+

Ремонт туалету – замінюємо сантехніку і облицьовувати поверхні

Ремонт у ванній кімнаті і туалеті відрізняється високою складністю, так як крім видалення старих облицювальних матеріалів і монтажу нових, тут часто доводиться міняти сантехнічне обладнання. Щоб гарантовано виконати ремонт правильно, необхідно попередньо скласти план всіх здійснюваних робіт, а про те, як реалізувати цей план, ми розповімо вам в цій статті.

Попередні заходи – готуємося до ремонту правильно

Ремонт туалету повинен починатися з закупівлі необхідних матеріалів і сантехніки, з підготовки інструментів, демонтажу старого унітазу, а також очищення поверхонь. Ми рекомендуємо спочатку підготувати всі інструменти і витратні матеріали, які будуть потрібні вам при виконанні робіт.

Щоб ремонт можна було виконати швидко і без зайвих проблем, вам слід приготувати:

  • шуруповерт і набір біт (можна замінити викрутками);
  • дриль або перфоратор;
  • газовий ключ;
  • зубчастий шпатель;
  • валики і кисті;
  • рулетку;
  • рівень і будівельний схил.

Ремонт туалету - замінюємо сантехніку і облицьовувати поверхні

Запасаємося всім необхідним для повноцінного ремонту – санвузол охоплює всі види робіт, що застосовуються в інших кімнатах

Крім іншого, вам знадобляться в роботі та інші столярно-слюсарні інструменти, які повинні бути в арсеналі кожного домашнього майстра – молоток, напилки, стамески, зубила і т. Д.

Подальші роботи будуть залежати від того, який саме ремонт в туалеті ви плануєте здійснити. Якщо крім облицювання поверхонь вам потрібно замінити сантехнічне обладнання, то в першу чергу доведеться зайнятися демонтажем старої техніки.

Прибираємо з туалету унітаз, раковину і інше обладнання

Спочатку вам слід перекрити гарячу і холодну воду на центральному стояку водопостачання. Якщо ремонт проводиться в квартирі, в якій ви і ваші близькі проживаєте постійно, то до заміни унітазу краще переходити в останню чергу. Масштабний ремонт може затягнутися на кілька днів, в цьому випадку ви можете відключати і від’єднувати унітаз від каналізації і водопостачання в денний час, а ввечері повертати його на місце. І так аж до завершення обробки кімнати і заміни старого унітазу на новий.

Краще починати демонтажні роботи з видалення старої раковини, якщо вона є в вашому туалеті. Для цього, після відключення кімнати від водопостачання, потрібно відкрити крани і переконатися в повній відсутності напору води, а також повністю злити воду з бачка унітазу. Тепер можна переходити до демонтажу.

Раковини зазвичай встановлюють на кронштейни в стіні, плюс пристрою можуть мати декоративний п’єдестал, який служить опорою для чаші і приховує каналізаційні труби. Спочатку вам слід відкрутити кріплення, здатні фіксувати п’єдестал на підлозі, і прибрати його, звільняючи доступ до труб. Потім підставте під раковину ємність, щоб при демонтажі пристрою вода з труб не потрапила на підлогу. Скрутіть з сифона накопичувальний стакан і злийте воду в приготовлену ємність. Встановіть склянку на місце і демонтуйте всю систему зливу. Для цього відкрутіть вручну гайку внизу раковини, яка скріплює трубу і сифон.

Ремонт туалету - замінюємо сантехніку і облицьовувати поверхні

Максимально звільняємо місце під ногами

Зніміть сифон разом зі шлангом, провідним в каналізаційний злив, і видаліть всю шлангову систему з розтруба каналізації. Отвір в розтрубі краще заткнути кришкою або ганчіркою, щоб в приміщення не потрапляли неприємні запахи. Тепер вимкніть від кранів раковини шланги – використовуйте газовий або розвідний ключ. Після цього вам залишиться тільки зняти раковину і переходити до демонтажу унітазу.

Щоб зняти унітаз, потрібно спочатку відключити його від водопостачання і злити з бачка воду. Далі від’єднайте шланг, через який в бачок надходить вода, зніміть бачок з кронштейнів, якщо він закріплений на стіні, або відкрутіть його від підстави унітазу і приберіть. Тепер зніміть з вихідного патрубка унітазу сполучну трубу і викиньте. Навіть якщо ви будете монтувати цей же унітаз після ремонту, гофру краще поставити нову.

