+

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Підлогове покриття в передпокої весь час відчуває негативний вплив принесеної на взуття вологи, бруду, солей, крім цього, йому доводиться контактувати з жорсткими набойками на підборах. Для того щоб такі навантаження переносилися менш болісно, ​​для даної конструкції слід підбирати найбільш підходящі матеріали, що відрізняються міцністю і зносостійкість, найпоширенішим з яких вважається плитка.

Особливості та види плиткового матеріалу

Плитка для підлоги в коридор випускається в декількох варіантах, що відрізняються між собою структурою, якісними характеристиками, можливістю втілення дизайнерських рішень і вартістю. Ця естетична обробка здатна візуально вигравати і створювати враження дорожнечі незалежно від її реальної ціни.

Передпокій можна візуально розширити, витягнути, підкреслити її центр, тим самим зосередивши на ній увагу. Малюнок плитки здатний створити відчуття дерев’яного зрізу, різних тканин і дорогих каменів. До її вибору необхідно правильно підійти, а для цього слід ознайомитися з усіма видами.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Керамічна плитка

Даний тип вважається класичним і найбільш популярним, його використовують не тільки для підлогового покриття коридору. Для виготовлення кахлю застосовується обпалена глина, сприяє зносостійкості, стійкості до механічних пошкоджень і довговічності матеріалу. Однак слід пам’ятати, що потужні удари в більшості випадків тягнуть за собою виникнення тріщин.

Такого роду плитка не боїться впливу перепадів температур, в зв’язку з тим, що весь час знаходиться в холодному стані, але це доставляє незручності при зіткненні з нею босими ногами. Матеріал надає можливість втілення різних ідей, він може бути строкатим, мати оригінальну конфігурацію, химерні візерунки, бути рельєфним або простим і рівним.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

керамічний граніт

Цей варіант кваліфікується як екстраклас і відрізняється дуже високою міцністю і довговічністю. Матеріал виготовляється з сумішей різних гірських порід, попередньо подрібнених. Також до складу входить глина високої якості і природні барвники, які можуть мати всілякі відтінки.

Керамограніт відноситься до матеріалів з низькою пористістю і практично виключає вбирання вологи, що робить його виграшним щодо керамічної плитки, у якій подібне якість не зовсім ідеальне. Складністю монтажу ці два матеріали майже не відрізняються. Всім вимогам як до варіанту для підлоги конструкції керамограніт повністю відповідає. Його недолік полягає в занадто високу вартість.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

кварцвініловая поверхню

В сучасний час набирає обертів виробництво типу плитки, доведеного до досконалості, який легко переносить великі навантаження, будь-який склад миючих засобів і різні температури. Матеріал включає в свою структуру кварц, речовини для додання пластичності (пластифікатори), стабілізатори, пігменти і вінілові з’єднання, завдяки яким виріб відрізняється міцністю і може мати різноманітні конфігурації.

Незважаючи на вміст у цьому виді елементів штучного походження, даний варіант не становить небезпеку здоров’ю людини. Крім того, для обробки коридору цей показник не має великого значення через епізодичного перебування в такому приміщенні.

Кварцвініловая підлогове покриття допускає точкову заміну блоків при виникненні необхідності, при цьому цілісність композиції не порушується. До недоліків відносять масивність матеріалу і потреба у вирівнюванні підстави, що виключає щонайменші вади. В іншому випадку навіть мізерні нерівності створять дискомфортні відчуття при пересуванні.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Достоїнства і недоліки

Щодо інших матеріалів для обробки підлоги плитка має ряд переваг, які виражаються в наступному:

  1. 1. Гігієнічність, завдяки якій плитка відноситься до найбільш оптимальним матеріалами для обробки підлоги в тих приміщеннях, де рівень забруднення підвищений. Її поверхня з гладкою і рівною структурою без праці очищається, нездатна накопичувати пил і не піддається негативному впливу агресивних компонентів, що входять до складу миючих засобів. Що дуже важливо при ризику виникнення шкідливих мікроорганізмів в результаті систематичного впливу вологи через специфіку приміщення.
  2. 2. Стійкість до пошкоджень. При якісному монтажі матеріалу він має здатність витримувати істотні навантаження і сильні удари, залишаючись при цьому цілісним і не втрачаючи колір.
  3. 3. Тривалий термін експлуатації. Правильно викладена плитка здатна використовуватися до п’ятдесяти років, не втрачаючи свій первісний вигляд і привабливість.
  4. 4. Вологостійкість, що дозволяє витримати не тільки підвищений рівень вологості, але і великий потоп.
  5. 5. Пожежостійкість, що виключає загоряння при високих температурах і взаємодії з вогнем.
  6. 6. Нескладна реставрація при виході з ладу окремих елементів покриття. У цьому випадку допускається їх заміна на пошкоджених ділянках без потреби в демонтажі всієї конструкції.
  7. 7. Екологічна безпека. Кахель не здатний завдати шкоди здоров’ю людини і тварин, так як в його складі міститься велика кількість глини. Ця речовина вважається гіпоалергенним і нетоксичним.
  8. 8. Широкий асортимент, що має на увазі різне поєднання кольорів, малюнків, конфігурацій і розмірів окремих елементів.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Як і кожен оздоблювальний матеріал, плитка для підлоги має кілька недоліків, таких як:

