+

Налаштування пластикових вікон на зиму – робимо самі своїми руками

Регулювання пластикових вікон на зиму – це дуже важливий момент в роботі з вікнами. На жаль, дуже багато про це чомусь забувають або просто не знають. Навіть найдорожча продукція вийде з ладу, якщо не займатися її обслуговуванням. У разі неправильного використання можливі такі неприємні явища, як шум, холод, а також постійні протяги. Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся, для чого необхідно налаштовувати пластикові вікна, як це робити правильно і яких помилок слід уникати, щоб вони служили протягом усього строку корисного використання без будь-яких проблем.

Пластикові вікна – використання в режимах "зима-літо"

Сучасні вікна функціонують у двох основних режимах, літо і зима. При покупці нової продукції рекомендується уважно прочитати інструкції від виробників, де чітко і детально зазначено, в яких випадках потрібно налаштування пластикових вікон на зиму і на літо, як потрібно доглядати за ними, а також основні правила експлуатації. Дотримуючись їх нехитрим інструкцій, вам вдасться уникнути безлічі проблем, а самі пластикові конструкції буду служити вам максимально довго.

Більшість людей не знають, як відрегулювати пластикове вікно на зиму, вважаючи, що це дуже складний і трудомісткий процес. Насправді ж, тут немає нічого надприродного, будь-який обиватель в змозі впоратися з цим і без допомоги майстрів, за виклик яких, зрозуміло, буде потрібно заплатити чималу суму. Всі операції можна виконати самостійно, тим більше що навіть спеціального обладнання вам не знадобиться. Звичайний шестигранник, а також набори стандартних ключів, які є у кожного вдома.

Налаштування пластикових вікон на зиму - робимо самі своїми руками

Самостійна регулювання за допомогою звичайного шестигранника

Щоб "продовжити" життя вікнам, необхідно прислухатися до порад фахівців, які стверджують, що регулювати вікна необхідно. Правильна і коректна настройка вікон своїми руками дає можливість збільшити рівень герметичності, а також перешкоджає проникненню протягів всередину житлових кімнат. За рахунок цього мікроклімат в квартирі завжди буде на нормальному рівні. В іншому випадку вікна будуть негерметичні, в кімнаті постійний холод, а на самих пластикових конструкціях спостерігається прояв підвищеного рівня вологості з внутрішньої сторони, в тому числі і інею.

Якщо забути перевести вікна в зимовий режим після теплого літа, з’являється ризик завдати шкоди самим вікнам, а також мешканцям квартири. Пов’язано це з тим, що холодні повітряні маси отримують можливість проникати всередину без будь-яких перешкод, що самим негативним чином відбивається на рівні тепла. Природно, це викличе додаткові витрати на споживання теплової енергії. У зв’язку з цим ні в якому разі не слід забувати про регулюванню пластикових вікон на зиму, тим більше що виконати це можна самому в найстисліші терміни.

Налаштування вікон – коли вона може знадобитися

Крім підготовки безпосередньо до зимового або літнього періоду, можна виділити ще кілька випадків, коли потрібно самостійно регулювати ПВХ конструкцію:

  • Відразу ж після монтажу. Цим повинен займатися фахівець, який відповідає за установку. Він перевіряє всі затискачі, стулки, фурнітуру, щоб з новими вікнами не було ніяких проблем, в тому числі проблем з проникненням повітря, коли стулки закриті, або занадто тугим відкриттям. Однак надалі в будь-якому випадку буде потрібно проводити повторну настройку. Це пов’язано з тим, що майстер налаштовує вікно відповідно до поточного порою року. Якщо ви замовили послуги по установці влітку, то восени буде потрібно готуватися до зими.
  • Але навіть і майстер може помилитися, хоча ця помилка проявиться далеко не відразу. Протяги, нещільне закриття – ці та багато інших ознак свідчать про те, що в самому найближчому часі потрібно регулювання склопакетів на зиму. Можна запросити фахівців, якщо вікна досі перебувають на гарантійному обслуговуванні. В іншому випадку діяти потрібно самостійно.
  • Обов’язковий огляд – його необхідно проводити як мінімум раз на два роки. Це дозволить своєчасно попередити виникнення проблем, через які в подальшому може знадобитися повноцінний ремонт.

