У шістдесяті роки минулого століття в мистецтві в цілому відбулося переосмислення позицій напрямків, що носять назви модернізм і авангард. Так з’явився постмодернізм – стиль, орієнтований на споживача, який знудьгувався від одноманітності, монотонності і раціонального функціоналізму сумного міського середовища.
Дане поняття відображає живий розвиток мистецтва, не рахуючи його цілком усталеним. Відмінними рисами постмодернізму є синтетичність, складні образні асоціації, іронія, фантазія, але одночасно з цим використання готових форм.
Вісімдесяті роки минулого століття сформували постмодернізм як особливе ідейне спрямування, проникло майже в усі соціально-гуманітарні області і яке справило на них значний вплив. Це в свою чергу призвело до зміни в різних сферах життя, в тому числі і в створенні інтер’єру.
Доречі! Шоколадна фабрика “Міленіум” пропонує натуральне какао оптом, що стане в нагоді власникам кав’ярень та кондитерських виробництв.
Особливості та відмінні риси
Стиль постмодернізм в інтер’єрі, перш за все, проявляється у відмові від буденності, нудьги і стереотипів. Для нього характерне гармонійне поєднання всіх деталей. У просторі вітаються чіткий орнамент, яскраві кольори, використання символічних форм, контрастних сполучень фактур і текстур.
Постмодерністське приміщення – це просторі зали зі своєрідними повітряними конструкціями. Такий інтер’єр доцільний для ресторанів, клубів, салонів краси, елітного житла з вільним і асиметричним плануванням.
Оздоблення
- Стіни роблять нейтральними і однотонними. Це необхідно для того, щоб яскраві предмети декору стилю постмодерн виглядали ефектніше. На стінах доречні металеві, скляні або пластикові геометричні вставки, ніші з підсвічуванням. Якщо є бажання і можливість, то одну з поверхонь можна прикрасити аерографією.
- Стельовий простір також однотонний, багаторівневий і асиметричний. Можна зробити його яскравим і багатобарвним, що не перенаситити фарбами.
- Підлога залежить практично тільки від якості і функціональності покриття. Текстура і орнамент, наприклад, паркету чотки і суворі. Килим, як правило, однотонний асиметричної або правильної форми.
- Вікна вітаються великі, на всю стіну, розсувні або орні. Двері – складчасті, телескопічні, що обертаються і т.д.
Меблі та аксесуари
При підборі меблевих і декоративних предметів звертається увага на симетричні і асиметричні форми, динамічні і вільні лінії, трансформи. Для цього стилю не характерна однорідність.
В одному просторі можуть бути і суворі, і обтічної форми меблі. Для їх виготовлення використовуються хромовані і нікельовані матеріали, штучна шкіра. Доречно поставити в приміщенні футуристичні меблі. Однак не варто перевантажувати простір.
Декор постмодерністського стилю відповідає духу сучасного мистецтва. Доречні металеві, пластикові, керамічні статуетки, посуд, вази з кольорового скла, рослинність в яскравих з орнаментом горщиках, гіллясті сухоцвіти. На диванах і кріслах розкладені різнокольорові подушки. Але не забувайте, що надлишку предметів бути не повинно.
Поради щодо оформлення
Проявіть творчу фантазію для оформлення інтер’єру в даному стилі. Не забувайте, що він багатоликий, ультрасучасний і енергійний. Віддайте перевагу нейтральним кольорам з енергійними, яскравими вставками. Чудово в постмодерністському інтер’єрі виглядає сріблястий, флуоресцентний, перламутровий, металевий кольори. Однак простір мусить на бути гранично насиченим яскравими тонами. Це досить важко для сприйняття.
Пам’ятайте про функціональне призначення кімнати і створенні належної атмосфери, підбираючи її кольору. Палітра не повинна вас втомлювати своїми кричущими кольрами. Використовуйте предмети декору, фантазуючи і креативно мислячи, по абсолютно новому призначенню. Виходьте за межі традиційних схем і пропорцій, щоб досягти особливості постмодернізму.
Вітається сміливість і примхливість предметів мистецтва. Наприклад, на стінах повісьте картини в стилі кубізму, абстракціонізму або навіть дадаїзму. У просторі чудово виглядають плакати або постери.
Зверніть увагу на освітлення, якому надається важливе значення. Воно багате і різноманітне відповідно з усім інтер’єром. Так, велика люстра химерної форми поєднується з галогеновими і неоновими лампами, що додають яскравості в простір.
Створюйте цілісну картину приміщення з мінімумом декору. Цьому допоможе відмова від традиційного бачення речей і політ вашої фантазії.
Сьогоднішній постмодернізм
Кожна доба вносить в один і той же стиль інтер’єру щось особливе. В даний час постмодерністський дизайн перетворює житловий простір в незвичайну естетичну середу. В даному стилі порушуються пропорції і усталені канони. Для нього характерні контрастні форми і відтінки, які плавно переплітаються між собою. Наприклад, чорні стіни м’яко переходять в хвилясту стелю.
Грамотно спроектований інтер’єр постмодерністського стилю в будь-якому просторі виглядає незалежно, свіжо і стильно. Їм можна вразити найвимогливіого гостя. Житловий простір, створений в такому стилі, стає ідеальною платформою для творчості. Адже тут абсолютний простір для оригінального застосування старих речей.
В даний час стиль постмодернізм досить часто застосовується для оформлення приміщень. Ось тільки машкаюча в даному постмодерністському просторі людина повинна бути готовою до оптичних нонсенсів будь-якого роду. Такий інтер’єр заворожує, притягаючи неординарні та творчі особистості.
Підсумок
Постмодерністський стиль реалістичний і непередбачуваний одночасно. Головне в ньому – створити гармонійний простір через поєднання предметів інтер’єру, оздоблення приміщення і своєрідного підходу до його дизайну.