+

Гіпсостружечная плита – революція в області оздоблювальних матеріалів

Майстри використовують найрізноманітніші матеріали при виконанні оздоблювальних і будівельних робіт. Так найбільшою популярністю користуються такі плитні матеріали, як деревоволокнистих і деревно-стружкові плити, а також фанера. Однак існує безліч інших якісних, хороших товарів, які дозволяють швидко і без зайвих зусиль виконати обробку приміщень. До таких матеріалів можна віднести плити гіпсостружечние. Хоч ці плити і не так відомі в нашій країні, вони все одно активно використовуються в будівництві. Що таке, як з ними працювати, їх основні характеристики – докладніше про це в статті.

Плити гіпсостружечние – загальне поняття

Гіпсостружечная плита вважається одним з найновіших матеріалів на будівельному ринку товарів. Вперше вона була продемонстрована лише в 1982 році на конференції німецькими виробниками. Через три роки почалося масове виробництво, товар ставав більш популярним і затребуваним. У нашій країні плити з’явилися тільки через 25 років, в 2010 році. Що цікаво, компанії, які займаються випуском подібного продукту в країні, можна перерахувати по пальцях. І це не дивлячись на безліч переваг ГСП.

Важлива властивість плит – в них використовуються виключно натуральні компоненти для виробництва. Більше ніж на 80% готовий продукт складається з гіпсу, близько 15% відводиться деревній стружці. Частина, що залишилася припадає на звичайну воду. Як видно, всього лише три складових, кожна з яких відноситься до категорії екологічно безпечних.

Гіпсостружечная плита - революція в області оздоблювальних матеріалів

Гіпсостружечная плита – відносно новий будівельний матеріал з натуральних компонентів

Важливий момент – як деревній стружці використовується натуральна деревина, причому окоренной, але ніяк не відходи, одержувані в сфері обробці дерева. Технологія виробництва передбачає використання спеціальних потужних верстатів, перемелюють деревину в досить дрібну тріску, яка далі під дією преса перетворюється в гнучку, але дуже тонку стружку. Це має величезне значення при виробництві, оскільки такий спосіб виготовлення безпосередньо впливає на надання ГСП товарам армуючих властивостей.

Завдяки високим показникам зносостійкості і міцності, плити можуть прослужити своїм господарям протягом дуже довго часу без появи ознак деформації і пошкоджень.

Відмітна якість гіпсостружечних виробів полягає у величезній рівні вологості самої стружкової маси. У деяких випадках вона досягає 80%. Це обумовлено тим, що гіпс є практично повністю зневоднених речовиною на стадії виробництва, тому в результаті змішування вдається досягти необхідно рівня вологості. З отриманої маси формуються плити, які в подальшому відправляються під потужний прес для затвердіння. На останній стадії виготовлення практично готовий матеріал потрапляє в сушильний канал, де матеріал просушується до необхідного рівня.

Результатом такого процесу є дуже щільний і міцний продукт, який стане ідеальним вибором при необхідності проведення оздоблювальних робіт в приватному будинку або квартирі. До того ж ДСП істотно перевершують звичайні гіпсоволокнисті плити, що пов’язано саме з деревним армуванням, яке на порядок міцніше і довговічніше паперової армування.

Слід зазначити, що існує два основних типи плит, що випускаються на основі гіпсу і деревної стружки, – це вологостійкі і звичайні. Перші можуть бути використані в приміщеннях з високим постійним рівнем вологості, в ванних, санвузлах. Другий вид плит не може похвалитися такими ж властивостями вологостійкості, тому фахівці не рекомендують купувати їх для обробки вологих кімнат.

Гіпсостружечная плита - революція в області оздоблювальних матеріалів

Існують вологостійкі ДСП, які можна використовувати для обробки санвузлів

Основні технічні характеристики плит гіпсостружечних наведені нижче:

  • Довжина до 3 м, ширина як правило 1.25 м, товщина може бути 8, 10 і 12 мм.
  • Індекс ізоляції повітряного шуму складає близько 34 дб.
  • Теплопровідність до 0.25 Вт / м * С
  • Водопоглинання досягає 30% від усього обсягу при зануренні плити в рідину на дві години.
  • Залежно від товщини плити вона витримує тиск від 8 до 16 МПа.
  • Щільність не перевищує 1250 кг / куб.м.

