У цьому покроковому майстер-класі ми розповімо вам про установку натяжна стеля. Детально розберемо приклад з точковими світильниками і стельових карнизом. Встановимо натяжна стеля з вініловим полотном, застосовуючи для натяжки газову гармату.
Крок 1: Розмітка рівня і кріплення багета
Перед тим як почати монтаж натяжних стель, ретельно готуємо поверхню. Знімаємо стару штукатурку, обробляємо стелю ґрунтовкою з антисептиком. Це запобіжить утворенню цвілі і грибка під невентильованої зоною. Далі виконуємо розмітку. За допомогою лазерного або будівельного рівня відбиваємо горизонт. Знаходимо найнижчу точку стелі і розраховуємо висоту, яка б дозволила нам встановити точкові світильники з усіма кріпленнями і проводкою, але не менше 7 см. Лінію розмітки можна нанести олівцем або використовувати малярний шнур-схил. кріпимо багет.
Зі зворотного боку багета робимо надпил в тих місцях, де він буде примикати до кутів стіни. Краще вибирати багет з алюмінію, ніж з ПВХ. Така конструкція міцніше і після того як завершиться монтаж натяжних стель, ймовірність провисання матеріалу мінімальна. Закріплюємо багет саморізами, попередньо вбиваючи пластикові дюбелі в стіну. Дерев’яні дюбеля використовувати не рекомендуємо, з часом вони розсихаються. Крок кріплення – 20 см для міцних стін, для всіх інших – 8-10 см. Місця стиків закладаємо малярською стрічкою.
Крок 2: Розведення точкових світильників
Далі монтується розводка і заставні під точкові світильники. Перед вами заставні платформи зі стійкого термопластику для освітлювальних приладів, підібрані під діаметр обраних ліхтарів. Однак можна придбати і універсальні платформи, які підрізають під потрібний розмір лампочки. Для кріплення заставних до стелі використовуємо металеві підвіси, що застосовуються при виготовленні каркаса для гіпсокартонних стель. Підвіси закріплюємо саморізами клопами розміром 3,5 на 11 мм.
Після складання заставних робимо позначки на стелі, де будуть розташовуватися світильники. Однією лампочки потужністю 35 Вт буде достатньо на 1 м2. На кожну групу світильників встановіть відгалужувальні коробки. Проведіть дроти до тих місць, де будуть вмонтовані світильники. Щоб виключити тертя і пошкодження проводів, простягніть їх через Гофротрубки. Кріпимо заставні з проводом до стелі, попередньо забиваючи в отвори Чопик. Закріплюємо другий край металевих підвісів. Нижня частина підвісу повинна розташовуватися врівень з натяжною стелею.
Володіємо петлю з проводом нижче заставної платформи на 10-15 см, розрізаємо її в нижній частині навпіл. Зачищаємо і ізолюємо дроти, з’єднуємо їх за кольорами. Встановлюємо клеммники для з’єднання проводів. Робимо це таким чином, щоб ізоляції трохи заходила під пластикову платформу, щоб уникнути короткого замикання.
Укладаємо провід з клемником на заставну, щоб він не заважав під час натягування підвісної стелі.
Крок 3: Монтаж заставних під люстру
По центру монтуємо люстру. Для її установки знадобиться заставна більшого діаметру, а також металеві підвіси і саморізи для кріплення. Не забуваємо про рівень установки, який повинен відповідати висоті натяжної стелі.
Відзначаємо місце, де буде розташовуватися люстра. Проводимо від ответвительной коробки провід, простягаємо його через Гофротрубка. Зачищаємо і ізолюємо кінці дроту.
Крок 4: Установка підвісу для штор
У нашому варіанті штори будуть кріпитися до стелі. Щоб встановити карниз, попередньо робимо заставні. Просвердлюємо отвори, вставляємо дюбеля.
За допомогою саморізів кріпимо прямі підвіси. Потім протягуємо малярський шнур від стіни до стіни в один рівень з натяжною стелею.
Вимірюємо потрібну довжину дерев’яного бруса і монтуємо його строго за рівнем (малярському шнуру), закріплюючи металевими підвісами. Щоб продовжити термін служби деревини, рекомендуємо попередньо обробити її водовідштовхувальним просоченням.
