Що таке фітинги і як їх використовують

фітинги

Фітинги, які ще нерідко називають просто “муфта”, являють собою вид кріпильних елементів для запірної арматури. За своєю формою і розмірами вони можуть значно відрізнятися один від одного, оскільки використовуються для з’єднання в трубопроводах різних видів і розмірів. Конструкція фітинга передбачає наявність двох входів для труб різного діаметру круглої форми різного діаметру. Також фітинги застосовують і для прямих трубопроводів, оскільки вони дають змогу надійно закріпити кінець однієї та початок другої труби між собою.

Використання фітингів з каталогу https://sprenergo.com.ua/fityngy/ в якості кріпильних елементів в трубопроводах дозволяє домогтися максимальної герметичності з’єднання. Такі деталі використовують, як в якості кріплення для мідних труб, так і для труб із пластику, поліпропілену, ПВХ та інших матеріалів. Як окремий вид кріпильних деталей виділяють комбіновані муфти, конструкція яких містить у собі вкладиші з міцного металу з нанесеним різьбленням. Такий вид фітингів застосовується під час прокладання локальних каналізацій, встановлення сантехніки.

Види фітингів

Залежно від форми і сфери застосування, фітинги, представлені на сучасному ринку кріпильних елементів для різних трубопроводів, бувають таких типів:

  • кутові фітинги – з’єднувальні деталі з вигином, які допомагають змінити кут напрямку трубопроводу. Застосування цих елементів дає змогу уникнути важких зварювальних робіт під час прокладання нелінійних трубопроводів, а також надійно і герметично з’єднати труби під потрібним кутом. Для гострокутних трубопроводів особливої конструкції можуть застосовуватися більш складні кутові фітинги, які виготовляються під замовлення або продаються в обмеженому асортименті;
  • прямі фітинги – найпростіша конструкція кріпильного елемента для трубопроводів лінійної форми. Така універсальна деталь може послужити якісним замінником невеликих застарілих ділянок трубопроводу, а також надійно скріпити дві прямі труби в локальній системі сантехніки або каналізації. Виділяють також дві основні форми простих муфт – перехідні або комбіновані, які відрізняються однаковим або різним діаметром для трубного з’єднання на кінцях фітинга. Зазначені елементи дають змогу з’єднувати не тільки труби з різних матеріалів, а й апарати фіксації температури, тиску та інших параметрів із трубою;
  • потрійні фітинги або фітинги-трійники – мають не два, а відразу три входи для кріплення труб. Вони можуть застосовуватися при прокладанні кутових трубопроводів, коли кут нахилу становить рівно 45 або 90 градусів;
  • фітинги-хрестовини – мають чотири входи для з’єднання перехресного трубопроводу, розташованих один до одного під прямим кутом (90 градусів).

Кожен вид фітингів дає змогу герметично і міцно з’єднати між собою труби з різних матеріалів, а також прикріпити до трубопроводу механічні або автоматичні апарати для вимірювання та контролю потоку.