Використання плити ДСП – переваги і недоліки

Один з головних позитивних моментів, якій дуже важливий в сучасних умовах, полягає в екологічної безпеки товару. Склад повністю природний і натуральний, без зайвих домішок і хімічних добавок, тут немає шкідливих просочень, формальдегідних смол, нехай навіть з необхідним класом емісії, токсичних клеїв. За рахунок цього сфера застосування матеріалу вкрай велика. Так, ГСП плита може експлуатуватися при обробці приміщень в лікарнях, школах, дитячих садах, санаторіях.

Завдяки наявності натуральної деревини в складі, плити виступають в якості чудового регулятора рівня вологості в кімнатах. Матеріал здатний поглинати зайві водяні пари, що знаходяться в повітрі, що сприяє створенню комфортного і затишного мікроклімату.

ГСП також виділяється чудовими якостями в області пожежної безпеки, а також теплової та звукової ізоляції. До того ж покриття з гіпсостружечного продукту на порядок надійніше і міцніше звичайного гіпсокартону. Пробити стіну, оббиту ГСП, практично нереально. Навіть один шар матеріалу з легкістю витримає прямі точкові удари без будь-яких ознак пошкодження або деформації. Рівень міцності повністю можна порівняти з деревно-стружкових плит. При бажанні можна сміливо забивати цвяхи або вкручувати саморізи, щоб в подальшому повісити світильники, полиці або інші предмети інтер’єру.

Експлуатація плит дозволяє позбавити себе від необхідності подальшої обробки стін, проведення інших підготовчих заходів під фінішну обробку стіни. Найголовніше в даному питанні – доставити матеріал додому і встановити без пошкодження поверхні. В такому випадку можна відразу ж приступати до наклеювання шпалер або нанесення декоративного барвистого малюнка. Крім цього можна виділити цілий ряд інших переваг:

  • За рівнем пожежної матеріал є одним з кращих. Це пов’язано з тим, що в складі присутній гіпс, який сам займання не схильний до, а до того ж повністю захищає деревну стружку від вогню.
  • Плити відрізняються високими показниками зносостійкості і удароміцності завдяки деревної трісках, яка виступає в якості армуючих волокон.
  • ГСП відмінно справляються з негативним впливом різних грибкових утворень, гризунів, комах. Плита абсолютно не схильна до гниття або виникнення цвілі, особливо якщо використовуються вологостійкі плити.
  • Вибір колірного оформлення дуже великий, що призвело до істотно збільшення попиту на товар через високого рівня естетичності і можливості вибору у відповідності з інтер’єром приміщень.

Гіпсостружечная плита - революція в області оздоблювальних матеріалів

Основні недоліки ГСП -великий вага і незручність обробки

Однак без недоліків обійтися не вдалося. Найважливіше, про що слід знати, так це про незручності в роботі. Купуючи листи довжиною 3 м і товщиною 12 мм, ви отримаєте дуже важку плиту вагою близько 60 кг. Відповідно, виникають певні складнощі при транспортуванні товару, а також його установці, монтажі. З цієї причини оздоблення стелі за допомогою товстих плит не може бути здійснена, оскільки кріплення величезної ваги протягом довгого часу витримати не зможуть.

Процес обробки також може поставити в глухий кут звичайної людини, оскільки свердлити отвори, стругати, пиляти подібний матеріал досить важко. Так, потрібно придбати диски з твердосплавними напайками, в разі використання інструменту пилки міняти необхідно значно частіше, ніж зазвичай. Можна використовувати і болгарку, однак робота інструменту викликає величезну кількість пилу, дрібної стружки та інших відходів, що робить обробку плити в обмеженому приміщенні дуже незручною, навіть при наявності захисних рукавичок і окулярів.

