+

Самовирівнююча суміш – вирівнюємо підлогу своїми руками

Минув час, коли робота з покриттям для підлоги була складною, вимагала великих затрат часу і спеціальних навичок. Завдяки сучасним технологіям, цей процес стає доступним всім – його може легко освоїти навіть той, хто жодного разу не тримав в руках молоток або шпатель. Досить познайомитися з інструкцією, виконати прості дії, і ідеальний підлогу готовий!

Самонівелюються складу – чим він цікавий?

Раніше для того, щоб зробити наливна підлога своїми руками, потрібно було правильно приготувати цементно-піщаний розчин, зуміти його розподілити, дотримуючись свідчення будівельного рівня. Домогтися ідеально рівній поверхні рівномірної товщини було досить складно – для настилу фінішної облицювання доводилося проводити додаткові процедури по вирівнюванню отриманого покриття.

Самовирівнююча суміш - вирівнюємо підлогу своїми руками

Вирівняна наливна сумішшю поверхню дозволяє використовувати в подальшому будь-яке покриття без додаткових умов

Плюс до всього – після заливки доводилося чекати кілька тижнів, поки склад повністю висохне. Для житлового приміщення це не вельми зручному бо ремонтируемая кімната випадала з користування на довгий час. Самовирівнюється – це поки що новинка на будівельному ринку і справжня знахідка як для професіоналів, так і для тих, хто ще не "з’їв собаку" на освоєнні ремонтних основ.

Переваги, які він дає:

  • екологічна безпека – в складі використовуються "чисті" складові;
  • простота приготування розчину;
  • нескладна процедура його нанесення;
  • мінімум часу для висихання – залежить від виду обраного типу;
  • невеликий показник товщини – висота до стелі скоротиться на мінімальний показник;
  • підходить для всіх видів фінішних покриттів;
  • за рівнем міцності і довговічності не поступається звичайному цементу;
  • не дає усадку, не тріскається, має еластичність;
  • великий асортимент як вітчизняного, так і закордонного виробництва.

Екологічність матеріалу робить його придатним для всіх житлових приміщень, включаючи дитячі. З його допомогою можна сміливо підготувати кімнату до народження малюка і не турбуватися за його здоров’я, тому що ніяких шкідливих речовин в процесі експлуатації виділяти не буде.

За нівеліру можна вільно пересуватися вже на наступний день, а фінішною обробкою допускається займатися через добу. Оптимальна товщина шару становить близько п’яти міліметрів, що особливо цікаво для власників квартир з невисокою стелею. Рідкий склад легко заповнює собою невеликі вибоїни, тріщини, поглиблення – базу перед заливкою спеціально вирівнювати не потрібно.

Що краще – цемент або гіпс, "Кнауф" або "Ветоніт"?

Незважаючи на те, що технології далеко просунулися вперед і метод самостійного приготування спеціальних вирівнюючих розчинів вважається порожньою тимчасовою витратою, універсального матеріалу, придатного для будь-якого випадку, поки не придумали. З широкого асортименту, який пропонують нам виробники і будівельні магазини, потрібно вибрати саме те, що підходить для конкретної мети.

Будь самонівелюються склад являє собою дрібнофракційний наповнювач, частки в складі якого мають розмір не більше 260 мікрометрів. Завдяки цьому, в порівнянні з традиційною стяжкою виходить створити набагато більш гладке покриття, яке не потребує додаткового вирівнювання.

На ринку представлені три варіанти нівелірів, зверніть на це увагу при виборі:

  • склад для грубого вирівнювання ( "чорновий");
  • фінішний;
  • підвищеної міцності.

Перший призначений для усунення серйозних дефектів, кладеться шаром товщиною в п’ять-шість сантиметрів, виконує функцію вирівнюючого, але не здатний ідеально розтікатися. Другий має рідку або текучу консистенцію, яка використовується для підлоги коригування в житлових будинках, квартирах, дачах. Рекомендований шар – від двох до десяти міліметрів. До останнього типу належить склад, застосовуваний на невеликій ділянці підлоги, наприклад, для того, щоб закласти глибоку тріщину.

Самовирівнююча суміш - вирівнюємо підлогу своїми руками

Облаштування підлоги будівельною сумішшю дозволяє домогтися оптимального результату навіть новачкові

В якості підстави для складу виступають два варіанти:

  • цемент;
  • гіпс.