  1. 1. Прохолодна поверхня зважаючи на високу теплопровідності плитки. Подібна ситуація не йде на користь ногам, тому для її виправлення використовується система «теплої підлоги».
  2. 2. Слабке звукопоглинання, яка обумовлює облаштування додаткової звукоізоляції, що супроводжується матеріальними та фізичними затратами.
  3. 3. Сильна схильність ковзанню, особливо при зіткненні з рідиною. Фахівці рекомендують при виборі віддавати перевагу виробам зі спеціальним покриттям на поверхні, що запобігає даний недолік.
  4. 4. Висока вартість в зв’язку з великою трудомісткістю в процесі виготовлення.

Показники якості

При виборі плитки для коридору слід уважно вивчити зміст її маркування, нанесеної виробником на упаковці. Інформація повинна складатися з наступних даних:

  • рівень зносостійкості матеріалу, що вимірюється шкалою PEI (від одного до п’яти);
  • показник вологостійкості, виражений у відсотках;
  • розміри плитки для підлоги;
  • стійкість до активного впливу хімічних речовин, де сортування проводиться від мінімального "D" до максимального "АА";
  • технологія виробництва вироби, в якій "У" означає метод пресування, а "А" – процес екструдування;
  • ступінь твердості, що вимірюється за мінералогічною шкалою Мооса до десяти балів, де найвища оцінка відповідає більшій твердості і навпаки;
  • сорт плиткового матеріалу, який легко визначається за кольором маркування.

Червоний колір маркування вказує на перший сорт, синій говорить про другий, а про третій сорт свідчить зелений колір на упаковці. Ціна продукції безпосередньо залежить від сорту, чим він вищий, тим дорожче коштує плитка.

При виборі матеріалу необхідно пам’ятати, що в партії першокласного продукту допускається не більше п’яти відсотків шлюбу, тоді як для третього сорту кількість браку може досягати двадцяти п’яти відсотків. З цього випливає, що не варто намагатися заощадити при придбанні подібного товару.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Принципи вибору забарвлення і фактури

Будівельні магазини пропонують великий асортимент матеріалу для обробки у вигляді плитки, яка відрізняється один від одного конфігурацією, розміром, кольором і характером поверхні. Для того щоб було легше вибирати і швидше зупинитися на потрібному варіанті, рекомендується скористатися деякими порадами:

  1. 1. Для укладання в передпокої бажано віддати перевагу матеріалу, який має шорстку поверхню, що дозволить звести до мінімуму ковзання. Але при цьому не варто забувати про здатність рельєфного кахлю накопичувати різні забруднення в поглибленнях.
  2. 2. Колір підлогового покриття повинен відповідати дизайну всього інтер’єру приміщення. Великою популярністю користується плитковий матеріал в світлих тонах і з монохромного поверхнею, для цього використовується керамограніт і керамічна плитка.
  3. 3. Для невеликих прихожих рекомендовані вироби в світлих тонах, так як така підлога візуально збільшить простір приміщення.
  4. 4. При оформленні підлоги в передпокої матеріалом з темною забарвленням потрібно додати в інтер’єр світлі меблі і ще які-небудь деталі в такому ж тоні.
  5. 5. Підлога чорного або білого кольору занадто мазкі, тому ідеальним варіантом стане комбінування цих квітів. Викладення здійснюється в шаховому порядку або ромбами.
  6. 6. Бежеві, сірі і коричневі відтінки представляють собою найбільш вдалі варіанти, які підходять для всіх типів коридорів.
  7. 7. Матова структура поверхні є більш практичною в процесі експлуатації, що приховує забруднення і подряпини.
  8. 8. Для оформлення приміщення в класичному стилі або кантрі рекомендується скористатися матеріалом, що імітує натуральний камінь.
  9. 9. Плитка, зроблена під дерево, є дуже затребуваною через свою універсальність, її присутність допускається в передпокої, виконаної у всякому архітектурному стилі.
  10. 10. Пол в надто просторих коридорах бажано викладати матеріалом із середнім розміром, що візуально зменшить приміщення і зробить його більш затишним.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

дизайнерські рішення

При виборі матеріалу для підлогового покриття слід брати до уваги не тільки його технічні характеристики, але і здатність до естетичного оформлення інтер’єру. Передпокій являє собою те місце, в яке відвідувачі потрапляють в першу чергу, і на підставі побаченого створюють своє враження про будинок в цілому.