Налаштування пластикових вікон на зиму - робимо самі своїми руками

Первісна регулювання проводиться відразу після монтажу

Помітивши будь-які проблеми під час експлуатації ПВХ, а також зміни, пов’язані з погіршенням температурного режиму в приміщеннях, мають бути вжиті всі заходи щодо швидкого і своєчасного ремонту. Це дозволить уникнути більш серйозних проблем, а також впоратися з ситуацією при мінімальних витратах, як тимчасових, так і фінансових.

Інструкція з регулювання – як зробити це самостійно

Всі роботи повинні бути проведені заздалегідь, до настання холодів. Інакше в процесі регулювання можна зіткнутися з деякими складнощами.

Фурнітура – це основний момент, на який слід звернути увагу. Трохи нижче зупинимося на ній детальніше. Завдяки правильному налаштуванні ви отримаєте можливість щільно і міцно закривати вікна, не пропускаючи ні холодний вітер всередину, ні сторонні звуки і шуми. Підвищений рівень зашумленности приміщення, постійні протяги явно свідчать про те, що фурнітура відрегульована не зовсім коректно.

Склопакети на період зимових морозів регулюються дуже просто, глибоких знань і навичок тут не знадобиться. Відкривши стулку вікна, ми можемо спостерігати спеціальний елемент, службовець для замикання. Також він носить назву притиск. Як правило, його можна виявити на прямокутної платформі. При підготовці до зимових холодів даний притиск слід зрушити в сторону вулиці, завдяки чому власник квартири доб’ється максимального рівня герметичності і шумоізоляції.

Перетягування притиску досить легкий процес, що не вимагає особливих умінь і фізичної сили. Взявши шестигранник, крутимо його проти годинникової стрілки при мінімумі зусиль. Далі все дуже просто, притиск повертається в потрібне нам напрямок, потрапляє в необхідний паз і автоматично фіксується.

Тепер можна не переживати, що взимку вам буде холодно в кімнаті. Тільки що ви змогли своїми руками відрегулювати склопакети таким чином, щоб під час зимових холодів перебувати в кімнаті було дуже тепло, затишно і комфортно.

Фурнітура для вікон – особливості настройки

Виробники вікон в більшості випадків не займаються самостійним виготовленням фурнітури, звертаючись до допомоги різних компаній, що спеціалізуються саме на цьому. Існує кілька видів фурнітури, яка відрізняється один від одного якістю, надійністю, складністю конструкції, а також вартістю. Розглянемо найпопулярніші види, які можна зустріти на будь-якому будівельному ринку:

  • Фурнітура компанії Roto відрізняється наявністю круглих головок. Підготовка вікон ПВХ до зими при наявності подібного кріплення може викликати певні проблеми, в першу чергу пов’язані з інструментом для настройки. Тут вже звичайний шестигранний ключ не підійде, необхідно подумати про придбання спеціального ключа з круглим перетином або великої головкою.
  • Продукція компанії Maco випускає найпопулярнішу у виробників склопакетів фурнітуру. Це пов’язано з формою головки – вона великої овальної форми. За рахунок цього регулювання може здійснюватися за допомогою не тільки шестикутника, а й звичайних щипців.
  • Фірма Torx є виробником найміцнішою і надійної фурнітури. Головка тут стандартна, за допомогою шестигранного ключа не важко внести корективи пластикових вікон самостійно з зими на літо.

Налаштування пластикових вікон на зиму - робимо самі своїми руками

фурнітуру Maco

При роботі з фурнітурою необхідно бути дуже акуратним і обережним, щоб не завдати шкоди конструкції. Її ремонт і заміна може дуже сильно вдарити по бюджету. Більшість виробників використовують різні ступені захисту, наприклад, механізми, що перешкоджають повороту притиску на 360 градусів. Як правило, якщо притиск не обертається в зазначеному напрямку, не слід застосовувати фізичну силу і намагатися продовжити обертання. Це може привести до його поломки і необхідності повної заміни. Блокатори обертання саме для цих цілей і існують.