Перший тип підходить для будь-яких типів приміщень, є класикою на сьогоднішній момент. Наноситься шаром в п’ять-сім міліметрів, швидко сохне – максимум добу. Вільно ходити по підлозі можна вже через дві години після нанесення. Єдиний недолік – порівняно висока вартість.

Другий значно дешевше, але використовується далеко не в усіх випадках. Гіпс боїться води, їм не можна заливати підлоги там, де підвищена вологість. Так само як кухня, ванна кімната, санвузол, парні, душові приміщення. Можна класти товщиною не більше, ніж в один сантиметр. Швидкість висихання від цементу майже не відрізняється.

Вирівнювання дерев’яної підлоги – найбільш поширеного типу для приватних будинків – можлива за допомогою обох варіантів. Вирішальним фактором буде бюджет, виділений на ремонт, і рівень вологості в приміщенні. У випадку з теплими підлогами використовується гіпсовий тип, за винятком ванних кімнат.

З марок в будівельних магазинах найбільш популярними є:

  • Valery Plus;
  • Knauf Nivellierestrich;
  • "Ветоніт";
  • "Небокрай";
  • "Волма";
  • Ceresit CN-83;
  • Ivsil Termolite;
  • "Р2".

"Велірі" і "Кнауф" підходять для підлог, де є сильні перепади в висотах – до двадцяти п’яти міліметрів. Вони виконані на основи гіпсу високої міцності, з додаванням модифікуючих речовин. Ще одна складова – кварцовий пісок, який поліпшує адгезію підстави з сумішшю.

"Ветоніт" займає третє місце, трохи дешевше, володіє спеціальними присадками в складі. Швидкотвердіюча матеріал, який має один недолік – неможливість фарбування в потрібний колір. З цієї причини його не можна застосовувати як фінішну підлогову обробку, а також там, де заливка не повинна перевищувати п’ять міліметрів.

"Горизонт" – найбільш доступний нівелір, що складається з цементно-піщаної суміші. "Волма" підходить для чорнового вирівнювання. Цей матеріал володіє відмінними звуко- і теплоізоляційними характеристиками. "Церезіт" володіє найбільшими швидковисихаючими властивостями: вже через шість годин покриття готове до використання.

"Івзіл" – це полегшений наливна підлога, підходить для великих обсягів, тому що його витрата трохи менше, ніж у конкурентів. Має низьку вагу, добре затримує звуки і тепло, створює мінімальне навантаження на фундамент, відмінний варіант для:

  • балконів;
  • лоджій;
  • другого-третього поверху в приватному будинку;
  • мансарди.

Самовирівнююча суміш - вирівнюємо підлогу своїми руками

Використання самовирівнюється розчину допустимо тільки при спочатку відносно рівному стані статі

Цікавий варіант "Р2" – чемпіон за швидкістю розливу по поверхні. Дуже добре підходить для випадків, коли розлив утруднений специфікою підстави, наприклад, для старої дерев’яної підлоги. Швидкість самовирівнювання займає всього чверть години. Лінолеум, ковролін і інші підлогові покриття можна укладати через п’ять годин. Швидкість забезпечується наявністю в складі спеціальних модифікуючих добавок і смоли. Не підходить для будівель промислового призначення з високою прохідністю.

При виборі будматеріалу уважно читайте вказівки на етикетці. Це допоможе уникнути помилок і вибрати те, що потрібно.

Як зробити підлогу ідеальним в кілька кроків?

Для початку необхідно зібрати "пакет інструментів", які будуть потрібні в роботі:

  • ємність для приготування суміші;
  • дриль з міксер-насадкою;
  • широкий шпатель – правило;
  • голчастий валик шириною не менше тридцяти сантиметрів;
  • спеціальні насадки на взуття з шипами.

Першим кроком буде підготовка поверхні. Потрібно добре її оглянути на наявність серйозних дефектів, великих тріщин, вибоїн. Якщо такі є, їх потрібно закрити шпаклівкою або спеціально призначеної для цього заливкою. Поверхня необхідно ретельно очистити від:

  • пилу, сміття;
  • старих покриттів;
  • лаку, фарби.

