+

Установка і підключення змішувача на кухні – вивчаємо всі премудрості монтажу

Кухонний змішувач, якщо порівнювати з іншими кухонними приладами і технікою, найбільше піддається істотним експлуатаційним навантаженням. Просто підібрати якісний виріб буде недостатньо, потрібно ще й правильно встановити його. Тому розглянемо докладніше, який тип змішувача вибрати, як його встановити і на що слід звернути увагу в процесі монтажу.

Правильна установка кухонного змішувача – на що звернути увагу

Існує кілька способів установки і підключення змішувача. Наприклад, безпосередньо в корпус мийки, на стільницю, на стіну. Для кожного перерахованого випадку необхідно розмітити розташування труб гарячої та холодної води. А також передбачити можливість доступу до місця їх з’єднання в разі ремонту або обслуговування, в тому числі для установки фільтра.

Оскільки експлуатація змішувача без мийки неможлива, то при виборі вироби слід враховувати:

  • Відстань від стіни до отвору під змішувач.
  • Безпосередньо діаметр отвору.
  • Розташування зливу.
  • Довжину виливу змішувача. В ідеалі кінець виливу має припадати на центр мийки.
  • Висоту виливу. Вона підбирається з урахуванням висоти каструль, інших столових приборів.
  • Кут повороту змішувача. Для одинарної мийки, розташованої біля стіни, досить кута повороту в 90 °. Для миття з двома чашами краще вибирати поворотні моделі з великим кутом.

Вибір пропонованих для установки на кухні сантехнічних пристроїв величезний – класичні, в стилі мінімалізм, хай-тек або лофт, хромовані, мідні, одноколірні. Тому підібрати модель відповідного дизайну і характеристик буде нескладно. Що стосується питання, який кран краще, то якість сантехніки європейського виробництва на порядок вище.

Найбільш популярна і практична модель – це одні важелі конструкція. Регулювання інтенсивності потоку і температури здійснюється однією рукояткою. Змішувачі з двома вентилями добре вписуються в класичний інтер’єр. Моделі, забезпечені датчиком руху, спрацьовують при наближенні рук, але регулювати температуру, інтенсивність і час подачі води ними дуже складно.

Установка і підключення змішувача на кухні - вивчаємо всі премудрості монтажу

Крім типу і зовнішнього вигляду виробу дуже важливий показник – матеріал виготовлення. Найдоступніші за ціною – сілуміновие змішувачі, моделі з інших дешевих сплавів, але вони швидко зношуються, починають кришитися, тріскатися. Найякісніші і довговічні – латунні, покриті нікелем, хромом, алюмінієм.

Необхідні інструменти та послідовність виконуваних робіт

Установка змішувача на кухню або у ванну здійснюється в кілька етапів. Перед початком робіт вивчаємо інструкцію до змішувача. Готуємо необхідні інструменти. Велика частина інструментів знайдеться будинку, а відсутні разом з витратними матеріалами можна придбати окремо. Нам знадобляться:

  • хрестоподібна і плоска викрутки;
  • розвідний ключ;
  • наждачний папір;
  • ліхтарик;
  • гнучкі шланги;
  • фум-стрічка, льон;
  • ємність для води;
  • аерозоль WD-40;
  • торцеві ключі.

Демонтажні роботи починаємо з зняття старого пристрою. Для цього відключаємо подачу води в будинок, квартиру, і щоб скинути тиск в системі, відкриваємо змішувач.

Перед установкою нового приладу обов’язково підключаємо до нього нові сполучні шланги. Надійну герметизацію системи забезпечують гумові прокладки, які поставляються в комплекті, але для більшої впевненості на різьбу гнучких шлангів можна намотати фум-стрічку, льон.

Також в комплект входить кільцева декоративна прокладка, що встановлюється на підставу змішувача. Протягуємо її через сполучні шланги, намагаючись помістити в спеціальні пази кільця.

Установка і підключення змішувача на кухні - вивчаємо всі премудрості монтажу

Тепер ставимо змішувач на мийку (раковину). Гнучкі шланги заводимо через монтажний отвір, і змішувач опускаємо до упору. На цьому етапі, щоб прикрутити пристрій і не відволікатися на його утримання в потрібному положенні, може знадобитися стороння допомога.

Фіксацію і утримання на місці забезпечує проставка (притискна пластина). Її також протягуємо через шланги і притискаємо до основи мийки. В основу змішувача через проставлення укручуємо різьбові штирі і наживляємо гайки. Тепер наш помічник повинен виставити змішувач і утримувати його до повного затягування гайок за допомогою торцевого ключа.