Так як бурс у нас виявився закоротка, необхідно відпиляти потрібну довжину і доточити шматок деревини.
Робимо заміри і з’єднуємо відпиляний брус з уже зафіксованим на підвісах. Щоб уникнути таких помилок, прораховують всі кілька разів.
Крок 5: Підготовка до натяжки стелі
Тільки після того як буде змонтований підвіс для штор, приступаємо до натяжки полотна. Попередньо розвішуємо по кутах спеціальні прищіпки "крокодили".
Завдяки цим затискачів полотно не буде зісковзувати на початковому етапі натяжки, а спеціальна прокладка захистить його від пошкоджень. Потім дістаємо газову гармату, шпатель із закругленими кутами для закладення полотна в паз. Розмотує шланги пальника і підключаємо її до електромережі.
Крок 6: Розпакування і натяжка стелі за допомогою газової гармати
Розпаковуємо і оглядаємо полотно з усіх боків, стежимо, щоб на ньому не було ніяких пошкоджень. Зачіпляються краю на заздалегідь закріплені прищіпки по кутах. Додатково закріплюємо полотно в кількох місцях зажимами і вставляємо його в багет за допомогою округленій шпателя.
Заправляємо полотно від кутів до центру, продовжуючи нагрівати його газової гарматою. Звисають смуги акуратно відрізаємо гострим будівельним ножем, переконавшись в міцності натяжки. Якщо ви встановлюєте тканинний натяжна стеля за типом Clipso, то монтаж проходить за принципом натягування матеріалу на п’яльці. Газова гармата при цьому не застосовується, для розгладження нерівностей використовуйте будівельний або побутовий фен.
Після того як кути будуть повністю заправлені, продовжуємо розігрівати полотно і заправляти середину. При натягуванні полотна газова гармата повинна бути розігріта до 60 ° С, підносить до полотна на віддаленій відстані.
Поступово прибираємо затискачі. При виконанні роботи намагаємося однією рукою притримувати полотно, а інший заправляти його в багет, щоб воно не зсковзувало. Підключаємо помічника, так робота піде швидше.
Крок 7: Прорізаємо отвори для підключення освітлювальних приладів
На натягнутому полотні знаходимо місця, де були вмонтовані заставні під світильники. Беремо ось такі термокольца і промазуємо їх спеціальним супер клеєм. У нашому випадку це клей COSMO CA 500.200. Застосування звичайного клею може зіпсувати полотно.
Докладаємо термокольца на зазначені місця. Клей схоплює за лічені хвилини. Після цього прорізаємо круглі отвори з внутрішньої сторони кільця гострим будівельним ножем. Проробляємо так з усіма заставами під світильники.
Витягуємо ізольовані проводи точкових світильників для під’єднання їх з освітлювальними лампочками.
Аналогічно робимо і з проводом центральної люстри.
Крок 8: Монтаж лампочок
Монтуємо лампочки (світлодіодні, енергозберігаючі, галогенні). Бажано, щоб їх потужність не перевищувала 40 Вт, інакше від перегріву полотно може зіпсуватися через рік. Точкові світильники повинні мати пластиковий або металевий ободок, що прикриває термокольцо.
Радимо купувати світлодіодні лампи GX53 з невеликим виступом за ободок світильника і широким кутом світіння. При виборі ламп для натяжних стель також звертайте увагу на наявність решітки охолодження і міцності радіатора. Після завершення монтажу всіх лампочок, перевіряємо світильники в дії.
Крок 9: Установка заглушки натяжної стелі і кріплення карниза
Фінальний штрих роботи – монтаж заглушки і карниза. Для того щоб замаскувати зазор, що утворився між стелею і стіною, застосовуємо стельовий плінтус, який буде добре поєднуватися з будь-яким інтер’єром. Кріпити його потрібно виключно до стіни, не до натяжної стелі, інакше можуть утворитися стяжки. Замість стельового плінтуса можна встановити гнучку маскувальну стрічку. Така конструкція легко вставляється і виймається з паза, мають велику палітру кольорів.
На цьому монтаж натяжної стелі своїми руками Окоча. Залишається закріпити стельовий карниз на заздалегідь зроблені заставні (дерев’яний бурс на металевих підвісах), повісити штори і насолоджуватися отриманим результатом.