+

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

Зроблені самостійно опори для ванни можуть ні в чому не поступатися аналогу від виробника. Ці елементи дозволяє рівно і грунтовно встановити на підлозі сантехнічне обладнання, і для їх самостійного створення не буде потрібно складних навичок і великих зусиль. Для того щоб втілювати будь-які оригінальні ідеї, досить буде придбати необхідні матеріали і інструменти і запастися терпінням.

Характеристика основних показників ванн

У наш час проводиться декілька видів ванн, кожен з яких розрахований на конкретний інтер’єр кімнати для прийняття водних процедур. У спеціалізованих магазинах або на ринку можна підібрати резервуар, виконаний з кераміки, акрилу, натурального або штучного каменю, чавуну або сталі. Ці моделі розрізняються між собою розміром і вагою, які необхідно враховувати при створенні для них опорних конструкцій. При їх виборі слід керуватися особливостями приміщення і особистих переваг.

Кут ухилу і висота

Необхідні параметри установки популярних видів ванн прописані в стандартах. Висота чавунних виробів становить 630 мм, а сталевих – 600 мм. При їх монтажі потрібно враховувати проміжок між підлогою та елементами для зливу, який не повинен бути менше 145 мм. Це необхідно для правильного виходу води і зручності заміни сантехнічних деталей.

Ухил дна ванни в бік випуску повинен складати близько двох міліметрів на один погонний метр. Для того щоб перевірити кут ухилу, слід налити в резервуар кілька літрів води. В ідеалі рідина піде в каналізацію в повному обсязі, не залишивши після себе калюж, це забезпечується конфігурацією ванни при установці на опорні елементи з однаковою висотою.

Висота акрилових виробів не визначена ні в жодному нормативному документі, їх виробництво здійснюється відповідно до ТУ (технічними умовами). Але якщо врахувати, що люди, які експлуатують всі типи ванн, мають однакову анатомію, то можна обумовити висоту борту акрилової моделі тими ж 630 мм.

У певних випадках через форми каналізації виникає необхідність в підйомі резервуара на кілька сантиметрів, що сприяє повноцінному стоку води. Для цієї мети у сучасних ванн призначені універсальні ніжки, що мають здатність до регулювання. Гвинтові опори викручуються на необхідну довжину і закріплюються за допомогою гайки. Одночасно з цим резервуар повинен бути стійким і мати нахил в сторону випуску.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

Опора з системою регулювання

Ванна з чавуну встановлюється на чотири цеглинки повнотілої типу (поризована матеріал не відрізняється необхідною міцністю, а силікатна – вологостійкість), які закриваються декоративним екраном. Резервуар, який має різноманітні декоративні опори, поміщається на низький подіум, облицьований будь-якими вологонепроникними матеріалами.

У разі коли купіль піднята на 10 см і більше, рекомендується спорудити біля неї зручну сходинку для дітей, інвалідів і літніх членів сім’ї. Це дозволить їм без праці долати висоту борту більше сімдесяти сантиметрів.

значення ваги

Маса ванни є одним з основних чинників при визначенні методу її установки, тому що чим більше цей показник, тим стійкіше сам резервуар. Тому моделі з чавуну і міді, що володіють чималою вагою, можна, не роздумуючи, поміщати просто на опори, а потім фіксувати болтами або за допомогою зварювання.

Для того щоб встановити важку ванну, виготовлену за радянських часів, необхідно спочатку надати їй вертикальне положення або перевернути на бік. Потім зверху чавунних "вушок", розташованих на чаші, прикладаються ніжки, між виступами на них і "вушками" вганяють клин зі сталі. Після закінчення робіт, пов’язаних з фіксацією, резервуар повертається в горизонтальну площину. Розміщений на вирівняному поле, він буде стабільно стійким, так як його значну вагу не допустить зміщення без сторонньої допомоги.

Класичні опори для ванни з чавуну є елементи з такого ж матеріалу, що не піддаються регулюванню. Ніжки, виготовлені в наші дні, цілком регульовані, вони мають кріплення у вигляді болтів, що допускають різну корекцію, що може стати в нагоді в процесі установки на нерівній підставі.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

Чавунна нерегульована ніжка

Традиційні прямокутні вироби, призначені для старих квартир з санвузлами з невеликими площами, досягають в довжину від 150 до 170 см, в висоту – від 60 до 63 см і завширшки – від 70 до 75 сантиметрів. При таких габаритах вага чавунної ванни варіюється від 96 до 120 кг, а варіанти з акрилу і стали важать близько 35 кг, це говорить про необхідність у додатковій фіксації легких моделей.

