка на основі цементу буде сохнути не менше 20 днів, а класти ламінат на не до кінця висохлий підлогу не рекомендується. Сучасні поліпшені суміші висихають не більше ніж за три доби, що дозволяє виконати укладання практично відразу ж після заливання стяжки.

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою - як правильно провести монтажні роботи

Підготовка підлоги під ламінат

Перед укладанням також варто провести гідроізоляцію підлоги. Вона захистить матеріал від вологи, що збільшить терміни його експлуатації. Самий бюджетний варіант – це плівка з поліетилену, яку потрібно розкачати по поверхні з перетином в 8-10 см. Після цього шви потрібно заклеїти скотчем, а краю підняти до стін так, щоб вони нагадували коритця. Більш дорогий матеріал – це мембрана. Вона має вигляд підкладки, яка укладається на бетон і захищає ламелі від твердої поверхні. Підкладка може виготовлятися з технічної пробки або пінополістиролу.

Укладання ламінату – як правильно змонтувати ламелі

Технологія укладання ламінату на бетонну підлогу досить проста. Після того як ви розберетеся зі своїми бажаннями і підготуєте поверхню, потрібно зробити заміри статі і визначитися з кількістю необхідного матеріалу. Якщо ви плануєте укладати покриття за класичним принципом, тобто по горизонтальній розкладці, то для роботи варто придбати на 10% матеріалу більше, ніж вийшло за розрахунками, а якщо вам більше подобається діагональна розкладка – то буде потрібно на 25% більше панелей. Надалі алгоритм роботи виглядає наступним чином:

  1. 1. Після набуття матеріалу не варто поспішати з його укладанням. Для початку варто розкласти упаковки з планками на підлозі, відкрити їх і дати ламелей постояти протягом доби. За цей час вони нагріються до кімнатної температури і як би "звикнуть" до мікроклімату приміщення. Таким чином, ви уникнете неприємностей у вигляді здуття ламінату біля стін.
  2. 2. Безпосередньо при укладанні біля стін потрібно залишати шви, ширина яких не повинна становити більше 10 мм. Це дасть матеріалу можливість вільно розширюватися і звужуватися при кожному нагріванні і охолодженні, при цьому не деформуючись і не виводячи з ладу замки. Після закінчення укладання щілини можна буде закрити плінтусом.
  3. 3. Укладати ламелі необхідно в шаховому порядку, зрушуючи їх на половину довжини. Для рівномірності малюнка краще укласти перші два ряди без їх з’єднання. Далі все підрізає так, щоб в результаті ваш підлогу виглядав максимально красиво.
  4. 4. Укладання потрібно починати з далекого кута приміщення, поступово рухаючись до виходу. Панелі варто розташовувати уздовж ліній сонячних променів, тобто перпендикулярно до вікна;
  5. 5. Кожного разу стежте за замками – вони повинні бути замикатися до кінця. Якщо ви помітили щілини між ламелями, то панелі потрібно з’єднати, трохи простукали по ним киянкою з м’якою насадкою. Якщо це не допомогло, значить, швидше за все, вам попалася дощечка з дефектним замком. Також всередину механізму може потрапити якесь сміття.
  6. 6. При бажанні ламінат можна поєднувати з теплими підлогами. Однак допускається використання тільки систем підігріву гідравлічного типу. Відстань між елементами теплої підлоги і нижнім шаром ламінату повинно бути не менше 3 см. У такому випадку тепла підлога не буде перегрівати підлогове покриття.
  7. 7. Панелі повинні укладатися виключно на суху і рівну поверхню. Для цього потрібно перевірити стяжку перед монтажем панелей. Поставте на неї шматок целофану і сильно притисніть. Якщо через 10 годин целофан всередині запітнів, значить, стяжку потрібно підсушити.

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою - як правильно провести монтажні роботи

Укладання ламінату

Тепер ви знаєте, як правильно укласти ламінат на бетонну підлогу. Зробити це нескладно, а результатом ви неодмінно залишитеся задоволені, якщо будете слідувати всім описаним вище інструкцій. Також, щоб обробка підлоги довше прослужила, намагайтеся правильно доглядати за нею. Купуйте тільки щадні засоби для миття підлог від перевірених виробників. Не забувайте, що ламінат не варто мити лужними хімікатами і піддавати тривалому впливу вологи.

Кращі виробники ламінату – на замітку господареві

Вивчивши класи обробки для підлоги, багато хто все ж не наважуються самостійно вибирати матеріал. Адже, відвідавши магазин, будь-яка людина може розгубитися серед широкого асортименту панелей. Тому пропонуємо розглянути продукцію найбільш популярних марок ламінату.

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою - як правильно провести монтажні роботи

Ламінат австрійської фірми Kaindl

Одним з найбільш популярних виробників обробки для підлоги прийнято вважати бельгійську компанію Balterio. Ця фірма постійно оновлює свій асортимент і патентує безліч нововведень. Серед плюсів продукції компанії варто виділити високу зносостійкість, ударостійкість і підвищений рівень захисту. Так, навіть якщо на підлогу впаде паруюча сигарета і пролежить там кілька хвилин, вона не залишить на поверхні ні сліду. Головним недоліком цього ламінату фахівці називають не дуже високу якість замків.

Ламінат австрійської фірми Kaindl вважається одним з кращих в своїй ціновій категорії. Серед плюсів вибору такого матеріалу варто виділити гарантію від виробника 30 років, широкий асортимент і наявність сертифікатів з екологічної та пожежної безпеки.

Третій відомий виробник ламінату – це німецька компанія Haro. Недоліком цієї обробки служить тільки висока ціна. Однак замість покупець отримує якісний матеріал, який добре переносить спеку, світло, стійкий до ударів каблуків і може прослужити дуже тривалий період. Зовнішній вигляд імітує натуральну деревину.

Продукція компанії Kronospan відома завдяки низьким цінам, великому вибору, відповідності світовим стандартам якості. Ці матеріали не бояться води, вони здатні прослужити протягом 15-20 років.