+

Біметалічні радіатори – вивчаємо ринкова пропозиція і вибираємо найкраще

Основні матеріали виготовлення біметалевих батарей – сталь і алюміній, тому вони мають високу стійкість до різних навантажень – високого тиску, гідроударів і характеризуються хорошою тепловіддачею. Такі радіатори прекрасно справляються зі своїм основним завданням по підтримці в приміщенні комфортної температури в будь-який час року. Але оскільки випуском цих виробів займаються багато виробників, розглянемо докладніше, в чому їхня відмінність і які з них кращі на ринку.

Біметалічні радіатори – їх слабкі і сильні сторони

Основу конструкції становить каркас із сталевих, рідше мідних, порожнистих труб, розташованих в горизонтальній і вертикальній площині, всередині яких відбувається циркуляція теплоносія. Для підвищення тепловіддачі на трубах встановлені алюмінієві радіаторні пластини. З’єднання здійснюється методом лиття під тиском або способом точкового зварювання. Для з’єднання секцій між собою передбачені сталеві ніпелі. Термостійкі каучукові прокладки забезпечують надійну герметизацію.

Біметалічні радіатори - вивчаємо ринкова пропозиція і вибираємо найкраще

Встановлені в міських квартирах, в будинках з центральним опаленням, біметалічні радіатори опалення витримують робочий тиск в 25 атмосфер і перевершують своїх чавунних попередників більш високою тепловіддачею.

Велику зовнішню схожість біметалевих та алюмінієвих радіаторів ускладнює правильність вибору. Щоб визначити походження радіатора, звертаємо увагу на його вагу. Через наявність сталевого сердечника біметал буде важче алюмінієвого аналога приблизно на 60%.

До позитивних моментів використання радіаторів біметалічного типу можна віднести:

  • теплові прилади панельного типу не займають багато місця і прекрасно підходять під дизайн інтер’єру будь-якого приміщення;
  • виконання радіатора буває одно- або двостороннє, різноманітного розміру, кількість секцій підбирається з розрахунку опалювальної площі;
  • широкий вибір колірної гами, допускається самостійне фарбування;
  • прийнятна температура поверхні панелей і відсутність гострих кутів робить їх придатними для установки в дитячі кімнати;
  • окремі моделі можуть встановлюватися вертикально;
  • термін експлуатації біметалевих приладів досягає 25 років.

Біметал прекрасно підходить для будь-якої системи опалення. Навіть для багатоповерхівок з центральним опаленням, основним недоліком якого є неякісний теплоносій. Він негативно впливає на будь-які опалювальні прилади та скорочує термін їх служби, але завдяки високим антикорозійним показниками сталевого сердечника біметал добре протистоїть підвищеної кислотності, низької якості теплоносія.

Біметалічні радіатори - вивчаємо ринкова пропозиція і вибираємо найкраще

Біметалеві батареї мають відмінні показники міцності і надійності, оскільки здатні витримати максимальний тиск в 35-37 атмосфер, без видимих ​​пошкоджень секцій. Ще одна перевага – висока тепловіддача. При установці термостата регулювання подачі теплоносія відбувається практично миттєво, і температура нагріву підвищується або знижується.

Це дозволяє практично вдвічі скоротити обсяги теплоносія, що може бути важливим для системи індивідуального опалення. Завдяки продуманій конструкції і наявності ніпелів ремонтні роботи в разі необхідності заміни однієї з секцій відбуваються без особливих зусиль і займають мінімум часу.

Біметалічні радіатори - вивчаємо ринкова пропозиція і вибираємо найкраще

Щоб знизити загальні фінансові витрати на покупку, установку, подальшу експлуатацію, виробляємо розрахунок необхідної кількості секцій опалювальних приладів. Наприклад, за допомогою онлайн калькулятора або за такою формулою.

A (кількість секцій) = S (площа приміщення) × 100 ÷ P (потужність радіатора).

До негативних моментів можна віднести:

  • при контакті з теплоносієм низької якості виникає засмічення сталевих трубок, і погіршується тепловіддача, а термін служби радіатора істотно знижується;
  • внутрішні сталеві труби і сплав алюмінію мають різні показники розширення, що призводить до появи скрипів в процесі експлуатації і знижує міцність конструкції, довговічність радіатора;
  • висока вартість в порівнянні з чавунними, сталевими радіаторами кілька спірний момент, оскільки експлуатаційні характеристики биметалла вище.

Які радіатори біметалічного типу краще

Представлені на російському ринку біметалічні радіатори повністю сертифіковані, але крім різних країн виробників і фірм, є ще кілька моментів, на які при покупці звертаємо увагу.