На наступному етапі знімаємо сам унітаз. Викриття з отворів болти, якими підставу закріплено на підлозі. Якщо пристрій тримається на болтах і герметике, його потрібно акуратно розгойдати і зняти з місця. При монтажі на цементний розчин пристрій дуже складно акуратно зняти, швидше за все його доведеться просто розколоти і прибирати по частинах.

Очищаємо стару облицювання і готуємо поверхні

Незалежно від того, яке саме покриття ви вибираєте для оформлення поверхонь в туалеті, старі облицювальні матеріали доведеться демонтувати. Для очищення поверхонь є кілька причин. По-перше, старі облицювальні матеріали за роки служби ввібрали в себе запахи кімнати, тому без їх демонтажу зробити приміщення знову свіжим і затишним не вийде. По-друге, на старі покриття неможливо якісно встановити нові облицювальні матеріали.

Видаляти обробку слід з урахуванням її характеристик і особливостей. Найскладніше демонтувати стару керамічну плитку. Для цього вам знадобиться перфоратор з насадкою у вигляді зубила плоскої форми. Перфоратором потрібно буде зняти всю плитку, після чого поверхню доведеться рівняти, щоб видалити осколки облицювання і розчину. Це досить легко зробити шлифмашинкой з металевою щіткою.

Для видалення шпалер і фарби можна використовувати менш радикальні методи. Наприклад, на ринку продаються хімічні речовини – очисники, що дозволяють розчинити стару облицювання і просто демонтувати її з поверхні, але вони досить токсичні. Можна просто кілька разів ретельно змочити стіни гарячою водою, поки обробка не почне відшаровуватися, і видалити її шпателем.

Після очищення підлоги, стін і стелі потрібно винести сміття, проместі поверхні щіткою і зібрати залишки пилу пилососом. Потім всі поверхні потрібно обробити антисептичної ґрунтовкою глибокого проникнення, вона підвищить адгезію підстави з використовуваними оздоблювальними матеріалами. Грунтовку потрібно наносити в 2-3 шари, причому кожний наступний шар наноситься після висихання попереднього.

Ремонт туалету - замінюємо сантехніку і облицьовувати поверхні

Підготовка до ремонту санвузла займе більше часу, в разі, якщо це вже не перший ремонт в приміщенні

Коли грунтовка висохне, можна переходити до пристрою гідроізоляції підлоги. В туалеті і ванній розташовуються різні інженерні системи, і навіть їх професійний монтаж не може на 100% гарантувати відсутність аварійних ситуацій. Щоб у разі аварії вода не затопила нижні поверхи, необхідно своєчасно подбати про гідроізоляцію підлоги в цих приміщеннях.

Існують різні способи гідроізоляції, найдоступніший з них – обмазочна гідроізоляції, яка спочатку наноситься на стиках статі зі стінами смугами по 15-18 см шириною. Зверху вологою гідроізоляційної обмазки укладається спеціальна стрічка і трохи топиться в розчин. Вона захистить стики від протікання навіть у разі потрапляння на підлогу великої кількості води. Коли стики висохнуть, гідроізоляційну обмазку наносять в декілька шарів на всю поверхню підлоги. Кожен наступний шар укладають після підсихання попереднього.

Професіонали рекомендують укладати мінімум 2-3 шари гідроізоляції, щоб надійно захиститися від аварій.

Правильно облицьовує поверхні в кімнаті керамічною плиткою

Для оформлення поверхонь в туалеті квартири можна використовувати різні матеріали. Рекомендується вибирати облицювання з високими характеристиками вологостійкості, щоб вона не псувалася через зовнішніх впливів, і її можна було чистити за допомогою сучасних миючих засобів. Найчастіше для оздоблення стін "мокрих" зон використовують керамічну плитку, пластикові панелі, вологостійку штукатурку і шпалери, що миються.

Керамічна плитка є ідеальним, найпопулярнішим у власників засобом для оформлення підлоги в туалеті. Однак сьогодні на ринку представлені й інші сучасні матеріали, за допомогою яких в кімнаті можна створити якісне і надійне покриття. Ви можете використовувати для оформлення самовирівнюючі склади на основі епоксидної смоли – 3D покриття. Завдяки прозорості і багатошаровості цього матеріалу, на поверхні підлоги можна створювати привабливі, об’ємні зображення. Однак таке покриття все ще сильно поступається керамічній плитці за популярністю.