Установка і підключення змішувача на кухні - вивчаємо всі премудрості монтажу

Перевіряємо ще раз правильність установки змішувача, ущільнюючих прокладок і здійснюємо підключення шлангів до водопровідної системи. Кожен гнучкий шланг підключення гарячої та холодної води з’єднуємо з відповідними трубами водопровідної системи. Оскільки для ущільнення використовуються гумові (полімерні) прокладки, то притискне зусилля не повинно бути надмірним. При необхідності, наприклад в разі протікання, гайки можна підтягнути розвідним ключем.

Приєднуємо до мийки сифон і починаємо перевіряти працездатність всієї водопровідної і каналізаційної системи під максимальним напором. Усуваємо місця протікання і на цьому роботи по установці можна вважати завершеними.

Особливості монтажу в залежності від типу змішувача

Установка змішувача на мийку або раковину не викликає особливих складнощів, оскільки в технологічному плані все передбачено. В першу чергу, наявність технологічних отворів. Дещо складніше буде здійснити монтаж, якщо діаметр врізного отвори звужений, або коли поставити змішувач необхідно на стільниці.

Крім набору інструментів, перерахованих вище, додатково будуть потрібні:

  • електричний лобзик;
  • дриль;
  • свердла різного розміру.

Вибираючи місце під отвір, потрібно враховувати, що використання переключающего вентиля (важеля) має бути зручним. Виливши повинен знаходитися на оптимальній відстані, що дозволить запобігти потраплянню води на стільницю.

Установка і підключення змішувача на кухні - вивчаємо всі премудрості монтажу Установка і підключення змішувача на кухні - вивчаємо всі премудрості монтажу

Спочатку по контуру підстави змішувача за допомогою олівця робимо розмітку. Потім за допомогою дрилі просвердлюємо невелике по діаметру отвір для змішувача і ще кілька для установки різьбових штирів. Вставляємо в отвір пилу електролобзика і розширюємо його до таких же розмірів, як в мийках. Краї зрізу зачищаємо від тирси і нерівностей наждачним папером. А для захисту від вологи наносимо на нього шар силіконового герметика. Спосіб монтажу і послідовність дій аналогічні описаним вище.

Отвір не можна робити занадто великим, інакше притискного кільця буде недостатньо для перекриття його розмірів!

Одним із сучасних і оригінальних рішень є монтаж змішувача в стіну. Кран при цьому займає мінімум робочого простору і може встановлюватися на будь-якій висоті. Оскільки все підводять труби заховані в стіні, під плиткою, в спеціальних вирізах, то все виглядає досить естетично.

Приховану підводку здійснюють будь-якими видами труб. При збігу роз’ємів змішувача з осями труб досить муфт, трійників і куточків. В інших випадках з’єднання здійснюють спеціальними фітингами, їх ще називають Водорозетка.

Основна складність проведення монтажу полягає в правильній підводці водопроводу, установці перехідників і фітингів, надійного кріплення змішувача будь-якого типу. Наприклад, вентильного або картриджного, з гнучким або жорстким виливом. Гнучкий виливши пропонує більше свободи у виборі його положення, протилежний варіант має обмежений вибір і поворот перемикача. Але в будь-якому випадку настання моделі відрізняється зручністю використання, сучасний дизайн, надійна конструкція.

Установка і підключення змішувача на кухні - вивчаємо всі премудрості монтажу

Послідовність дій така. Спочатку на різьблення підвідних труб наметовому фум-стрічку або льон і прикручуємо ексцентрики. Осьова відстань між трубами, як і осьова відстань на змішувачі, зазвичай становить 150 мм. Але в разі їх нестиковки провертає ексцентрики і добиваємося осьового відповідності між трубами і змішувачем. Виставляємо його відносно площини.

Встановлюємо декоративний екран. Оскільки він повинен приховувати від очей нарізні сполучення, недоліки на стіні, то до останньої екран повинен прилягати щільно. Якщо між стіною і декоративною накладкою утворився зазор, від’єднуємо змішувач і підрізаємо ексцентрики на необхідну довжину.

В гайки корпусу встановлюємо ущільнювальні прокладки, що входять в комплектацію змішувача, і закручуванням їх. Спочатку гайки наживляємо від руки, а коли виникає опір, затискаємо їх розвідним ключем, але без особливих зусиль, щоб не пошкодити різьблення. При необхідності з’єднання можна підтягнути в будь-який час. Настінний змішувач встановлений!

Як бачите встановити і підключити сантехнічний змішувач будь-якого типу на кухню або у ванну самостійно цілком можливо. Єдине ускладнення можуть викликати старі зношені труби, що вимагає їх заміни або модифікації водопровідної системи. Але і ці завдання можна здійснити своїми силами.