Один з головних показників – ціна, але перш ніж зробити остаточний висновок, розберемося, як формується вартість радіатора. Походження найбільш доступних опалювальних приладів за ціною до чотирьохсот рублів за одну секцію – Китай і Росія. Низька вартість при виробництві товару досягається спрощенням існуючої конструкції і максимальною економією матеріалу. Тому робочий тиск трохи нижче, а їх зовнішній вигляд не відрізняється досконалістю.

Біметалеві батареї вартістю від 400 до 600 рублів за секцію мають більш високу якість. Непогано зарекомендували себе вироби італійських виробників Global, Sira і російський бренд RIFAR. Радіатори сніжно-білих, кремових відтінків мають більш естетичний і привабливий вигляд. На ряд моделей встановлюються воздухоотводчики і термостати.

Біметалічні радіатори - вивчаємо ринкова пропозиція і вибираємо найкраще

Відмінності в виробництві, способах монтажу, комплектації незначні і не роблять істотного впливу на теплову потужність і надійність. Вони добре зарекомендували себе на ринку і мають багато позитивних відгуків. Моделі серії RIFAR MONOLIT представлені особливими радіаторами, які розроблялися для експлуатації при високому робочому тиску. Вони здатні витримати до ста атмосфер.

Якісне біметалічне обладнання – популярні бренди

Sira Group. Бренд відомий ще з другої половини минулого століття. Багато фахівців відносять цього італійського виробника до родоначальників обладнання біметалічного типу. На сьогодні у компанії багато виробничих майданчиків, велика частина яких знаходиться за межами країни. Заслужений успіх і схвальні відгуки споживачів стали можливі завдяки копіткій роботі зі створення високотехнологічного обладнання з ефективною тепловіддачею і елегантними зовнішніми формами. Крім роботи з споживачами компанія орієнтована на випуск ресурсозберігаючого обладнання та захист навколишнього середовища.

Global. Компанія була заснована в 1971 році братами Фарделлі. Спочатку компанія займалася виробництвом виключно алюмінієвих радіаторів. Пояснення просте – висока вартість енергоресурсів на внутрішньому ринку, при цьому радіатори з алюмінію мали більш високий коефіцієнт теплової віддачі, ніж чавунні або сталеві. Випуск біметалевих радіаторів в компанії почався в 1994 році при освоєнні російського ринку. Алюмінієві вироби погано підходили під вітчизняну систему опалення з її високим тиском робочого середовища і гіршою якістю теплоносія. Випускає сьогодні теплове обладнання повністю відповідає вітчизняним ГОСТам, а гарантійний термін становить 25 років!

Royal Thermo. Бренд виник в процесі об’єднання англійської корпорації і декількох італійських будівельних фірм. Після кількох успішних угод англійці почали активно інвестувати в розвиток бренду і просувати його на будівельному ринку. До 1998 року основні обсяги продукції направлялися на внутрішній ринок, зокрема в північні регіони Італії. Освоєння нових ринків Східної Європи, Росії почалося на рубежі тисячоліть. Сьогодні обладнання чудово адаптоване під потреби численних споживачів з урахуванням природних умов, тому користується заслуженим успіхом на пострадянському просторі. На думку фахівців, продукція компанії впевнено лідирує за співвідношенням ціни і якості.

Fondital. Історія даного італійського бренду тісно пов’язана з його творцем Сільвестро Ніболі. Він перестав займатися виготовленням комплектуючих до люстр і в 1970 році зосередився на розробці і виробництві радіаторів власної марки, відлитих під тиском. Сьогодні компанія динамічно розвивається і поставляє свою продукцію по всьому світу. Реалістична оцінка ринку, перспектив його розвитку, високоякісне обладнання, постійне оновлення асортименту – дозволяють компанії займати лідируючі позиції серед конкурентів.

Rifar. Діяльність вітчизняного бренду почалася в 2002 році. Спочатку конструкторські розробки велися спільно з італійськими фахівцями, а основне виробниче обладнання кожної з ліній було родом з Італії. Головною особливістю радіаторів є висока тепловіддача і робочий тиск, що робить їх ідеальним придбанням для опалення приміщень великої площі. Вся продукція європейської якості, але прекрасно адаптована для використання в будь-яких кліматичних умовах.

Щоб покупка і установка радіатора не розчарувала, звертаємо увагу на фірму виробника, простоту підключення і надійність конструкції, а головне потужність і тепловіддачу. Тоді, взявши до уваги викладену вище інформацію, можемо сміливо відправлятися за покупкою стильного, якісного біметалічного радіатора.