+

Куточки для ванної – інструкція з монтажу захисних бордюрів

На відміну від душових кабін і спеціальних гідробокс при установці чавунної або акриловою ванною між нею і стіною майже завжди утворюється зазор. Його необхідно ізолювати силіконом або іншим відповідним матеріалом і закрити пластиковим або керамічним куточком. Ця деталь є бордюром, який перешкоджає проникненню води на підлогу і утворення шкідливого грибка через підвищеної вологості в приміщенні.

Види бордюрів для ванн і огляд пластикових куточків

Асортимент матеріалів, які підходять для закриття зазору між ванною і стіною при фінішній обробці приміщення величезний. Найбільш часто використовують 3 види куточків, а саме:

  • пластикові;
  • акрилові;
  • керамічні.

Кожен з представлених видів має свої особливості, переваги і недоліки. При виборі звертають увагу на основні матеріали обробки, які були використані в декорі приміщення.

Пластиковий бордюр легко монтується, коштує недорого і має високі гідроізоляційними властивостями. Такі вироби виробляють з жорсткого або спіненого ПВХ (поліхлорвінілу) з прогумованими краями. Останній факт дозволяє їм щільніше прилягати до поверхні і не дає навіть дрібним часткам вологи проникати в зазори. Виготовляються такі вироби в 3 видах компонування – у вигляді складеного куточка, литий конструкції-молдинга або в формі конструкції "ластівка" з високими зовнішніми краями, які прилягають до стіни.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Крім того, пластик має хороші водовідштовхувальні властивості, стійкий до впливу різних хімічних засобів для чищення. Цей варіант підходить для всіх типів ванн, включаючи чавунні або акрилові моделі.

Бордюри з ПВХ укладають як на плитку, так і під неї, на клей або герметик або набувають спеціальні стрічки з уже нанесеною на поверхню клейовий основою.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Останні зручні в монтажі, але вкрай непрактичні. З їх допомогою не вийде зробити акуратних стиків на кутах, і вони швидко втрачають свою форму і захисні властивості. Найчастіше їх застосовують як тимчасовий захід перед установкою якісного і надійного бордюру.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

У продажу існує безліч варіантів різної кольорової гами, форми і типу кріплення, тому навіть для самого складного випадку можна підібрати перевірений і практичний пластиковий куточок, який крім захисних властивостей додасть завершеності декору ванної кімнати.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

До недоліків такого елемента відносять невисокий термін служби, через що їх періодично міняють, так як вони жовтіють, поступово втрачають свої характеристики, дряпаються і покриваються грибкових нальотом (особливо якщо їх не чистять побутовими засобами). Але цей мінус компенсується невисокою ціною, різноманітністю вибору і простотою монтажу. При правильному догляді термін служби пластикового куточка становить 5-7 років.

Керамічні плінтуси – огляд популярних варіантів

Такі куточки найчастіше купують в поєднанні з основною обробної плиткою, при цьому підходять такі бордюри для всіх типів ванн і надають інтер’єру більш "солідний" вигляд. Кераміка відрізняється високою довговічністю і практичністю, забезпечує більш надійний захист стиків і зазорів від протікання. За матеріалом просто доглядати, а різноманітність форм і відтінків дозволяє підібрати такий куточок під будь-який, навіть найсміливіший інтер’єр.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Розрізняють керамічні плінтуси для ванної по формі і типу, найчастіше зустрічаються 3 види конструкції – фризи, кутові і варіанти "олівцем" типу. У першому випадку куточок має яскраво виражену плоску зовнішню сторону, у другому – вузький вид і може бути як опуклим, так і увігнутим або плоским, з гладкою або рельєфною поверхню. Останній є бордюри округлої форми із закругленою вставкою під кутовий стик.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

На відміну від пластикових варіантів серед основних переваг керамічних куточків виділяють наступні:

  • механічна міцність і довговічність;
  • висока стійкість до впливу лужних і кислотних середовищ;
  • можливість підібрати яскравий і цікавий варіант в тон основної обробці.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

До керамічним іноді відносять і вироби з натурального каменю, граніту або мармуру. Ці куточки найдорожчі і використовують їх тільки в відповідному інтер’єрі або в якості красивих декоративних бордюрів на ванни, раковини в старовинному і королівському стилі. Вони більш міцні, надійні і виглядають набагато ефектніше звичайних варіантів з кераміки або пластику.

