+

Як класти мозаїчну плитку на стіну правильно: технологія укладання

Одним з поширених облицювальних матеріалів є мозаїчна плитка. Вона відрізняється матеріалом виготовлення, невеликими розмірами і специфікою укладання. Для того, щоб поверхня вийшла ідеальною, потрібно клеїти мозаїчну плитку згідно з технологією. Вона нескладна і складається з правил, які потрібно знати.

Види і гідності мозаїки

Мозаїчна плитка має широку сферу застосування. Настінна використовується у вологих приміщеннях: лазнях, ванних кімнатах, басейнах і т.д. Напольна, завдяки своїй міцності, застосовується і в приміщеннях, а також і для облаштування доріжок і тротуарів.

Широку популярність мозаїка придбала завдяки своїм перевагам:

  • Гарний зовнішній вигляд.
  • Непомітні шви між плитками.
  • Використовується на кухні, у ванній, так як стійка до механічних і хімічних впливів, обробці абразивними засобами.
  • легкий догляд.
  • Завдяки мініатюрним розмірам, є можливість створювати різні візерунки і малюнки.

Укладається мозаїчна плитка простіше, ніж кахель, так як має невеликі розміри. Це дає можливість укладати матеріал самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

Як класти мозаїчну плитку на стіну правильно: технологія укладання

Різні види мозаїки

Існує кілька видів мозаїчної плитки в залежності від матеріалу, з якого вона виготовлена:

  • дзеркальна;
  • з природного каменю (мармур, туф, яшма, піщаник);
  • зі штучного граніту;
  • керамічна;
  • з смальти;
  • з венеціанського скла.

Різниться матеріал і фактура. Можливі такі варіанти:

  • ефект потрісканої поверхні;
  • змішана з різних квітів;
  • глазурована.

Підготовка поверхні стін до роботи

Щоб класти мозаїчну плитку так, щоб вона прослужила довго, потрібно підготувати робочу поверхню. Необхідно видалити старі оздоблювальні матеріали: кахель, лакофарбові покриття, шпалери і т.д. Після необхідно очистити стіни від пилу і різних забруднень. Для цього можна вимити їх за допомогою мильного розчину. Додатково можна знежирити поверхню за допомогою миючого засобу.

Як класти мозаїчну плитку на стіну правильно: технологія укладання

Робоча поверхня повинна мати хороше зчеплення з клейовим складом

Після очищення стін слід оцінити, в якому стані вони знаходяться: яка їхня шорсткість, чи є тріщини і вибоїни. Нерівності поверхні відіб’ються у вигляді перепадів між чіпами мозаїки, і стіна не буде мати ідеальний зовнішній вигляд. Тому вимоги до поверхні для укладання мозаїчної плитки більш жорсткі, ніж для кахлю. Стіни повинні бути:

  • чистими – без бруду і пилу;
  • рівними;
  • гладкими;
  • з досить адгезивной здатністю.

Значні нерівності усуваються за допомогою штукатурки або шпаклівки. Після проведення вирівнювання стіни потрібно обробити ґрунтовкою, яка глибоко проникає в поверхню і робить її ідеально рівною. Але навіть після досягнення гладких стін, перш ніж класти мозаїку на стіну, потрібно щоб робоча поверхня мала хороше зчеплення з клейовим складом. Особливо це важливо для приміщень, де висока вологість. Наприклад, у ванній укладання мозаїки може ускладнитися через те, що базове покриття нестійкий до вологи. Погана зчіпка може бути і з цементом або штукатуркою.

Вирішити проблему зчіпки можна шляхом підбору підходящої грунтовки, яка забезпечить необхідні умови для адгезії. Крім того, вона також заповнить дефектні місця і вирівняє додатково поверхню.

Перед тим, як класти на стіну плитку мозаїки, слід зробити правильно все виміри. Нанести розмітку на стіни, влаштувати маячки в потрібних місцях. Крім того, потрібно намітити, де буде знаходитися малюнок, візерунок, фриза і т.д. Окремими мозаїчними плитками можна викласти будь-який напис.

Вибір і приготування клейового складу

Для мозаїчної плитки в якості клейового складу поширені дві категорії: полімерні суміші і модифіковані цементні розчини. З полімерних сумішей найбільшою популярністю користується Ceresit. У лінійці даного матеріалу є універсальні засоби, які підходять для різних покриттів.

Як класти мозаїчну плитку на стіну правильно: технологія укладання

Для мозаїчної плитки краще використовувати клейові склади на латексній основі

Найбільше вимог пред’являється до клейових складів, якщо клеїти плитку мозаїку в місцях не просто з підвищеною вологістю, а контактують постійно з водою, наприклад, в басейнах, фонтанах і т.д. Технологія укладання плиткове-музичних матеріалів в цьому випадку залишається незмінною, але особливу увагу слід звернути на гідроізоляційні характеристики розчинів.