Керамічна плитка дуже затребувана, тому що має безліч позитивних якостей, не властивих для інших матеріалів. Плитка може витримувати навіть найнеприємніші умови експлуатації, відрізняється прийнятною вартістю, а також представлена ​​на ринку в широкому асортименті відтінків і фактур.

Перш ніж укладати плитку на стіни або підлогу, необхідно оцінити рівність поверхні. Істотні дефекти, такі як відколи, відхилення по горизонталі або вертикалі, необхідно попередньо виправити. Існує два способи вирівнювання стін. Перший з них передбачає попереднє шпаклювання поверхні, а другий – установку гіпсокартонних листів.

Гіпсокартоном вирівнювати стіни простіше, така робота займає мінімум часу і може виконуватися навіть власниками, які не розбираються в ремонті. Для кріплення гіпсокартону можна використовувати спеціальний клей або дюбеля. У деяких випадках ГКЛ можна кріпити нема на стіни, а на попередньо зібрану обрешітку, але в цьому випадку кімната стане значно меншою за розмірами. Після установки гіпсокартону поверхню листів покривається ґрунтовкою і до них можна буде кріпити керамічну плитку.

Ремонт туалету - замінюємо сантехніку і облицьовувати поверхні

Плитка для туалету

Незалежно від того, вирівнювали ви стіни чи ні, монтаж керамічної плитки завжди виконується однаково. Укладання плитки ведеться від поверхні підлоги до стелі на спеціальний плитковий клей, який наносять на поверхню стіни за допомогою зубчастого шпателя. Після укладання кожного ряду на розчин необхідно перевіряти рівність облицювання за допомогою будівельного рівня. Щоб шви між плитками були однаковими на всій поверхні стіни, можна використовувати спеціальні пластикові хрестики, якими калибруется ширина шва.

Якщо в ході виконання роботи потрібно змінити розмір плитки, різати її доведеться за допомогою спеціального скло або плиткореза. Інструментом кілька разів проводять по лінії розрізу, після чого плоскогубцями прибирають з вироби зайву частину. Якщо таких інструментів немає, розкрій можна здійснювати шлифмашинкой за допомогою корундового або алмазного круга. Після установки плитки шви між окремими облицювальними виробами закладають за допомогою затірки, яку потрібно попередньо підібрати в тон плитки.

Для обробки плиткою підлоги поверхня попередньо потрібно вирівняти саморазравнівающім складом. Це засіб дозволяє дуже просто і ефективно зробити підставу ідеально рівним. В іншому ж процес укладання практично повністю повторює монтаж плитки на стіни.

ПВХ панелі для оздоблення стін і стелі – особливості і правила монтажу

Другий популярний варіант обробки туалету – використання панелей ПВХ. Їх набагато простіше монтувати, ніж керамічну плитку, для цього не потрібно виконувати ніяких "брудних" робіт і використовувати будівельні розчини. Панелі встановлюють безпосередньо на стіну або на спеціальну обрешітку. Монтаж на обрешітку вважається кращим, тому що дозволяє обійтися без попереднього вирівнювання стін і отримати ідеально рівну облицьовану поверхню.

Панелі не такі довговічні і надійні, як добре укладена керамічна плитка. Але, так як вони відрізняються невисокою ціною і монтуються на обрешітку, власник зможе з мінімальними вкладеннями і вкладеними зусиллями поміняти панелі ПВХ на нові, або провести точковий ремонт – замінити пошкоджену панель.

Якщо керамічну плитку крім стін можна використовувати для підлоги, то панелі ПВХ відмінно підійдуть для оформлення стелі. Пластикова обробка стін і стелі зробить кімнату максимально привабливою, гармонійною і затишній, причому монтаж панелей рекомендується починати саме зі стелі.

На стелі встановлюється решетування з металопрофілей або дерев’яних брусків. Якщо використовується деревина в туалеті, то її попередньо потрібно обробити антисептичними складами, які збільшать термін служби брусків. Після установки обрешітки між її елементами закріплюється проводка, щоб створити згодом в кімнаті хороше освітлення.

На стиках обрешітки і стін необхідно закріпити молдинги для внутрішніх кутів. У пази цих молдингів будуть встановлюватися перші оздоблювальні панелі. Потім, зробивши на певних панелях отвори для установки освітлювальних приладів, можна починати монтаж панелей від однієї зі стін.