Підготовка поверхні і інструментів для монтажу

Перед початком робіт по установці пластикового або керамічного куточка для ванної необхідно ретельно підготувати поверхню, підібрати якісні матеріали та інструменти. Повний набір обладнання включає в себе:

  • вимірювальну рулетку, лінійку або сантиметрову стрічку;
  • стусло для забезпечення якісних кутових зрізів;
  • набір гумових і малярських шпателей;
  • широкий скотч, олівець і канцелярський ніж;
  • санітарний герметик, ацетон або інший розчинник;
  • будівельний пістолет і клейову основу – рідкі цвяхи, силікон та ін.

Коли всі матеріали під рукою, приступають до підготовки і знежирення поверхні. Борти і місця стиків ванній і стіни як слід очищають від пилу, бруду, мильних і грибкових відкладень. Роблять це за допомогою соди, спеціальних засобів для чищення.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Після цього змивають все водою і ретельно просушують кожен сантиметр за допомогою звичайного або будівельного фена. Слідом наносять обезжирюючих складу в залежності від матеріалу, який будуть застосовувати. Підходять такі речовини, як Уайт-спірит, звичайний розчинник або бензин. Тепер поверхня знову просушують і відразу ж приступають до основних робіт по монтажу.

Установка пластикового куточка на ванну – покрокова інструкція

Насамперед проводять заміри довжини і ширини ванни і нарізають з профілю необхідну кількість планок. Для цього на плінтусі роблять позначки олівцем і акуратно нарізують все будівельним ножем або ножівкою по металу (якщо профіль жорсткого типу).

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Місця кутових стиків ріжуть під кутом 45 градусів за допомогою стусла або використовують спеціальні кутові вставки. Перед установкою обов’язково звіряють правильність стиків і при необхідності доопрацьовують матеріал. Задирки і нерівності зачищають дрібнозернистою наждачним папером до ідеальної рівності.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Тепер краю щілини по довжині і ширині проклеюють малярським скотчем. Це необхідно для того, щоб герметик, який буде використаний для закладення зазорів, лягав максимально рівно і без розлучень. Якщо зазор занадто великий, що особливо часто зустрічається в будинках старої споруди під час ремонту і установки нової ванни, то замість силікону застосовують якісну монтажну піну.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Заповнювати простір необхідно акуратно і послідовно, не допускаючи утворення пустот або ділянок з надлишками герметика. Він повинен містити спеціальні фунгіцидні та антисептичні добавки, які протистоять появі грибкового нальоту. Далі вирівнюють всі краї за допомогою шпателя і залишають не менше ніж на добу до повного затвердіння. Після цього зайві освіти зрізають гострим канцелярським ножем, як у випадку з силіконом, так і при використанні будівельної піни.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Нарізані бордюрні планки проклеюють через кожні 5-6 сантиметрів надійним клеєм, акваріумних силіконом або іншим водостійким клеїть матеріалом. Те ж саме проробляють і в місцях забитих щілин. Потім акуратно притискають куточок до поверхні в декількох точках.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Якщо поверхню довга, краще фіксувати бордюр в чотири руки з помічником, так він ляже максимально рівно і схопиться по всій площі прилягання. Бічні сторони і торці обов’язково закривають спеціальними заглушками, які встановлюють на той же клей або герметик.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

При монтажі складових пластикових плінтусів для ванни спочатку проклеюють і притискають нижню частину, а верхню монтують після висихання за аналогічною технологією. Незалежно від типу проклейку починають послідовно і з початком від кутів. Всі надлишки клею або силікону знімають ножем після повного застигання матеріалу. При зазорах щонайменше 1,5 см клей можна не використовувати, досить якісного аквариумного герметика і дотримання інструкції по установці.