Для отримання відмінного результату після укладання мозаїки, краще використовувати клейові склади на латексній основі, що відрізняються підвищеною еластичністю і смачиваемостью. Крім того, плюсом цих складів є світлі відтінки сумішей. Це дає можливість підібрати відтінок відповідає кольору використовуваної мозаїчної плитки. Прикладом може служити латекс-пластифікатори або їх аналоги: Latexkol-m і Isolastic.

При виборі клею слід враховувати матеріал, з якого виготовлена ​​плитка. Для керамічної підійде однокомпонентний цементний клей білого кольору. Для скляної плитки потрібно використовувати спеціально для неї призначений клей. Він може складатися з двох компонент або являти собою суміші з латексом, каучуком і смолою.

Перед роботами слід приготувати необхідну кількість клейового складу. Для цього потрібно взяти чистий посуд, налити в неї воду і додавати приготовану клейову суміш до отримання потрібної густоти. Отриманий розчин необхідно добре перемішати і залишити дозрівати на 5 хвилин. При покупці клею краще порадитися з фахівцем.

Технологія укладання плиткове-музичних матеріалів

Щоб не мучитися з збиранням окремих чіпів в єдине ціле, можна придбати готові панно у вигляді квадратів відповідних розмірів. Або зібрати самому такі листи. Готові збірки можуть бути двох типів:

  • чіпи зібрані в модуль за допомогою паперу, приклеєною до лицьовій стороні;
  • елементи монтуються на сітку.

Зібраний сітковий каркас розрізається на невеликі модулі і монтується в намічених місцях безпосередньо на стіну. Є у продажу фризи у вигляді бордюрів, складових лист. Вони клеяться встик, утворюючи безперервну лінію.

Як класти мозаїчну плитку на стіну правильно: технологія укладання

Готові панно у вигляді квадратів дозволять швидше зібрати окремі чіпи в єдине ціле

Для проведення робіт необхідно підготувати наступні інструменти:

  • гумовий валик;
  • зубчастий шпатель;
  • кусачки;
  • клей;
  • губка;
  • затірку.

Після того, як поверхня буде підготовлена, потрібно покласти клейовий склад. Так як мозаїчне покриття досить тонке, потрібно правильно викладати клей. Спочатку він наноситься гладкою стороною шпателя. Таким чином буде забезпечено хороше зчеплення мозаїки з поверхнею. Надлишки клею прибираються за допомогою зубчастої боку шпателя. Потрібно вміти правильно користуватися шпателем. На інструмент слід натискати так, щоб не залишалося бульбашок повітря в шарі клею. Кут нахилу до поверхні повинен становити близько 45 градусів.

При укладанні сіткових панно допускається невеликі висотні відхилення за рівнем, так як плитка знаходиться на єдиній основі. У разі приклеювання невеликих фрагментів необхідно виконувати додаткове зрівнювання. Це робиться шпателем з прогумованим краєм шляхом докладання його до матеріалу. При вирівнюванні потрібно контролювати стан фрагмента по довжині, ширині і висоті.

Клей потрібно наносити тільки на поверхню, на яку можна будете клеїти мозаїку. Після нанесення клею відразу ж потрібно укладати плитку, щоб поверхні якісно зчепилися. За допомогою гумового валика потрібно видалити бульбашки повітря між плиткою і клеєм.

Для точного укладання плитки потрібно після приклеювання першого фрагмента розмітити стіну для укладання інших. Для регулювання рівня можна вставляти розпірки в потрібні місця.

Щоб плитка не осіла нижче встановленого рівня, коли висохне, слід робити подвійний зазор знизу. Таким чином, фрагмент під власною вагою займе своє становище.

Якщо клеїти плитку з паперовою основою, то через 20 хвилин після висихання клею, потрібно видалити папір з лицьового боку плитки. Щоб її видалити, не докладаючи великих зусиль, поверхня потрібно рясно змочити вологою губкою. Коли папір розмокне, впевненими рухами слід звільнити мозаїку від захисного покриття. Рухи повинні здійснюватись від верхнього кута до протилежного. Під час укладання необхідно стежити за проміжками між плитками – воно повинно бути однаковим по ширині.

Коли пройде 3-4 дня, клей повністю висохне, можна приступати до затірки швів. Спочатку поверхню мозаїки слід вимити за допомогою теплої води, щоб видалити залишки клею і паперу. Потім викласти затірку, утримуючи прасувальний прес під кутом 45 градусів, наносити її по діагоналі. Через 15 хвилин поверхню слід витерти сухою м’якою тканиною, а потім пройтися по всій стіні мокрою губкою. Через 15 хвилин мозаїку слід відполірувати сухою ганчіркою.

Обробляти поверхню слід відразу ж, так як після того, як наліт в’їсться, його важко буде видалити.

Таким чином, укладання мозаїчної плитки нескладний процес, який під силу початківцям будівельникам. За допомогою мозаїки можна проявити індивідуальність, зробивши унікальний візерунок. Правильно покладена мозаїка буде відмінною альтернативою кахлю і прослужить чималий термін.