Навіть найякісніші ніжки сталевих або акрилових ванн не зможуть забезпечити їм нерухомість. Досить буде спертися або присісти на борт, і резервуар неодмінно зміститься або нахилиться. Зазвичай такі моделі кріпляться до стіни або встановлюються на раму, виготовлену з матеріалів, що мають водозахисні властивості.

Якими бувають опорні конструкції?

Останнім часом якість оформлення інтер’єру кімнати для прийняття водних процедур має чимале значення. Широкий асортимент матеріалів і нові технології дозволяють здійснювати саму незвичайну обробку цього приміщення. Ніжки для сантехнічного обладнання є прекрасним доповненням до загального дизайну. Ці елементи найчастіше разом з купіллю укомплектовані виробником. Їх небажано змінювати на самостійно обрані, можна просто зміцнити, оснастивши додатковими деталями.

типи ніжок

В процесі установки резервуарів використовуються ніжки, які поділяються на кілька видів:

  • опорні, здатні витримати вагу самої конструкції, обсяг набраної в неї рідини і вага знаходиться в ній людини;
  • допоміжні (тимчасові), призначені для забезпечення рівня, що дозволяє вазі ванни однаково розподілятися по цегляному піднесенню в процесі монтажу;
  • декоративні, що представляють собою красиві накладки з метою надання естетичності, і виконані з будь-якого матеріалу.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

Декоративний варіант ніжок

Для правильної установки ніжок, слід ретельно вивчити будову опори:

  1. 1. Якщо в якості кріпильного матеріалу ніжок до купелі буде виступати двосторонній будівельний скотч, то така конструкція носить допоміжний характер. Вона не здатна витримувати великі навантаження протягом тривалого часу, але в повному обсязі може гарантувати потрібну висоту для розміщення резервуара в горизонтальному положенні на обладнаній цегляної подушці.
  2. 2. Ступінь стійкості і надійності кріплення ванни на опорі допустимо поліпшити, завдяки елементам, монтується знизу її чаші назавжди. Зазвичай цього можна домогтися за допомогою спеціальної фіксує деталі, у важких конструкцій вона найчастіше представляє собою своєрідний кронштейн з отворами для кріплення.
  3. 3. У більш легких моделей зі сталі ніжки виконані у вигляді кріпильної пластини.
  4. 4. Опорні елементи акрилових ванн монтуються на дно чаші, а для запобігання від ненавмисного зсуву до бортів кріпляться спеціальні подстраховочний шпильки.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

опорні ніжки

Від грамотного підбору опорних конструкцій безпосередньо залежить надійність установки і зручність при експлуатації ванни.

самостійне виготовлення

Опорні конструкції можна придбати в спеціалізованих магазинах, що надають широкий вибір, або виконати своїми руками. Для втілення такого завдання потрібні певні матеріали і інструменти:

  • труби, мають діаметр 50 міліметрів;
  • куточки з металу;
  • засіб для вимірювання довжини (рулетка);
  • електрозварювальне обладнання;
  • листова гума у ​​вигляді прокладок з товщиною три міліметри.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

Труба для виготовлення опори

У процесі виконання робіт спочатку обміряли ванна, це відбувається грунтовно, з урахуванням всіх її сторін, використовується вимірювальна рулетка. Дана процедура дозволить визначити довжину і висоту саморобних опорних елементів. Далі буде потрібно нарізка 4 труб, згідно зробленим вимірами, які в подальшому стануть ніжками.

Крім труб, в чотирьох примірниках нарізаються два куточка з металу, вони будуть необхідні для з’єднання ніжок в поперечних гранях ванни (торцях). Нарізка металевих куточків здійснюється теж тільки після виконання необхідних вимірів.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

Куточок для спорудження ніжок

Після приготування всіх складових деталей опори приварюються до чаші ванни: по одному елементу в кожному кутку. На ділянки, на які приходить основний упор, рекомендується наклеїти листову гуму. В області торців саморобні опори слід з’єднувати металевими куточками горизонтальним способом, це додасть ніжок стійкість.