Самостійна регулювання вікон ПВХ на зиму повинна вестися дуже ретельно. Для цього потрібно виділити трохи часу, щоб терпляче, уважно і без поспіху правильно налаштувати. Після підкручування однієї головки потрібно перевірити результат роботи, переконавшись, що вікно стало закриватися щільніше.

Якщо ефекту немає, або проблема лише посилилася, необхідно перевірити ще раз, що було зроблено не так. На торцевій стороні розташовано кілька притисків, найбільшого ефекту можна домогтися лише тоді, коли відрегульовані всі з них. Тільки в такому випадку можна домогтися максимального рівня герметичності і, як наслідок, непропусканія холодних мас і вуличного шуму.

Гумовий ущільнювач – важлива складова при утепленні вікон

Налаштування вікон ПВХ на зиму включає в себе безліч додаткових процесів. Так, обов’язково слід перевірити утеплювач, оскільки проблеми з ним також є причиною холоду в приміщенні. Утеплювачі виготовляються з гумових матеріалів. З плином часу їх стан погіршується, що може бути викликано природним зносом або механічними пошкодженнями.

Відповідно, даний матеріал вимагає догляду, а також перевірку своїх споживчих характеристик. У разі його пошкодження ніяке відрегульоване вікно не врятує вас від проникнення холоду в період зимового морозу.

Виробники ПВХ рекомендують використовувати різні силіконові розчини, які не допускають підвищеного зносу. Подібні мастила часто застосовуються автомобілістами, тому знайти не важко. Серед найбільш популярних засобів можна виділити, наприклад, продукцію компаній Fenosol, EdelWeiss, KBE і багато інших. Принцип дії силікону дуже простий і полягає в тому, що він покриває гумовий матеріал спеціальної тонкою плівкою, дія якої триває протягом шести місяців. Після закінчення зазначеного терміну рекомендується нанести силіконову змазку повторно.

Налаштування пластикових вікон на зиму - робимо самі своїми руками

Зняття старого ущільнювача

У деяких випадках може знадобитися повна заміна ущільнювача. Наприклад, догляд за ним не здійснювався на належному рівні, або в разі коли вікно дуже тривалий час не використовувалося. До того ж є таке поняття, як фізичний знос, коли після певного періоду показники міцності гуми починають ставати гірше, з’являються тріщини та інші дефекти. Довго відтягувати не варто, особливо перед настанням зими, інакше доведеться зіткнутися з дуже неприємними наслідками.

Відзначимо кілька моментів, пов’язаних із заміною гумового матеріалу. Придбати його можна в будь-якому будівельному магазині. Великих труднощів бути не повинно. Старий матеріал слід акуратно видалити, починаючи з кута, верхнього або нижнього. Обережно знявши гуму, видаляємо залишки, очищаємо всі наявні пази від бруду, пилу та сміття. Якщо цього не зробити, можуть виникнути деякі труднощі з монтажем нового ущільнювача.

Установка нового шару гуми починається з верхнього кута. Головний фактор, на який необхідно звернути увагу – це щільність укладання. Гума повинна бути точно за розміром стулки, ніяких розтягування не допускається, це може лише призвести до пошкодження. Встановивши матеріал і щільно його закріпивши, ви можете сміливо сподіватися, що пережити зимові холоди в цю зиму буде набагато простіше.

Проблемні моменти – з чим може зіткнутися споживач

Сучасні вікна з ПВХ відрізняються складною конструкцією. Налаштування хоч і здається дуже простий, однак навіть у самого досвідченого майстра іноді можуть виникати певні труднощі. У простих же споживачів дуже часто трапляються деякі помилки, на яких хотілося б загострити увагу.

Так, багато хто думає, що необхідно максимальне збільшення сили притиску. Це дуже позитивно позначиться на щільності прилягання стулок, герметичності, шумоізоляції. Однак для гумового ущільнювача такий тиск може стати фатальним. Його знос збільшується в рази і вже через пару років буде потрібно повна заміна гуми. На фурнітуру занадто великий притиск також впливає не кращим чином, оскільки вона швидше зношується, розбовтується і втрачає жорсткість.