Ремонт туалету - замінюємо сантехніку і облицьовувати поверхні

Монтаж підвісної пластикового стелі

Установка облицювання на стіни виконується приблизно так само. Спочатку потрібно закріпити на поверхні металеву обрешітку дюбелями, а потім фіксувати на каркасі оздоблювальні матеріали. Панелі можна розміщувати як вертикально, так і горизонтально, причому вибрати спосіб монтажу потрібно заздалегідь, так як для вертикального розміщення панелей потрібно горизонтальна обрешітка і навпаки.

Обрешітку не потрібно робити занадто великий. Чим товщі рейки, тим більше площі вони заберуть від розмірів кімнати. Найкраще ставити профілі або рейки товщиною до 2 см при ширині від 3 см і більше. Рейки краще відразу вирівнювати по вертикалі, перевіряючи їх рівнем і підкладаючи під обрешітку в потрібних місцях підкладки. Окремі рейки потрібно розміщувати на відстані близько 40-50 см.

Після закріплення рейок встановлюють нижню напрямну, в яку можна буде вставляти торцеві частини панелей. В якості направляючої використовують стартовий молдинг. Під стелею панелі можна буде вставляти в молдинги, які вже були закріплені при обробці стельової поверхні.

За вертикальним кутах кімнати теж потрібно встановити молдинги для внутрішніх кутів. У них будуть стикуватися панелі, використовувані для обробки двох стін. Коли лати і молдинги встановлені, вам потрібно нарізати потрібну кількість панелей по довжині від нижнього молдинга до верхнього. Монтаж починайте від кута приміщення, вставляючи першу панель відразу в три молдинга. Виставляйте панель за рівнем, так як від рівності її установки буде залежати рівність всієї облицьованої стіни.

Для фіксування вагонки на обрешітці можна використовувати різні кріплення:

  • цвяхи;
  • металеві кляммери;
  • кліпси.

Зручніше за все використовувати кляммери: вони дозволяють якісно обшити поверхні і демонтувати окремі панелі при виникненні такої необхідності.

Облицьовує кімнату сучасними миються

Миються, що дозволяють проводити вологе прибирання і витримують високу вологість в кімнаті, найпростіший і найдоступніший спосіб обробити ванну і туалет. Причому якщо правильно підібрати шпалери під обстановку приміщення, вибрати відповідний відтінок облицювання і малюнок, оформлена шпалерами кімната буде нітрохи не менш приваблива, ніж облицьована панелями ПВХ або плиткою. Єдиний недолік шпалер полягає в порівняно невеликому терміні експлуатації. Вони прослужать вам менше, ніж плитка і вагонка, але і замінити їх не так дорого.

Щоб обклеєні поверхні виглядали привабливо і акуратно, вам доведеться попередньо підготувати стіни. Для цього, як і в випадку з плиткою, можна використовувати шпаклівку або гіпсокартонні листи. Листами вирівнювати стіни простіше і швидше, проте через них площа кімнати трохи зменшиться.

Ремонт туалету - замінюємо сантехніку і облицьовувати поверхні

Самі можете оцінити переваги шпалер в естетичному плані

Шпалери допускається використовувати не тільки для оформлення стін, але і для обробки стелі в кімнаті. Однак для стелі не слід використовувати ті ж шпалери. Краще вибирати облицювальні матеріали трохи світліше, ніж облицювання стін. Так кімната виглядатиме ефектніше, буде візуально більш просторим і світлим. Ще вам доведеться підібрати стельові і підлогові плінтуси, щоб переходи між різними облицювальними матеріалами виглядали природно і привабливо.

Правильно встановлюємо сантехнічне обладнання та завершуємо ремонт

Монтаж нової сантехніки – це завершальний, а також найскладніший етап ремонту в туалеті. Однак це не означає, що виконати установку своїми руками не вийде. Якщо ви будете діяти правильно, сантехнічне обладнання буде радувати вас своїм зовнішнім виглядом і функціональністю, і ви не зіткнетеся з усілякими протечками і іншими проблемами.

Монтаж сантехніки починаємо з унітазу, адже це найважливіший елемент туалету. Спочатку вам потрібно провести розмітку розташування підстави. Встановіть унітаз на підлогу і обведіть його маркером, а також відзначте місця закріплення приладу на поверхні підлоги – в цих місцях потрібно буде просвердлити отвори під дюбелі.

