+

Види шпалер за матеріалами та їх особливості

паперові шпалери

Шпалери – популярний матеріал для обробки стін, асортимент якого в каталозі https://ars.ua/ru/materiali-dlja-ozdoblennja/shpaleri/ компанії “АРС” є величезним. Але спиратися при виборі виключно на колір, принт і вартість не можна. Адже їх гігієнічні показники, стійкість до дії води та світла безпосередньо пов’язані з матеріалом, з якого вони виготовлені. Вірний підбір допоможе вам надовго зберегти естетику та комфорт житлового простору.

Характеристики паперових шпалер

Вибір більшості покупців падає саме на паперові шпалери. І це не дивно, адже ця товарна категорія найбільша. Тут можна знайти різні варіанти, від класичного дамаска до ультрасучасних технологічних принтів. До того ж, паперові шпалери – найбюджетніший варіант.

Їх характеристики багато в чому залежать від кількості шарів:

  • Сімплекс або одношарові. Тонке паперове полотно, яке потребує обережності у роботі. Воно розмокає від клею і може порватись у процесі приклеювання. Крім того, невелика товщина потребує ідеальної підготовки стін.
  • Багатошарові. Дуплекс і триплекс, мають більшу міцність і здатні приховати невеликі дефекти.

Варто звернути увагу не лише на кількість шарів, а й на щільність: до 110 г/м 2 – тонкі та примхливі в роботі шпалери, понад 140 г/м 2 – міцні та щільні.

Паперові шпалери – оптимальний вибір для спальні та дитячої. Адже вони екологічні, не містять шкідливих речовин та забезпечують хорошу циркуляцію повітря у приміщенні. До того ж, паперові шпалери гарної якості прості в роботі, не вимагають особливих професійних навичок і здатні служити 3-5 років без втрати естетики.

Чим гарні вінілові шпалери

вінілові шпалери

Полотно вінілових шпалер виконано з двох шарів: перший – папір або флізелін, другий – тонка ПВХ-плівка, яка надає міцності, стійкості до вологи, механічних пошкоджень та сонячних променів. Їхні головні переваги:

  • Тривалість збереження кольору. Перші ознаки вицвітання з’являться щонайменше через 7-10 років.
  • Можливість вологого чищення. Більшість таких шпалер можна мити навіть із використанням щітки та слабких мильних розчинів.
  • Легкість у поклейці. Міцне та нееластичне полотно добре лягає на стіну, здатне приховувати дрібні нерівності та дефекти.
  • Асортимент. У лінійці можна підібрати варіанти насичених відтінків та багатої фактури, тиснені та з шовкографією.

Вінілові шпалери рекомендовані для обробки стін у приміщеннях з підвищеною вологістю і там, де ризик пошкодження найбільш високий – на кухні, у ванній та у передпокої. Але для спальні та дитячої використовувати їх можна лише за умови гарної вентиляції, бо саме полотно перешкоджає циркуляції повітря.

Особливості текстильних шпалер

Текстильні шпалери – полотно з тканини, підкладкою для якої зазвичай є папір або флізелін, що забезпечують легкість приклеювання та надійність зчеплення зі стіною. Вони легко приховують невеликі дефекти стін і не вимагають ідеальної підготовки. Але цінуються текстильні шпалери за багатство фактур та відповідність концепту багатьох стилів:

  • покриття з льону, джуту та бавовни автентичні таким напрямкам дизайну, як прованс, шале та скандинавський;
  • шовк, віскоза та парча – бездоганний вибір для групи східних стилів;
  • ткані візерунки та оксамит хороші для класики та бароко.

Тепла та делікатна тканинна фактура використовується переважно у спальнях та вітальні – вона створює відчуття м’якості та затишку. До того ж, тканинні шпалери чудово пропускають повітря та допомагають створити оптимальні умови мікроклімату для здорового сну.

Головним недоліком матеріалу є його висока вартість, через яку не кожен покупець може собі дозволити. Варто врахувати і той факт, що багато текстильних шпалер схильні до вицвітання і не переносять вологого чищення.

Флізелінові шпалери та їх переваги

Флізелін – це неткане полотно, виготовлене із волокон целюлози. На відміну від паперу, воно поєднує еластичність з високою міцністю, не набухає та не деформується під впливом клею та води. Переваг у флізелінових шпалер чимало:

  • Довговічність. Вони стійкі до вицвітання та дії вологи, переносять навіть легке вологе чищення.
  • Легкість у роботі. Матеріал не розтягується, легко приховує невеликі дефекти поверхні, тому вимагає ідеальної підготовки стін.
  • Рекомендований для використання в нових будинках. При усадці та появі тріщин на стінах не рветься і не порушує естетики.
  • Широкий асортимент. Підібрати варіант можна для будь-якого стилю та колірної гами інтер’єру.

Єдиний недолік – це наявність у продажу рулонів різних форматів – 53 і 106 см, довжиною 10 і 25 м. Тому при виборі варто орієнтуватися на ціну ні за штуку, а за квадратний метр.

Металізовані шпалери не для всіх

Як і вінілові, металізовані шпалери є двоскладовим полотном: їх підкладка виконана з паперу або флізеліну, а верхній шар декорований алюмінієвою фольгою. Вона і визначає основну масу характеристик матеріалу:

  • Ефективність. Вони відмінно вливаються в сучасні інтер’єри і хороші, як для сновного оздоблення, так і в поєднанні з іншими матеріалами.
  • Довговічність. Здатні служити до 10 років. Не бояться води та сонячних променів, стоїчно витримують протирання вологою ганчіркою, але катастрофічно не переносять торкання гострих предметів – легко дряпаються навіть нігтем.
  • Відбивають світло. І завдяки цьому візуально розсувають межі тісних приміщень.
  • Важка поклейка. Вимагають ретельної підготовки поверхні перед поклейкою. Навіть відносно невеликий дефект може проступати назовні.
  • Обмеженість у застосуванні. Не підходять для дитячої кімнати, оскільки запобігають природній циркуляції повітря.