Другий крок – нанесення на чистий чорнову підлогу грунтувальною суміші. Його не можна пропускати, тому що він значно полегшує розтікання нівеліра і підсилює його зчеплення. В іншому випадку фінішні підлоги розтріскаються і частково відстануть, процедуру доведеться переробляти. Якщо база добре вбирає грунт через сильно пористої структури, процес потрібно повторити до двох-трьох разів.

Самовирівнююча суміш - вирівнюємо підлогу своїми руками

Маленька зернистість наливний суміші говорить про використання її на фінальній стадії облаштування підлоги

Наступний етап – готуємо суміш. Найголовніше правило – уважно вивчіть інструкцію на упаковці. Не варто їй нехтувати і готувати матеріал по-своєму, так можна зіпсувати всю роботу, зробивши склад занадто слабким або навпаки надто швидковисихаючим.

У ємність налийте потрібну кількість води, включіть міксер, опустіть в рідину, поступово додайте порошок – так він розчиниться найкраще. Продовжуйте заважати до тих пір, поки склад не стане абсолютно однорідним, поки не зникнуть грудочки. Готовий будматеріал може бути використаний протягом півгодини, після чого почне загусати. Тому не робіть його занадто багато, особливо якщо у Вас немає достатньої вправності з вирівнювання підлоги самовирівнюється сумішшю.

Процедура заливки досить проста і складається з етапів:

  1. 1. на стінах відзначте лінією потрібну висоту наливу;
  2. 2. перевірте підлогу на перепади за допомогою довгого будівельного рівня;
  3. 3. в найвищих місцях поставте маячки з відміткою в п’ять міліметрів – по ним рівняйте всю підлогу;
  4. 4. швидко вилийте суміш по центру статі і відійдіть;
  5. 5. почекайте, поки суміш не почне розтікатися;
  6. 6. надіньте шиповані насадки на взуття;
  7. 7. за допомогою широкого правила на довгій штанзі допоможіть складу розподілитися по всій поверхні;
  8. 8. контролюйте товщину шару, при необхідності додайте ще;
  9. 9. голчастим валиком пройдіться по ще не застиглому матеріалу, видаляючи з нього бульбашки з повітрям;
  10. 10. залиште підлоги висихати на час, вказаний в інструкції.

Добре, якщо Ви будете виконувати роботу з одним-двома помічниками. Один наливає суміш, інший вирівнює, третій – обробляє валиком.

Рекомендація! Не поспішайте з настилом лицьового покриття. Буває так, що в цілях реклами виробники свідомо зменшують час повного висихання суміші. В ідеалі почекайте добу, не створюйте в приміщенні протяги. З нівеліром можна працювати в температурному діапазоні від п’ятнадцяти до тридцяти градусів.

Технологія вирівнювання включає в себе гідроізоляцію в тому випадку, якщо приміщення буде мати підвищену вологість. Для цього по всьому периметру на стіну потрібно приклеїти спеціальну гідроізоляційну стрічку, а на підлогу постелити клейонку так, щоб її краї були притиснуті стрічкою.

Якщо стяжка робиться на дерев’яній підлозі, то перед процедурою необхідно перевірити, наскільки міцно тримаються дошки. Якщо вони "грають", відхиляючись на півтора міліметра, покриття необхідно зміцнити. Кілька дощок потрібно зняти і перевірити підпілля на наявність цвілі, грибка. При необхідності обробити поверхню антисептиками. Обов’язкова герметизація щільною плівкою.

Занадто широкі щілини спочатку заповнюються тріскою, а потім – цементно-піщаною сумішшю. Дрібні тріщини можна закрити за допомогою рідких цвяхів або герметика. Якщо інструкція нівелює матеріалу передбачає додавання піску, візьміть річковий тип з фракціями близько 0,25-0,35 міліметрів. Загальний час на заміс – не більше п’яти хвилин.

Технологія не представляє особливої ​​складності. Для того, щоб уникнути типових помилок, потрібно уважно прочитати рекомендації і точно їх дотримуватися. Запропонований варіант використовується в будівництві – всі етапи продумані. Випустивши з уваги дрібниця, потім доведеться витратитися, виправляючи помилки. Будьте уважні, і у Вас все вийде!