Завдяки широкій палітрі кольорів плиткового матеріалу надається можливість втілити будь-яку ідею, в залежності від індивідуальних переваг і площі приміщення. З класичних світлих відтінків, що сприяють візуальному розширенню простору коридору, слід зазначити такі, як:

  • білий;
  • сірий;
  • горіховий;
  • бежевий.

Їх слабка сторона полягає в необхідності постійного видалення забруднень, незначних на таких кольорах.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Покласти на підлогу матеріал з гладкою поверхнею і темним кольором допустимо лише в просторих коридорах, через його здатності окреслювати межі. Приглушені кольори вважаються універсальними і ідеальні для будь-якого інтер’єру, особливо коли вони мають різнорідну текстуру і хитромудрі візерунки. При підборі плитки рекомендується враховувати здатність холодних тонів візуально відсувати предмети, а теплих – наближати.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Підбираючи розмір плиткового матеріалу, потрібно обов’язково враховувати площу приміщення, для якого він призначається. Так, великий кахель у великих коридорах підкреслює їх розмах, середні елементи оптимальні для невеликих прихожих. Не рекомендується виконувати суцільну обробку підлоги мозаїчними варіантами, так як вони застосовуються тільки в декоративних цілях.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

В інтер’єрах коридорів досить рідко можна зустріти керамічну плитку з фігурними формами, в основному використовуються елементи у вигляді квадратів, ромбів, прямокутників, трапецій і багатьох інших геометричних фігур. Щоб створити візуальний ефект, нерідко кілька з них комбінуються. Завдяки такому методу допускається проводити зонування приміщення, наприклад виділення стоїть біля самісінького входу місця для взуття.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Ділянки передпокої зі значною площею будуть мати гарний вигляд, якщо викладену плитку розбавити додатковими елементами, що відрізняються від неї кольором і конфігурацією. Так, в центрі приміщення можна помістити панно з плитки, а в процесі облицювання використовувати два види матеріалу або виконати бордюр з мозаїки. Таке рішення урізноманітнює підлогову конструкцію і додасть йому оригінальність і вишуканість. Керамічна плитка повинна гармоніювати з основним матеріалом для підлогового покриття житлового приміщення.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

самостійна укладання

У процесі облицювання поверхні підлоги в коридорі використовується кілька способів. До них відносяться:

  • традиційна укладка прямими рядами;
  • діагональний метод;
  • цегляний варіант;
  • кладка по типу паркетної, що застосовується до матеріалу, що імітує дерево;
  • модульний спосіб, що комбінує елементи з різним розміром;
  • килимова викладка, при якій використовуються різні фрагменти для декору.

Після того як розраховано необхідну кількість даного матеріалу і зупинений вибір на будь-якому з його видів, починаються облицювальні роботи своїми руками. Даний процес рекомендується здійснювати від центру передпокої, для цього проводиться розмітка поверхні за допомогою крейди або олівця. Початок викладки має відбуватися на перетині середніх ліній стін.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Для робіт з плитковим матеріалом використовується суха клейова суміш, яка розводиться водою в пропорціях, рекомендованих на упаковці. В отриманій масі не повинно знаходитися грудок. Спочатку за допомогою шпателя на підлогу наноситься клей, потім до розчину прикладається плитка і грунтовно притискається. Для досягнення ефекту рекомендується виконати простукування всій викладаємо площі молотком з гуми. Щоб перевірити горизонтальність укладеного ряду, використовується бульбашковий рівень, довжина якого становить один метр.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Слід зазначити, що коригувати плитку можна не пізніш двадцяти хвилин після її укладання на клей. Якщо укластися в цей час не вийшло, необхідно провести демонтаж і повторити процес заново. Після викладення двох елементів в їх стик вставляються хрестики з пластмаси так, щоб на кожній стороні їх було не менше двох. Видалення зайвого клейового складу проводиться за допомогою вузького шпателя. Перед укладанням матеріалу біля стіни він підрізає для отримання необхідного розміру за допомогою плиткоріз.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Після закінчення робіт буде потрібно надати можливість клею затвердіти і набрати міцність, для цього йому знадобиться не менше доби. Потім будівельні хрестики прибираються, а залишки клею віддаляються з швів за допомогою шпателя. Також цим інструментом, але тільки з гуми, наноситься приготовлена ​​заздалегідь затирка для стиків на підлогової плитки. Надлишки даного складу усуваються змоченою у воді губкою.

Для приготування затірки необхідно використовувати тільки піщано-цементну основу, ні в якому разі не можна плутати її зі складом для стіновий плитки, що містить гіпс.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання

Підлогове покриття з плиткового матеріалу не поступається по естетичності і іншим позитивним якостям іншим способам обробки і буде прекрасно виглядати на протязі всього терміну експлуатації.

Плитка для підлоги в коридор: види, характеристики, специфіка вибору і укладання