Приберіть унітаз в сторону і просвердлите отвори в підлозі для його установки. У ці отвори встановлюються анкери або дюбелі, дивлячись який тип кріплення передбачений і вами обраний. Тепер встановіть унітаз на місце і прикрутіть його до основи. У комплект з унітазом повинні йти декоративні ковпачки з пластика, вони потрібні, щоб приховати головку шпильки або болта, встановіть ці ковпачки на їх місця.

Тепер потрібно на патрубок унітаза надіти розтруб гофрованої труби. Другим кінцем труби, на якому є спеціальний гумовий ущільнювач, необхідно з’єднати унітаз з каналізаційною трубою через розтруб. Після цього до унітазу можна приєднувати бачок, встановивши його на підставу і прикрутивши спеціальними кріпильними елементами, що поставляються в комплекті з приладом.

Далі вам залишається зібрати по поданій до унітазу інструкції механізм зливу і під’єднати до бачка шланг для подачі води. На останньому етапі вам потрібно ретельно закрити зазор між підставою унітазу і підлогою герметиком. Герметик збільшує надійність монтажу, а також надає сантехнічного обладнання закінчений, акуратний зовнішній вигляд. Неможливо розглянути правила установки всіх унітазів відповідно до унікальними особливостями їх конструкції, тому при монтажі обов’язково орієнтуйтеся на прикладену інструкцію по встановленню від виробника, з її допомогою ви зрозумієте, з чого почати роботи і як їх правильно виконувати.

Ремонт туалету - замінюємо сантехніку і облицьовувати поверхні

Перед свердлінням отворів в підлозі необхідно поставити унітаз за місцем і зробити мітки під свердління

В останню чергу залишається встановити раковину. Моделей раковин багато, ми рекомендуємо вибирати пристрої на п’єдесталі. Така конструкція сантехнічного пристрою дозволить заховати елементи каналізації та водопостачання, що вельми позитивно відіб’ється на візуальних характеристиках кімнати в цілому. Крім того, п’єдестал виступає ще і додатковою опорою для чаші раковини, завдяки чому вся конструкція стане більш надійною.

До початку закріплення раковини на стіні необхідно встановити на неї змішувач і підключити до нього гнучкі шланги гарячого і холодного водопостачання. Заздалегідь встановіть і верхню частину зливу – відрізок труби з розеткою. З одного боку на цю трубу буде встановлюватися сифон, а з іншого її потрібно буде підключити до розтруба каналізації. Якщо заздалегідь не підготувати зливну частина раковини, згодом такі роботи виконувати буде дуже незручно.

Тепер вам потрібно закріпити раковину на стіні. Існує два найпоширеніші способи її фіксації на поверхні:

  1. 1. На кронштейни, що закріплюються в потрібних місцях стіни.
  2. 2. На анкери, які дозволяють зафіксувати пристрій безпосередньо на вертикальному підставі.

Після закріплення раковини обраним способом необхідно прикрутити гнучкі шланги до різьбових фітингів для подачі води. Найкраще на фітингах додатково розміщувати крани, щоб можна було локально перекривати подачу води при необхідності. Далі вам потрібно встановити і герметизувати сифон, після чого з’єднати йде від сифона стічний гофрований шланг з трубою каналізації через ущільнювальну муфту або манжету. Після з’єднання потрібно обов’язково перевірити герметизацію сифона пробним включенням води.

На останньому етапі вам залишається тільки встановити п’єдестал і приховати за його допомогою сифон і всі труби. П’єдестал розташовують під раковиною, роблять позначки для свердління отворів для кріплення. Потім п’єдестал прибирають, роблять отвори під дюбелі або анкери, забивають кріплення, повертають п’єдестал і закріплюють його до підлоги під раковиною. Верхньою частиною він повинен підпирати чашу. Далі рекомендується повторно провести перевірку встановленої сантехніки відсутні сліди витікання. Якщо на трубах і з’єднаннях не виступає вода, можна вважати монтаж завершеним.

Проведення ремонту в туалеті – це завдання, яке нітрохи не складніше оформлення будь-який інший кімнати, хоча цей процес має ряд унікальних особливостей, про які потрібно пам’ятати, щоб приміщення після обробки стало максимально привабливим, функціональним і зручним в експлуатації.