Нерідко у власників квартир і приватних будинків виникає питання, як утеплити залізну вхідні двері? Справа в тому, що хоч металеві двері і є надійним захистом від непроханих гостей, матеріал, з якого вона зроблена, є прекрасним теплопровідником. Це в свою чергу призводить до того, що конструкція промерзає в холодну пору року, на її внутрішній стороні утворюється полій. Давайте розберемося, чи можна утеплити залізні двері своїми руками, і що для цього потрібно.
Стаємо експертами у виборі матеріалів для утеплення
Процес якісного утеплення не може бути розпочато без правильно підібраного утеплювача. Благо, на сучасному ринку без зусиль можна знайти те, що потрібно. Варто відразу сказати, що використовувати можна як тверді, так і м’які утеплювачі, вибір утеплювача для вхідних дверей залежить виключно від вас.
Як свідчать відгуки споживачів, одним з популярних утеплювачів є мінеральна вата. Причин тому кілька: вона коштує недорого, проста у використанні завдяки своїй м’якій структурі, добре поглинає шум і має пам’ять, тобто здатна відновлюватися в розмірах після стиснення. Вата добре справляється з перепадами температури, захищаючи будинок від холоду. До мінусів варто віднести те, що матеріал м’який і з часом може осісти. Однак цей недолік з легкістю нівелюється шляхом створення ребер жорсткості в дверної конструкції, які не дозволяють мінвати "сповзати" протягом тривалого періоду.
Одним з найпопулярніших утеплювачів є мінеральна вата
Великою проблемою для мінеральної вати є схильність до впливу вологи, а точніше конденсату, який утворюється при зміщенні точки роси всередину дверного полотна. Якісно утеплити залізні двері зсередини допоможе кам’яна вата. Вона не схильна до впливу вологи, тому її можна використовувати навіть при теплоізоляції вхідних дверей приватних будинків. В іншому випадку мінеральна вата згодиться лише для квартирних дверей з опалювальним тамбуром (коридором).
Утеплення залізних дверей пінопластом – ще один популярний спосіб зберегти тепло в приміщенні. Матеріал має дуже малу вагу, що виключає ускладнення дверної конструкції. Він міцний і зносостійкий. Полістирол не потребує додаткової гідроізоляції, оскільки не гігроскопічний. Крім цього, він прекрасно справляється з придушенням шумів ззовні і добре тримає тепло. Вибираючи серед різних варіантів, варто віддати перевагу пінополістиролу, наприклад, ПЄНОПЛЕКС. Він набагато щільніше звичайного пінопласту, тому при меншій товщині (а це буває дуже важливо!) Має ті ж властивості, як і пінопласт більшого розміру. Крім цього, не рекомендується використовувати простий пінопласт, оскільки він здатний виділяти шкідливі речовини при нагріванні.
При утепленні двері пінополістиролом рекомендується герметизувати всі шви монтажною піною, щоб виключити появу містків холоду.
Гофрокартон – утеплювач практично всіх дверей, що поставляються з Китаю. Що можна сказати з приводу цього утеплювача? Матеріал має слабкі теплоізоляційними властивостями, але дуже дешевий, що робить двері з таким утепленням доступними більшості населення.
Досить дорогим, але дуже ефективним матеріалом, використовуваним в утепленні металевих дверей, є пінний поліуретан. Наноситься він за допомогою спеціального інструменту. Завдяки своїй "рідкої" структурі на етапі нанесення він дає можливість заповнити всі порожнини без винятку, утворюючи цілісне полотно. Мінусом цього матеріалу є його ціна, тому він не знайшов поки достатнього поширення у наших співвітчизників.
Також не дуже дешевим теплоізоляційним матеріалом служить ізолон. Зате великою перевагою є його мінімальна товщина. Продається матеріал в рулонах, тому без праці можна придбати саме ту довжину, яка потрібна. Завдяки клейкою стороні він просто кріпиться на полотно, причому зробити це можна, навіть не розбираючи всю дверну конструкцію, правда в цьому випадку поверх доведеться зробити накладки, щоб приховати утеплювач. Для цього можна використовувати лист фанери або іншого матеріалу.
Варто також відзначити, що в утепленні вхідних дверей можуть застосовуватися і такі матеріали, як, наприклад, поролон, плити ДСП і інші. Але, скажімо прямо, якість теплоізоляції у них майже мінімальне, крім того, вони сильно схильні до впливу вологи, за рахунок чого ще і збільшується вага залізних дверей. Це негативно позначається на терміні їх служби.
Як утеплити металеву роз’ємну вхідні двері – робота без особливих зусиль
На перший погляд може здатися, що сам процес надмірно трудомісткий і вимагає спеціальних знань. Насправді впоратися з роботою під силу навіть недосвідченому майстру. Визначившись з матеріалом утеплення, необхідно зняти з дверного полотна замки, ручки і вічко. Після цього потрібно демонтувати дверне полотно і помістити його на рівній горизонтальній поверхні. Звичайно, можна працювати, не знімаючи двері, але це вкрай незручно і не завжди раціонально.
Справитися з утепленням рознімною двері під силу навіть недосвідченому майстру
Для початку потрібно зняти обшивку з внутрішньої сторони дверей. Залежно від моделі це може бути броньований лист, а може бути проста накладка з фанери або іншого матеріалу. Найчастіше обшивка кріпиться до дверей за допомогою саморізів або Заклепувальний способом. Якщо всередині двері має старий утеплювач, то його потрібно видалити, ретельно очистивши всю конструкцію. Якщо у внутрішньому просторі є ребра жорсткості, то в них потрібно просвердлити отвори з інтервалом в 40-45 см і через них заповнити порожнини монтажною піною для теплоізоляції. Діаметр отворів повинен відповідати діаметру трубки балона.
