+

Спільний санвузол – варіанти планування і облаштування

Питання про раціональність облаштування спільного варіанту ванни і туалету завжди породжував дискусії з численними доводами з обох сторін. Основним аргументом з’єднання цих приміщень є збільшення корисного простору з метою організації декількох зон з певним функціональним призначенням. В результаті грамотного перепланування допустимо отримання суміщеного санвузла, що має переваги у вигляді затишного дизайну і можливості практичного розташування меблів та сантехніки.

Принципи суміщення санвузла

У багатьох квартирах планування передбачає мінімальну площу для санвузла. Ванна і туалет, які мають невеликий розмір, є проблемою старих житлових будівель. Як правило, це стосується "сталінок" або "хрущовок". Її рішення шляхом поєднання двох приміщень вважається досить доцільним. Для виконання подібних робіт потрібні спеціальні знання і будівельні навички.

В процесі цих заходів відбудеться видалення частини стіни і двері, завдяки чому утворюється додатковий космос. Разом з тим існують вже готові проекти, в цій ситуації власникам необхідно буде лише приділити особливу увагу їх дизайну.

Переваги і недоліки

Люди, які мають житло з роздільним санвузлом, в більшості випадків не можуть дати позитивну оцінку такого варіанту. Незручності виражаються в чому: від упираються в двері колін, до неможливості одночасної установки пральної машини і раковини. Формування двох крихітних функціональних зон в одну має ряд плюсів і деякі мінуси.

Переваги полягають у наступному:

  1. 1. Допустимість розташування багатофункціональної ванни з великими розмірами або додаткові предмети сантехніки, наприклад, біде.
  2. 2. Придбання площі для комфортної меблювання з метою розміщення білизни, приладдя особистої гігієни і засобів для прання та миття.
  3. 3. Установка необхідної побутової техніки.
  4. 4. Економія на матеріалах для обробки через відсутність простінка.
  5. 5. Облаштування інженерних систем і комунікацій з раціональним підходом.
  6. 6. Зручна прибирання.
  7. 7. Можливість використання інвалідами-колясочниками.

На стадії планування спільного санвузла необхідно взяти до уваги Державні будівельні стандарти, що передбачають розорювання двері тільки назовні. Крім цього дверний отвір не повинен виходити в приміщення кухні або житлові кімнати, для цього потрібна наявність своєрідного розділяє тамбура.

З основних недоліків суміщеного санвузла варто виділити такі, як:

  • неможливість користуватися одночасно ванною та туалетом відразу декількома людьми;
  • потреба в створенні оновленого проекту з подальшим його узгодженням в БТІ, що супроводжується з матеріальними і тимчасовими витратами;
  • поява великого обсягу будівельного сміття в зв’язку з ліквідацією стіни;
  • істотні витрати через необхідність придбання сантехніки, відповідних матеріалів, меблів та оплату виконуваних робіт з облаштування.

Розміри для оптимальної планування

Для того щоб обладнати суміщений санвузол, потрібно мати у своєму розпорядженні деякими вільним простором. При плануванні необхідно дотримуватися необхідних розмірів. Так, туалет повинен бути 1,2 м в глибину, що не менше 0,8 м в ширину і досягати 2,5 в висоту. З чого випливає, що найменший його розмір самостійно від ванною повинен становити 1 кв. м.

Мінімальний розмір суміщеного приміщення не повинен бути менше 2,5 кв. м. Такий варіант передбачає можливість монтажу невеликої душової кабіни або спеціальної вбудованої панелі для миття. У кімнаті площею 3 кв. м крім душової кабіни можна буде помістити унітаз, умивальник і компактну пральну машину. У разі установки унітазу і маленької ванни раковиною і побутовою технікою доведеться пожертвувати.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Поєднання ванної та туалету, що надає площа до 4 кв. м., дозволяє розташувати в приміщенні крім унітазу, умивальника, пральної машини і ванни ще й біде з шафами. Найбільш зручним варіантом вважається площа від 8 до 9 кв. м. Тут, крім всякої сантехніки, пральної машини і меблів допускається навіть установка прасувальної дошки. Таке рішення досить рідко можна здійснити в квартирах, в основному такий простір можна спостерігати виключно в приватному будинку.

Переваги просторого санвузла полягають в можливості здійснення будь-якої бажаної планування. У такому приміщенні зазвичай вільно розташовуються всі необхідні предмети. Кімнати з маленькими габаритами облаштовувати дуже складно. Накидаючи їх схеми, слід враховувати всі нюанси для того, щоб перебування в такому санвузлі було комфортним.

Для того щоб дизайн був максимально ергономічним, рекомендується розміщувати предмети меблів і сантехніки з раціональним підходом, беручи до уваги такі принципи його плану:

  1. 1. Вільний простір перед душовою кабінкою або ванною має бути не менше 70 см.
  2. 2. Відстань між обладнанням для купання і вішалкою (полотенцесушителем) – 50 см.
  3. 3. Вільної частини перед унітазом бути 60 см, по обидва його боки – 25 см.
  4. 4. Умивальник повинен мати висоту не менше 80 см.
  5. 5. раковини необхідно мати ширину до 65 см.

Запорукою успішної планування в суміщеному санітарному вузлі буде зонування. Вдалим варіантом при оформленні такого приміщення стануть всілякі арки, стелі з кількома рівнями, забарвлення оздоблювальних матеріалів і освітлення. Щоб придбані меблі разом з технікою змогли розміститися і не завдавати незручностей, слід продумати всі моменти в облаштуванні приміщення перед початком ремонтних робіт.

варіанти проектування

Двері, розташована на будь-якої з двох стін, є одним з основних чинників при складанні проекту майбутнього санвузла. Відповідно до цього розрізняють кілька способів, що дозволяють грамотно організувати простір.