Де використовуються плити ДСП – сфера застосування

Гіпсостружечная плита перевершує своїх конкурентів як в плані звукової та теплової ізоляції, так і за рівнем міцності і стійкості до механічних пошкоджень. Майстри використовують даний товар для облицювання стін, підлоги і стелі, хоча останнє трапляється не так часто, що пов’язано з великою вагою, про що було зазначено вище. Завдяки ГСП можна уникнути затяжного і трудомісткого вирівнювання стін штукатуркою. Дуже раціональне рішення – виконувати обробку підлоги в приміщенні, особливо це користується попитом при сухій стягуванні і в системах теплих підлог.

Гіпсостружечная плита - революція в області оздоблювальних матеріалів

ГСП відмінно підійдуть для обробки підлоги в квартирі або будинку

Останнім часом на ринку з’являтися стали спеціальні плити, так звані малоформатні елементи стяжки підлоги, або просто МЕСП. Відрізняються від інших ГСП в першу чергу тим, що мають спеціальну фаску поверхні і дещо перевищують стандартні розміри по товщині. У каркасному житловому будівництві плити з гіпсу і стружок також знайшли найширше застосування, що зумовлено їх пожежонебезпекою. І це все незважаючи на те, що за ціною ГСП та інші конкуренти, наприклад, гіпсокартон, знаходяться приблизно на однаковому рівні.

Тонкощі монтажу – обробка ГСП

Для обробки плит потрібно стандартний набір інструментів, який застосовується при будь-якій іншій "сухий" обробці:

  1. 1. Лобзик електричний, або ж кругла фреза, якщо буде потрібно проробити отвори або зробити кругової виріз
  2. 2. Пила дискова з армованими зубами і пиловловлювачем
  3. 3. Ручна пила. Але цей прилад стане в нагоді лише в разі виконання невеликих надрізів

Технологія установки плити ДСП мало чим відрізняється від аналогічного процесу при роботі з іншими оздоблювальними матеріалами. Плити встановлюються на профільний або дерев’яний каркас за допомогою клею або на металовироби.

Підвищена увага має бути приділена процесі безпосередньо розпилу, що зробити набагато складніше, ніж зі звичайним гіпсокартоном. Але, витративши небагато часу, ви зможете відрізати елемент необхідної форми, скориставшись дисковою пилкою або лобзиком. Підвищений рівень появи пилу може стати дуже неприємним сюрпризом, але якщо заздалегідь підготуватися, встановити пиловловлювач, то ніяких проблем виникнути не повинно.

Є деякі особливості при роботі з саморізами. Просто вставити метиз в отвір за допомогою шуруповерта не вийде, для цих цілей необхідно в першу чергу рассверлить отвір, лише після цього можна буде втопити головки саморізів в поверхні ДСП. Кут входу кріплення повинен становити 90 градусів, відстань між двома кріпленнями приблизно 25 см. Фахівці радять використовувати два шари ДСП, що дозволить уникнути можливих появи тріщин. Якщо ж у вас гіпсостружечная плита великої товщини, наприклад, 12 мм, то проблем з появою тріщин не виникне навіть при настилі тільки одного шару.

Як вже зазначалося раніше, після установки плит ДСП не потрібно проводити шпаклювання. Хоча деякі фахівці відзначають, що шар шпаклівки перед нанесенням паперових шпалер зайвим зовсім не буде. Якщо ж в якості фінішного шару ви обрали щільні бамбукові або вінілові шпалери, вагонку, декоративну плитку, стеклохолст, то шпаклювати точно нічого не буде потрібно.

Як видно, плита, виконана з натуральної деревної стружки і гіпсу, має цілу низку важливих позитивних якостей і достоїнств. Вартість матеріалу знаходиться в дуже розумних межах, завдяки високому класу екологічної безпеки обробляти можна приміщення всіх категорій, в тому числі для дітей. Купивши плити ДСП, ви будете дуже задоволені високій якості, зносостійкості і міцності матеріалу.