Монтаж «самоклейки» з пластикового матеріалу

В якості тимчасового і самого недорогого варіанту закладення стиків і щілин між ванною добре підходить спеціальна монтажна стрічка з ПВХ матеріалу, одна із сторін якої вже просякнута бутіловим клейовим складом. Технологія робіт схожа з установкою звичайного пластикового куточка, але має деякі свої особливості.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Як і у випадку зі стандартним варіантом спочатку проводять якісну очистку і знежирення робочої поверхні. Всі стики і зазори послідовно заповнюють акваріумних силіконом, дають йому висохнути протягом 24 годин, потім зрізують зайві залишки і приступають до монтажу стрічки.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Всі сторони, які прилягають до ванною, по довжині і ширині заміряють за допомогою рулетки. Потім відрізають необхідну кількість самоклейки з обов’язковим запасом в 2-3 сантиметри. Роблять це гострим ножем або спеціальними ножицями. Місця з’єднань обрізають під тим же кутом в 45 градусів.

Проклейку здійснюють від кутів, поступово знімаючи захисний шар на нижній стороні стрічки і притискаючи її ділянками до бортика і стіни по 7-10 сантиметрів з затримкою на 20-30 секунд до затвердіння клею. Далі вирівнюють всю поверхню за допомогою гумового шпателя, місця нещільного прилягання додатково проклеюють рідкими цвяхами або відповідним герметиком, акуратно впорскуючи його з будівельного пістолета.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Строк служби стрічки зазвичай не перевищує 2-3 років з моменту монтажу. Згодом вона деформується під впливом зайвої вологи, втрачає форму і відклеюється через не найякіснішого початкового складу. Цей спосіб підійде, якщо щілини зовсім невеликі (0,5-1 см) або необхідно терміново закрити зазори або ізолювати змішувач.

Особливості установки керамічного бордюру для ванної

Робота з керамічними куточками набагато складніше і вимагає спеціальної підготовки або наявності досвіду монтажу керамічної плитки. Замість водостійкого клею використовують особливі плиткові склади, а для нарізки потрібних за розміром ділянок – болгарку з диском по кераміці або склоріз. Їм акуратно надрізають глянсовий шар, а потім ламають плитку за місцем зрізу.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Найчастіше укладання керамічних бордюрів відбувається одночасно з плиткової обробкою ванної кімнати, але при бажанні можна встановити матеріал і окремо. Починають роботу з очищення та знежирення поверхні, потім проводять герметизацію щілин за описаною вище технологією, дають силікону застигнути, зрізають надлишки і готують необхідну кількість бордюрів.

Які саме за формою варіанти вибрати залежить від розмірів приміщення, типу самою ванною і конкретних кутових і стикових особливостей. Для новачків краще використовувати стандартні керамічні плінтуси з увігнутою поверхнею, з підготовленими і відшліфованими кутовими зрізами, які добре стикуються між собою.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Кріплення починають з кутів, на які встановлюють спеціальні кутові елементи. Потім їх стикуються з 2 різними планками з лівостороннім і правостороннім зрізом відповідно. На внутрішні і бічні частини бордюрів наносять шар попередньо замішаного плиткового клею так, щоб він повністю заповнив простір між плінтусом і стиком і трохи виступив назовні. Сам склад слід вибирати більш універсальним, щоб він підходив під основні типи плитки. Надлишки видаляють сталевим шпателем, поки матеріал не підсох.

Кожен з елементів необхідно акуратно і рівномірно приклеїти, притискаючи його до поверхні, а при необхідності постукують по краях і в середині невеликої гумової киянкою. Всі планки стикуються між собою максимально щільно, щоб не з’явилося ніяких бічних зазорів, переробляти їх потім досить трудомістким і проблематично.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Через 24 години, після попереднього висихання клею, поверхня щойно покладених бордюрів змочують звичайною водою. Це сприяє кращому схоплюванню матеріалу. Ще через добу проводять фінішну обробку із застосуванням плиткової затірки по швах і шліфування.

Куточки для ванної - інструкція з монтажу захисних бордюрів

Незалежно від обраного типу куточка для закладення щілин після його установки рекомендується здійснювати систематичну чистку і догляд за цим елементом оздоблення. Протирайте його м’якими тканинами або чистою губкою з мильним розчином або неабразівним миючими засобами. У цьому випадку навіть найпростіший матеріал збереже максимальну довговічність і привабливий вигляд.