Класична версія

Цей вид передбачає розташування ванній по довжині короткої стіни. Це дозволить вивільнити певну кількість місця для іншої сантехніки, яка встановиться уздовж довгої поверхні. Чи не виникне складнощів з розміщенням раковини і унітазу, крім них можна спробувати помістити біде. Для необхідного в приміщенні з підвищеним рівнем вологості рушникосушки також знайдеться місце. Цей варіант рекомендує організацію освітлення над дзеркальною поверхнею і по всьому периметру стелі.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Перевага класичної планування полягає у виключенні значного переобладнання комунікацій.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Перевага закруглені кути

Установка раковини і ванни, що мають форму півкола, є досить вигідним способом планування суміщеного санвузла. Всі елементи кріплення комунікації можна заховати в спеціальний короб, а зверху нього помістити дзеркала. Такий варіант стане ідеальним для невеликого спільного санвузла, в якому замість ванною встановлена ​​душова кабіна.

Пристрій для прийняття душу, зроблене зі скла, зазвичай доповнюється маленькими стінами, які можуть бути цегляними або з панелей ПВХ і облицьовані плиткою. Це рішення істотно пом’якшує гострий вид скляної кабіни і доповнює загальний інтер’єр.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Організація санвузла таким способом внесе в роботу певні складності, що супроводжуються матеріальними і тимчасовими витратами.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

функціональний метод

У разі розташування дверного отвору на короткій стіні навпроти стінки з таким же розміром найбільш підходящим варіантом буде установка душової кабіни. Пральну машину слід помістити під раковину, що створить враження цільного об’єкта. Місцем для унітазу стане простір між раковиною і душовою кабіною, а зливний бачок бажано зробити прихованим.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Якщо душову кабіну підняти до певного рівня, то в простір, що звільнився можна буде прибрати зливні комунікації.

Ефект кутовий раковини

Така ідея надасть можливість заощадити велику кількість вільної площі і облаштувати пральну машину під кутовий раковиною. У цьому ж кутку, оснащеному підсвічуванням, будуть ідеально виглядати полички і дзеркало. Подібний варіант дозволить звільнити певну частину стіни під гачки для одягу та полотенцесушитель.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Для того щоб візуально розширити приміщення ванни, рекомендується встановити на протилежних стінах дзеркала середнього розміру. Але цих конструкцій допустимо лише помірна кількість, в іншому випадку можна зіпсувати інтер’єр зайвими елементами.

особливості дизайну

Спільний санвузол формується кількома етапами. Спочатку створюється проект приміщення, що передбачає різні варіанти розташування меблів і санітарно-технічних виробів.

Потім визначається місце проходження всіх комунікацій, завершується процес оздоблювальними роботами і декоруванням.

різновиди оформлення

Для обробки об’єднаних туалету та ванної існує кілька стилів, кожен з яких вибирається в залежності від площі. Зробити з невеликого санітарного вузла зручне приміщення з оригінальним зовнішнім виглядом – непросте, але здійсненне завдання. Використовуючи дизайнерські прийоми, можна одночасно надати кімнаті функціональність, ергономічність та естетичність.

Класичний стиль передбачає задіяння чималої кількості аксесуарів, різних предметів і значною обробки всіх поверхонь і розрахований на просторе приміщення. У цьому випадку буде мати гарний вигляд мармурова ванна, закріплена на подіумі. В облаштованій під нею ніші слід помістити полички для засобів гігієни та рушників.

Виконання унітазу і раковини має відбуватися за тим же принципом і відрізнятися складною конфігурацією. Для обрамлення дзеркала бажано використовувати раму з позолотою, а пральну машину приховати під сантехнікою.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Обробка підлоги, стін і стелі здійснюється за допомогою плитки, що має білий, золотистий або бежевий відтінок. Крім закріплених по стінах світильників, наверх поміщається важка люстра.

Сільський стиль можна застосувати не тільки до великих ванн, до подібного оформлення варто вдаватися і в приміщеннях, що мають середні розміри. Завдяки цьому рішенню кімната буде виглядати просторим і світлим. Як матеріали для обробки перевага віддається натуральним елементам, таким як дерево або камінь. Колірна гамма в цьому варіанті повинна створювати відчуття легкості, цього можна досягти за допомогою кремових, небесних і трав’янистих відтінків.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Для санвузла маленьких розмірів ідеально підійде мінімалістичний стиль, в якому наявність у ванній кімнаті предметів з різною функціональністю обмежено до мінімуму. Зазвичай встановлені предмети сантехніки мають тільки просту форму. Оздоблювальні матеріали виконані зі скла або каменю, їх глянцева поверхня повинна візуально збільшити невелике приміщення. Оформлення кімнати проводиться в пастельних тонах або одну зі стін допустимо зробити акцентної.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування

Підбір кольорової гами

Ні для кого не секрет, що певний колір має здатність психологічно впливати на людину. Також він впливає і на приміщення: візуально змінює його габарити, робить темним або світлим.

Для сучасних просторих приміщень стане оптимальним стиль хай-тек, що відрізняється своїми глянцевими поверхнями і обробкою в чорно-білих тонах. Для великих ванн підійде морський стиль, де в основному домінують білі і бірюзові фарби. Даним способом допустимо оформлення і маленьких санвузлів, в цьому випадку морську тематику можна розбавити пісочним відтінками. Перед дизайном ванних кімнат з тими чи іншими розмірами рекомендується ознайомитися з основною колірною палітрою.

Перш ніж об’єднувати ванну і туалет, мають невеликі розміри, в одне приміщення, необхідно уважно ознайомитися з усіма перевагами і недоліками цього варіанта ремонту.

Спільний санвузол - варіанти планування і облаштування