+

Оптимальний тиск газу в газопроводі для квартири і заміського будинку

Кожен магістральний газопровід має певний тиск. Воно залежить від типу кінцевого споживача і характеристик системи. Залежно від параметрів конкретної мережі їх розробляють для подачі газу різним користувачам. Для квартири і житлових будинків існують спеціальні норми. Дотримання їх необхідно для правильної роботи всіх пристроїв і забезпечення гідного рівня безпеки. Розроблено спеціальні прилади, застосування яких дозволяє стабілізувати тиск перед подачею.

Класифікація газопроводів

Для забезпечення всіх користувачів «летючим» паливом потрібно наявність розгалуженої мережі газопроводів. Відповідно до норм безпеки, які викладені в СНиП 42-01-2002, на різних ділянках мережі потрібна різна тиск. Залежно від призначення виділяють 4 категорії газопроводів:

  1. 1. Газова магістраль, яка використовується для перегону великої кількості палива до розподільної станції. Робочий тиск становить від 12 до 6 атмосфер. Забезпечує цілі групи споживачів або конкретні ресурсомісткі ділянки технологічного процесу.
  2. 2. Лінії з параметрами від 6 до 3 атмосфер. Виконують функції магістральної розводки і постачання котельного обладнання.
  3. 3. Мережі середнього тиску з характеристиками від 3 до 0,05 атмосфер. Здійснюють подачу палива на підприємства і опалювальні станції.
  4. 4. Трубопровід з низьким тиском, що не перевищує 0,05 атмосфер. За ним газ досягає житлових будинків і квартир побутових користувачів.

Оптимальний тиск газу в газопроводі для квартири і заміського будинку

При певних несправності система не здатна забезпечити подачу газу з необхідним тиском. Для побутового користувача це загрожує неправильною роботою опалювального обладнання і небезпекою нещасного випадку.

Що краще, низький або високий тиск в квартирі?

Для правильного функціонування всіх систем в квартирі або приватному будинку необхідно тиск в 0,05 атмосфер. Відповідно до вимог ГОСТу допускається незначне відхилення, не більше 0,005 кілограма на квадратний сантиметр. Досягається нормалізація тиску газу за рахунок використання спеціальних станцій. Установки отримують «блакитне» паливо з магістральних мереж, знижують показники до оптимальних 0,05 атмосфер, а потім подають його кінцевим споживачам.

Недостатній тиск газу в системі викликає дискомфорт в багатоквартирних будинках. Велика кількість споживачів викликає необхідність забезпечення максимально ефективного використання природних ресурсів. У зимовий період споживання «летючого» палива, необхідного для обігріву житлових приміщень, підвищується.

У приватних будинках проблеми виникають через високої вимогливості опалювального обладнання. Сучасні котли розраховані на певні показники паскалів в трубах. При їх нестачі прилад працює з різними перебоями або зовсім виходить з ладу. У зимовий період подібна ситуація несе за собою важкі наслідки. В такому випадку вибирають обігрівачі з комбінованою системою, здатною функціонувати на твердих джерелах тепла.

Оптимальний тиск газу в газопроводі для квартири і заміського будинку

Недостатня ступінь подачі блакитного палива завдає великої шкоди економічній безпеці держави. За рахунок зниження коефіцієнта корисної дії при згорянні, втрати ефективності досягають 20 відсотків.

Тиск газу в трубі вище норми несе велику небезпеку, оскільки часто стає причиною великої аварії і загибелі значної кількості людей. Щоб уникнути проблем з перебоями газопостачання, в сучасних будинках встановлюють спеціальні системи розподілу, які підтримують найбільш сприятливі показники напору в трубах різних кліматичних зон.

Ймовірні причини зниження тиску

Низький тиск газу в газопроводі не дозволить забезпечити вірну роботу обігрівача або опалювального котла. Найчастіше причини криються в несправності магістральної мережі або порушення роботи розподільчої станції. Труби, виготовлені з дешевих металів, схильні до корозії. На проблемних ділянках можуть спостерігатися витоку, які призводять до зниження ефективності перегонки. У зимовий час в газопроводі на різних відрізках утворюється конденсат, який замерзає під впливом низької температури, тим самим перекриваючи шлях для палива.

Важливе значення має якість обладнання, встановленого у конкретного споживача. Несправні прилади та негерметичні з’єднання є причиною втрати великих обсягів газу. З особливою обережністю ставляться до будь-якого типу ремонтних робіт в безпосередній близькості від пожежонебезпечних мереж. Недобросовісні сусіди, самовільно приєдналися до труби газопостачання, спричинять погіршення якості подачі палива.

У разі наявності будь-яких несправностей в роботі газових приладів обов’язково слід звернутися до фахівців.

Тільки вони можуть встановити поточний тиск газу в системі, виявити і усунути неполадки.