На наступному етапі, якщо в якості теплоізоляції обрана мінеральна вата або інший м’який утеплювач, за допомогою поліетилену по всій поверхні облаштовується гидробарьер. Для пінополістиролу робити це не обов’язково, оскільки він і так має гарні гідроізоляційними властивостями. Потім змиритися відстань між ребрами жорсткості і нарізається теплоізоляція з невеликим припуском. Робиться це для того, щоб мінімізувати можливість утворення пустот між конструкцією дверей і теплоізоляційним матеріалом.
Можна працювати, не знімаючи двері, але це вкрай незручно і не завжди раціонально
Наступним кроком буде укладання ізоляції в порожнині. Для кращого монтажу рекомендується робити кріплення на "рідкі цвяхи" або монтажну піну. Всі місця прилягання потрібно додатково заповнити монтажною піною, а зверху при необхідності укласти шар гідроізоляції. Коли всі ці процедури будуть закінчені, можна приступати до кріплення накладки. Якщо старий матеріал став непридатним, то його потрібно поміняти на новий, а ось який, вирішувати тільки вам. Після цього можна встановити дверне вічко, вставити замок і навісити двері на петлі.
Утеплюємо китайську нероз’ємну двері – особливості процесу
Якщо у вас виникло питання, як утеплити залізну китайську вхідні двері або будь-яку іншу, яка є нерозбірними, то в цьому випадку методика буде дещо відрізнятися від вищенаведеної. Для початку полотно знімають і видаляють з нього замки, ручки і вічко. Після цього двері кладуть горизонтально і приступають до установки рами і ребер жорсткості з внутрішньої і зовнішньої сторони полотна. Для цього потрібно взяти дерев’яний брусок перетином 20 * 20 мм. Причому товщина може бути і більше – все залежить від товщини самого утеплювача. Якщо є можливість зварити металевий каркас, то можна скористатися і таким способом.
Для установки рами і ребер жорсткості потрібно взяти дерев’яний брусок перетином 20 * 20 мм
Каркас кріпиться до поверхні на саморізи, а всі місця стиків з полотном промазиваются монтажною піною для унеможливлення потрапляння повітря і вологи. При установці металевої конструкції можна скористатися зварювальним апаратом. Всі дії по установці утеплювача будуть аналогічними вищеописаним. Зверху конструкція накривається листом ДВП, оргалита або іншого матеріалу, який надійно кріпиться до дверного полотна. На заключному етапі необхідно виконати отвори під вічко і дверний замок і встановити двері на місце. При бажанні поверхню дверного полотна може бути додатково оброблена шкірою, дерматином, кованими або пластиковими накладками і ін.
Порада! Під час кріплення каркаса або обшивки користуйтеся струбцинами. Вони допоможуть надійно зафіксувати конструкцію, виключаючи її зміщення.
Утеплення дверей своїми руками – як не втратити значущі нюанси
Утеплення металевих дверей – це не тільки теплоізоляція самого полотна. Для ефективного збереження тепла потрібно звернути увагу на деякі важливі моменти.
Для кращого прилягання дверного полотна до сталевої рами необхідно використовувати гумові ущільнювачі
Для кращого прилягання дверного полотна до сталевої рами необхідно використовувати гумові ущільнювачі, які допоможуть підвищити якість теплоізоляції дверей. Продаються вони за необхідне метражем, тому перед установкою потрібно заміряти периметр двері. Ущільнювач має клейкий край, яким він кріпиться до полотна. Для цього залізну поверхню знежирюють і тільки після цього приклеюють гумову стрічку. Примітно, що при широкій дверній коробці можна кріпити ущільнювач в кілька шарів.
Зверніть увагу на те, що сама стрічка буває різної товщини і виду. Залежно від розміру щілини можна підібрати необхідний варіант. Для великих зазорів рекомендують використовувати ущільнювач у вигляді латинських букв О і D. Для щілин розміром від 3 до 5 мм підійдуть стрічки, в перерізі нагадують літери V або Р. А позбутися зовсім невеликих зазорів можна за допомогою С- або К-образного ущільнювача.
Великий ефект в утепленні дає теплоізоляція коробки двері. Оскільки її демонтаж, утеплення і подальша установка – це занадто складний процес, то можна скористатися вищенаведеними способом, який використовується для утеплення ребер жорсткості. Для цього потрібно лише свердло по металу і монтажна піна.
Важливо врахувати, що при утепленні нероз’ємною двері її товщина збільшується, тому слід передбачити можливість виготовлення подовженого ключа, щоб була можливість безпроблемного відкриття дверей. Те ж стосується і замикається квадрата на ручці.
В особливо суворих кліматичних умовах існує доцільність установки в дверний проріз обігрівального кабеля, який використовують для облаштування теплої підлоги. Для цього з укосів збивається штукатурка, в утворені порожнини поміщають плитковий клей, всередину якого монтують кабель. Крім цього, дистанційний пульт кабель укладають і на підлогу перед дверима. Така система виключає утворення містків холоду, що, в свою чергу, знижує ймовірність утворення конденсату на поверхні дверного полотна, а, значить, і обмерзання.
Тепер ви маєте уявлення, як утеплити металеві двері і можете зробити всі роботи самостійно. Якісна теплоізоляція допоможе не тільки зберегти тепло у вашому домі, а й врятує двері від передчасного виходу з ладу, іржі та утворення полою. Робота, виконана своїми руками, допоможе вам заощадити гроші і наповнить ваше житло теплом і тишею.