Налаштування пластикових вікон на зиму - робимо самі своїми руками

Навесні потрібно перевести вікна в літній режим

Дуже важливо пам’ятати, що після установки нових вікон особливо не слід виставляти притиск на максимальну силу. Потрібен якийсь час, щоб ущільнювач адаптувався до нових умов експлуатації. Однак величезний тиск ризикує викликати незворотні зміни в структурі самого матеріалу, завдавши йому непоправної шкоди. І навіть після ослаблення притискного механізму, наприклад, перед влітку, гумовий ущільнювач вже не зможе повернутися до своєї первісної форми.

Як вже було зазначено, регулювання пластикових вікон своїми руками включає зміну сили тиску всіх притисків, розташованих на торці. Нерівномірність тиску – це ще одна поширена помилка. Необхідно приділити достатньо часу, щоб переконатися – по всьому периметру тиск приблизно однакове. В іншому випадку є ймовірність продування з того боку, що прилягає менш щільно.

Навесні в обов’язковому порядку слід послабити все притиски. Це дозволить теплого літнього повітрю вільно циркулювати в приміщенні, а також не викличе змін форми гумового ущільнювача. Адже з настанням спеки гуми, як і пластик, розширюється через розігрівання до високих температур через потрапляння прямих сонячних променів. Так що не варто забувати про зворотну регулюванню на літній період, адже це не менш важливо для довговічності і надійності вікон.

Поради та рекомендації – як все зробити правильно

Виконання регулювання склопакетів, виготовлених із ПВХ, має вестися у відповідності з наступними рекомендаціями:

  • Необхідно повністю вивчити торцеву сторону стулки, оскільки це найважливіша частина вікна, на ній розташовані циліндричні елементи. Під час переміщення стулки в просторі вона заходить в віконну раму і надійно фіксується за допомогою зазначених циліндричних механізмів. Після вивчення торця і виявлення всіх конструкцій, що вимагають настройки, можна переходити безпосередньо до регулювання.
  • На торці можна помітити два напівкруглих елемента, які, поряд з притисками, також відповідають за герметичність. Для утеплення приміщення слід повернути обидва півкола до вулиці, що призведе до посилення притиснення стулки до рами.
  • Ці ж смужки можна використовувати і для зворотного настройки вікон, коли настали теплі пори. Повертаємо напівкруглі механізми до приміщення, між стулками з’явиться невеликий зазор, необхідний для переміщення повітряних мас між квартирою і вулицею.

Інноваційні настройки – найцікавіші напрацювання

Все більшою популярністю користуються інноваційні низькоемісійним скла. Вони відрізняються більшою вартістю, однак істотно перевершують своїх конкурентів за показниками довговічності, міцності, надійності, красі, теплової та звукової ізоляції. Особливістю цих пластикових конструкцій є трикамерний склопакет, за рахунок теплова енергія зберігається на 70 відсотків краще в порівнянні з іншими пластиковими конструкціями.

Деякі вважають, що нізкоеміссионниє вікна не призначені для використання в жарку погоду в зв’язку зі збереженням великої кількості енергії в межах квартири. Однак це зовсім не так, оскільки вони відмінно відбивають сонячне світло, створюючи в приміщеннях необхідний рівень прохолоди.

Однією з цікавих розробок є кліматичний клапан. Досить встановити подібний механізм, щоб істотно спростити настройку пластикових вікон до зими своїми руками. За рахунок клапана забезпечується чудовий рівень вентиляції і циркуляції свіжого повітря влітку, а також герметичність і теплоізоляція під час зимових морозів.

Налаштування вікон не представляє особливої ​​складності. Ніяких спеціальних інструментів вам не знадобиться, необхідно лише акуратно і ретельно відрегулювати механізми притиску, не пошкодивши при цьому гумовий ущільнювач. Витративши годину вільного часу, ви будете приємно здивовані результатом, що особливо буде помітно в зимові холодні вечори.