Варто зауважити, що для виготовлення опорної конструкції необхідно використовувати труби, виконані з міцного і міцного матеріалу. Тільки такий вид металу дозволить резервуару стати максимально стійким і надійним в процесі експлуатації. Довжина ніжок обов’язково повинна бути однакова, в іншому випадку ванна не зможе рівно стояти, і під опору знадобиться що-небудь підкладати.

Елементи для ніжок власного виготовлення зажадають незначної кількості матеріальних і фізичних витрат, що набагато вигідніше, ніж придбання комплекту в магазині. При наявності всіх необхідних матеріалів і устаткування, а також невеликого досвіду в області ручної праці, зробити своїми силами такий зразок можна за невеликий період часу.

Цегляна "подушка"

Даний варіант в якості саморобної опори для ванної вважається найбільш простим. Така конструкція не є м’якою і здатна утримати резервуар на необхідній висоті над підставою. Це рішення виграє тим, що виключає можливість зміщення при налягання на борт ваги людини. Подібна ситуація з традиційними ніжками призводить до певного крену і змушує власників хвилюватися через можливе ушкодження елементів зливу з подальшою течею.

Для того щоб спорудити дві стійки поперечного типу, необхідно запастися цеглою в кількості тридцяти штук, деякі з них потрібно підпилювати для щільного обхвату днища з згинається конфігурацією. Товщина стиків повинна бути вивірена, з тим щоб розташоване на такий "подушці" правило мало положення строго горизонтальне, що можна перевірити, скориставшись рівнем.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

етапи робіт

Перед тим як приступити до установки резервуара, необхідно спочатку заповнити цементним розчином "подушку" і тільки потім поміщати зверху неї чашу. Така послідовність дозволить здійснити рівну фіксацію. Між торцями купелі і стінами приміщення ванною потрібно залишити певний проміжок, рівний декільком міліметрів. При наступних роботах він заллється монтажною піною і накриється силіконом.

Допускається нанесення піни і на ділянки, де дно буде стикатися з "подушкою", в цьому випадку чаша зможе лягти м’якше, без необхідності у вирівнюванні, а значить і без можливого виникнення подряпин в цьому процесі. За допомогою рівня потрібно зробити кількаразову перевірку стану резервуара, також слід трохи наповнити його водою і потім простежити за тим, як буде функціонувати система зливу.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?

Ванна на цеглинах

Альтернативою подушці може ще виступити самостійно виготовлений каркас, для якого потрібні куточки і кілька звичайних труб. Під кромкою, розташованою зверху бортів ванни, вимірюється поглиблення, і до внутрішньої поверхні на рівній відстані привариваются чотири труби.

Для того щоб конструкція була надійною, в її середній частині труби з’єднуються куточками, таким способом виходить міцна рама. Якщо резервуар має прямокутною формою, то аналогічну раму можна спорудити прямо під бортами, завдяки цьому не буде потрібно приварювання стійок, так як буде достатньо просто вкласти чашу в приготований каркас.

Підготовка до експлуатації

Після завершення всіх настановних робіт необхідно здійснити безліч різних операцій, без яких не можна повноцінно користуватися ванною:

  1. 1. Монтується змішувач і система для зливу і можливого переливу, після чого підключаються водопровідні труби.
  2. 2. Виконується перевірка конструкції на герметичність, для цього при закритому сливі резервуар наповнюється водою. Через деякий час всі з’єднання оглядаються на присутність протікання. У разі їх виявлення вони без праці усуваються шляхом нанесення герметика.
  3. 3. Наступний етап полягає в ліквідації щілини між резервуаром і стіною приміщення. З цією метою можна скористатися бордюрной стрічкою, герметиком або спеціальним куточком.
  4. 4. На закінчення проводяться процедури декоративного характеру. Для того щоб приховати від сторонніх очей всі непривабливі елементи, під ванною проводиться установка екрана. Його, так само як і ніжки, допускається зробити самостійно, для цього знадобиться гіпсокартон і облицювальна плитка. Також можна придбати і розсувну систему, вироблену з оргскла або пластику.

Таким чином, конструювання ніжок для ванної своїми руками може являти собою бюджетний варіант, завдяки якому використання даного резервуара буде супроводжуватися комфортом, який не завжди можуть гарантувати опори від виробника.

Як спорудити ніжки для ванни своїми силами?