Планування одноповерхового будинку з 2 спальнями і гаражем

Обмежена одним поверхом площа накладає на власників будинку деякі обмеження. Однак грамотне планування одноповерхового будинку зводить незручності до мінімуму. Розібравшись в ази початку будівництва одноповерхового будинку, ви можете уникнути негативного досвіду.

Нюанси бюрократії при будівництві власного житла

На перший погляд створити проект нескладно – будівельні компанії викладають на порталах типові плани будинків. Однак ескізи, взяті з відкритих джерел, можна використовувати тільки для будівництва дач. Звести житловий будинок можна буде, тільки отримавши спеціальний дозвіл, а для цього на ескізі повинна стояти печатка проектно-архітектурного бюро.

Планування одноповерхового будинку з 2 спальнями і гаражем

Перш ніж приступити до будівництва, необхідно отримати дозвіл

Для отримання всіх необхідних для будівництва паперів краще звернутися в юридичну контору. В іншому випадку процес може затягнутися на термін до 12 місяців. Вам належить заповнити і отримати чимало документів. Доведеться навіть взяти участь в аукціоні. Пройти всі бюрократичні процедури в органах місцевого самоврядування нелегко.

Втім, для тих, хто твердо вирішив обзавестися своїм будинком, всі перепони рано чи пізно залишаться позаду. Головне, щоб час і гроші не були витрачені даремно. На сайтах будівельних компаній і спеціалізованих форумах користуються попитом будинки, чия площа становить 10х10 кв. метрів. Це легко пояснити поєднанням ціни і гідним рівнем комфорту.

Норми і правила, що регламентують зведення житлових будинків

Перш ніж йти в проектувальне бюро або будівельну компанію, вам все одно потрібно потурбуватися ескізом майбутнього будинку. Насправді в архітектурному бюро ви платите за поставлену друк, проект, красиво втілений в папері, і локальний кошторисний розрахунок. Причому актуальність останнього під великим питанням – за час будівництва ціни зміняться не один раз.

Іншими словами, при плануванні одноповерхового будинку 10 на 10 (або інших розмірів), доведеться розраховувати тільки на себе. Тому хорошим проект буде, якщо ви врахуєте наступні параметри:

  • Майбутнє розташування будинку на розі вітрів;
  • Рівень залягання і напрямок руху грунтових вод;
  • Наявність і місцезнаходження допоміжних господарських споруд;
  • Прив’язку або облаштування систем опалення, водопостачання, каналізації;
  • Плановану форму будинку.

Ескіз, отриманий з урахуванням цих факторів, дозволить підібрати найбільш зручне положення будівлі на ділянці.

Перед відвідуванням проектно-архітектурного бюро або будівельної організації, простудіюйте діючі будівельні норми і правила. Це дозволить розмовляти з будівельниками предметно. При плануванні в розрахунок беруться такі дані:

  • Кліматичний район будівництва (регулюється СНиП 2.01.01.-82);
  • Розрахункова температура зовнішнього повітря (варіюється в залежності від регіону);
  • Снігове навантаження (СНиП 2.01.07-85);
  • Район по вазі снігового покриву;
  • Нормативна вітрове навантаження (СНиП 2.01.07-85).

Норми і правила видозмінюються в залежності від пори року. Ведення робіт в зимовий час регламентується СНиП 3.04.03-85, СНиП 3.04.01-87, СНиП 3.03.01-87 (розділ "Правила виробництва і приймання робіт") і СНиП 3-4-90 ( "Техніка безпеки в будівництві" ). Звичайно, зазубрювати документи немає сенсу, але навіть звичайний конспект дозволить уникнути багатьох помилок.

Приблизний план-схема приміщень будинку площею в 100 кв. м

Житловий приватний будинок площею 100 кв. м забезпечує комфортне проживання сім’ї з трьох осіб. Правда, потрібно розуміти, що житлова площа майже в два рази менше. Орієнтовна експлікація приміщень (план-схема) виглядає наступним чином:

  • Спальна кімната № 1 – 13,5 кв. м;
  • Спальна кімната № 2 – 13,5 кв. м;
  • Вітальня – 20,3 кв. м;
  • Суміщений санвузол – 5 кв. м;
  • Котельня – 4,2 кв. м;
  • Вбиральня – 2,9 кв. м;
  • Передпокій (хол), поєднаний з кухнею – 22 кв. м.

