Свою назву комбіновані будинки отримали, завдяки об’єднанню двох матеріалів – каменю та дерева. Від таких будівель віє затишком і комфортом. Важливими перевагами вважається їх екологічність і прийнятна вартість. З точки зору розвитку будівельного ринку ці будови вигідні. Вони відрізняються довговічністю і не вимагають величезних вкладень. А виглядають вони нічим не гірші, ніж шикарні вілли і котеджі з обкладинок журналів.
Які матеріали знадобляться для будівництва?
Комбіновані будинки дуже легко впізнати здалеку, вони мають однакову структуру: нижні поверхи виконані з натурального каменю чи бетону, вищі яруси – дерев’яні (дошки або бруси). Камінь коштує чималих грошей. В якості альтернативного варіанту можна використовувати пінобетонні або газобетонні блоки. Акуратно і красиво виглядає цегляна кладка. Але є варіант ще дешевше, ніж все перераховане – каркасно-щитове спорудження. Відзначимо, що по міцності він поступається іншим і здатний витримати тільки пару поверхів.
Що стосується цільового призначення приміщень, перший поверх власники відводять під господарські потреби. Найбільш практичні – кухні, пральні, ванні і туалети, котельні, лазні і сауни. Іноді на нижньому ярусі розташовуються і житлові кімнати, якщо в них планується установка каміна. Приміщення для всієї родини і гостей (спальні і зали) знаходяться вище.
Ця частина конструюється з деревини, тому до неї висуваються особливі вимоги. Спочатку приділяється увага обробці спеціальними просоченнями від пожеж і комах, оскільки цей матеріал не такий міцний, як камінь. Після необхідно монтувати якісну електропроводку. Фінішні процедури обмежуються покриттям стін лаком: безбарвним або для насичення відтінку.
Типи комбінованих будинків
Найпоширеніший тип комбінованого споруди – конструкція із залізобетону, на першому поверсі оброблена натуральним каменем, а на другому – круглим брусом. Господарі ділянок воліють зводити подібні споруди не тільки за вишуканий вічний вид, але і за довгий термін експлуатації і стійкість до руйнівних факторів середовища.
Інший варіант – поєднання гладкого бруса і кладки з цегли, поставлених на фундамент стрічкового типу. З фінансів він обходиться ще дорожче, тому що для надання більшої міцності слід грамотно підійти до облаштування підстави. Будівля виходить дуже важким, і не на кожному ґрунті це можливо.
Часто люди вдаються до піноблоків. І не дарма, адже у цього будівельного матеріалу є маса переваг: він добре переносить великі навантаження, тримає тепло, не руйнується з роками і виглядає презентабельно. Є один істотний недолік – всередині пористої структури накопичується вода, тому знадобиться шар гідроізоляції.
Проект і основні заходи
Незвичайність таких будівель – об’єднання двох абсолютно різних за фізичними властивостями матеріалів. Тому для того щоб будинок простояв не одне десятиліття, слід ретельно продумати і розробити схему фундаменту, нехай споруда ця і не особливо важка в порівнянні з іншими. Власникам знадобиться виділити на нього третину свого бюджету.
Щодо зовнішнього вигляду можна відзначити, що вийде істотна економія. Дерево і камінь – таку сировину, якому не потрібна додаткова обробка на кшталт шпаклівки, гіпсокартону та іншого. Як згадувалося вище, для безпеки дерев’яної частини треба придбати тільки спеціальне просочення.
Багато грошей не буде потрібно і на теплоізолюючі компоненти. Камінь прекрасно тримає тепло всередині приміщення (на відміну від цегли і блоків). Він не пропускає і не накопичує вологу, тому не змінюється і не руйнується під її впливом. Слід підвести невеликий підсумок і сказати, що комбінований будинок – вдале рішення. Багато коштів на нього не піде, а результатом стане ефектна споруда. Дерево знаходиться далеко від грунту і грунтових вод, а кам’яний поверх, де розташовуються господарські приміщення, ніяк не займеться.
Окремо можна розглянути і естетичну складову питання. Поєднання деревини і відібраного каменю виглядає вишукано. протилежності притягуються.
У чому переваги і недоліки будівель?
Першим і одним з найбільш важливих переваг комбінованої споруди фахівці вважають довговічність і стійкість до впливу агресивних чинників. Кам’яне підставу абсолютно байдуже до води, тому не передає її дереву. А деревина має здатність утримувати тепло.
Друга причина – зовнішня привабливість. Подібне будівлю і грамотно влаштована прибудинкова територія перетворять звичайний земельну ділянку в райський куточок. Професіонали відносять до позитивних моментів і ергономічність. Кожен квадратний метр використовується з розумом, так як вже на етапах проектування і будівництва позначається функціонал кожного приміщення. Але у таких конструкцій є й вагомий мінус – необхідність точного дотримання всіх технологій. Один невірний крок все зіпсує, і будинок не простоїть довго.
Кращим рішенням стане звернення до професіоналів, щоб вони обладнали хоча б перший поверх. Справа в тому, що він виходить досить потужним, і для його створення буде потрібно спеціальна будівельна техніка, якої можуть керувати тільки висококваліфіковані співробітники. В оформленні другого поверху і іншому власник впорається і сам.
Детальна інструкція по зведенню споруди
Зведення комбінованого будинку має на увазі виконання чіткого алгоритму дій.
1. Для початку слід скласти детальний проект і схеми, де вказуються метражі, розміри, матеріали і інструменти. Господар може попрацювати над ними сам або звернутися в будівельну компанію, і йому нададуть готові креслення. Закінчений проект затверджується і узгоджується.
2. Спершу бригада займається підставою. Найоптимальнішим рішенням стане стрічкове. Варто вивчити і грунт, де планується будівництво, щоб підібрати тип фундаменту. За умови, що всі добре, починаються основні заходи.
3. На обладнаному фундаменті можна зводити стіни і підлогу для першого поверху. По закінченню цих процедур монтуються перекриття для другого ярусу. Для підтримки брусів кріпляться штирі з металу. Після здійснюються зведення покрівлі та нанесення теплоізоляційних матеріалів.
4. У готовому будинку монтується електропроводка, підводяться комунікації, організовується опалювальна система.
Типові плани комбінованих будинків
Як відомо, господарі часто звертаються в будівельні організації, щоб вибрати готову схему майбутнього будинку або узгодити самостійно складену. Працівники пропонують кілька архітектурних варіантів.
- 1. Комбіновані будинки в стилі шале. Така споруда є класикою жанру. Її легко виділити із загального ряду – похилий дах, деревне верхній ярус, оштукатурене підставу білого кольору.
- 2. Варіанти з каменю і дерева. Вважається еталоном серед інших споруд. Цінується за міцність, приємний мікроклімат і екологічність застосовуваних витратних матеріалів.
- 3. Будівлі з цегли і дерева. Акуратно оформлена кладка ні в чому не поступається натуральному каменю. Цеглина не має потреби в особливому догляді, що сприятливо позначається на бюджеті.
- 4. Бюджетний варіант – піноблок (або газобетон) і деревина. Теж користується великою популярністю у домовласників. У будівельних магазинах представлений широкий асортимент, тому блок – виграшне рішення.