Планування одноповерхового будинку з 2 спальнями і гаражем

Варіант плану одноповерхового будинку на сім’ю з трьох осіб

Незважаючи на те що площа забудови – 102 кв. м, загальна складе 81,4 кв. м і з них всього 47,2 кв. м будуть вважатися жилою. При цьому до уваги не береться гараж, прибудований до короткої (глухий) стіні, його розміри повинні бути в 1,5 рази більше автомобіля.

Особливості поєднання гаража і житлових приміщень під одним дахом

Для зведення одноповерхового будинку використовуються будь-які будівельні матеріали, представлені на ринку -починаючи від шлакоблоків і закінчуючи сендвіч-панелями. При зведенні житлових будинків намагаються використовувати перевірені, екологічно чисті будматеріали: брус, колоди або цеглини. Крім того, при одноповерховому будівництві застосовуються різні фундаменти. Це може бути бюджетне стрічкове підстава або солідний бетонний моноліт – залежить від грунту і проекту будинку.

Планування одноповерхового будинку нерідко передбачає наявність житлової мансарди і опалювального цоколя. У підземному поверсі розташовуються господарські площі: топкова, сушарка, пральня, комори, водонасосну станцію. Тому визначення "одноповерховий" кілька умовно.

Висловлення Остапа Бендера "автомобіль не розкіш, а засіб пересування" було пророчим. Сьогодні особистим автотранспортом складно здивувати. Однак навіть "залізний кінь" має потребу в турботі. У проект багатьох одноповерхових будинків включені гаражі.

Планування одноповерхового будинку з 2 спальнями і гаражем

Гараж суміщений з будинком

Будівлі, які об’єднують під одним дахом житлові приміщення і гараж, мають чималими достоїнствами:

  • Будова візуально займає менше місця, звільняючи ділянку перед будинком;
  • Ангар для автомобіля можна під’єднати до домашньої системі опалення – не потрібно прокладати додаткові комунікації. Втім, це стосується і водопостачання, і каналізації;
  • Фінансове питання. Зведення такого будинку економить будматеріали. Адже одна зі стін і дах є загальними для обох приміщень. Вартість окремо розташованих будівель буде вище.

З точки зору комфорту, гараж, поєднаний з будинком, поза конкуренцією – мешканці добираються до автомобіля, не виходячи під відкрите небо. Це актуально під час зливи або снігопаду.

Однак навіть найкращі проекти таких будинків мають свої недоліки:

  • Складний ландшафт на ділянці зажадає проведення дорогих земляних робіт або змусить помучитися з проектом;
  • Гараж і житлові приміщення, що знаходяться під одним дахом, зменшують ділянку біля будинку. В якості альтернативи можна розглянути підземну парковку, але в тому випадку говорити про економію не доводиться.

У будь-якому випадку перш ніж приступати до зведення будинку потрібно скласти ескіз проекту і кошторис витрат.

Загальні поради для будинків будь-якої площі

Намагайтеся розташувати будинок так, щоб вітру дулі в скати даху – цим ви знизите навантаження на стіни при сильних поривах і негоді. Крім того, дощ не пойматиме фронтон. В регіонах, де вітер відрізняється непостійністю, рекомендується ставити даху вальмовому типу. Вони дозволяють створити навіси, що захищають стіни від опадів.

Не варто будувати будинок в самій низькому або високому місці ділянки. У низині збирається волога, на висоті постійно дме вітер.

У місцевій адміністрації можна запросити карту з геодезичним районуванням – в ній відзначені особливості рельєфу і навіть рівень залягання і напрямки грунтових вод. Аналогічний документ є і у забудовників, що працюють в цьому районі.

Є кілька побутових нюансів, про які будівельники нерідко забувають:

  •  Вікна спальні, зорієнтовані на схід, зроблять пробудження приємним, а кімнату світлою;
  •  Кухня, розташована з західної або північної сторони, влітку не так сильно нагрівається при готуванні.

Тобто, коли ви візьметеся за планування свого майбутнього будинку, вам доведеться врахувати кліматичні умови, особливості ділянки. Це незалежні від людини фактори. Самому власнику потрібно заздалегідь визначитися з системою опалення, каналізації, водопостачання. При дотриманні всіх умов, ви отримаєте теплий комфортний будинок, який буде вас радувати довгі роки.