+

Стяжка для теплої підлоги – особливості і характеристики процедури

Ідеальна бетонна стяжка для теплої підлоги повинна відрізнятися рівністю і міцністю. А щоб цього досягти, господар зобов’язаний керуватися покроковим алгоритмом проведення всіх процедур до і після заливки. Необхідно продумати товщину підлоги поверхні, методику укладання бетону, вибрати матеріал, зібрати інструменти, перевірити комплектуючі системи (магістралі, труби, датчики і кріпильні елементи). В цьому немає нічого складного, все можна зробити своїми руками.

Необхідність бетонної стяжки

Людям не завжди вистачає того тепла, що передається через батареї в кімнаті. Підлогове покриття в приватному будинку прогрівається тільки біля опалювальних приладів, а в середині або у далеких стін воно залишається холодним. Тому багато хто вдається до обладнання системи теплої підлоги, водяного або електричного.

Це дуже складний і копіткий процес. Навіть остання маніпуляція – заливка стяжки з бетону – вимагає ретельності і акуратності. Матеріал використовується в основному для того, щоб остаточно зафіксувати всі деталі і не дати їм зрушитися з місця.

При інших порушеннях, наприклад, прориви, іноді доводиться брати штроборез, щоб пробратися до місця протікання. Це брудно, довго і дорого. Тому варто заздалегідь все оглянути і переконатися в цілісності.

Стяжка для теплої підлоги - особливості і характеристики процедури

Саме бетонну основу вважається найміцнішим і надійним. Для більшої ефективності воно повинно відрізнятися рівністю, особливо на «пирозі». Тоді слід прорахувати товщину і вибрати відповідний расходник. Тут фахівці радять враховувати і передбачувану навантаження – меблі, техніку, предмети інтер’єру, які здатні впливати на стан і термін експлуатації підлоги.

Найбільш поширеним методом заливки площині бетоном є суміш з цементу і піску в пропорції 1: 3. Вона легко готується і укладається, головне – правильно порахувати площу і кількість необхідних матеріалів.

Інгредієнти для суміші

Монтаж бетонної стяжки здійснюється в останню чергу. Але це не скасовує уважності і точності дій. Тому варто ознайомитися з декількома варіантами обробки підлоги:

  • заміс з використанням бетону;
  • консистенція з піску та цементу;
  • напівсуха стяжка.

Площина з бетону

Особливу роль тут відіграє вибір основного матеріалу – фахівці рекомендують купувати продукцію з маркуванням М300 і більш високих показників. В якості додаткового компонента йде пісок. Бажано застосовувати фракцію побільше, тоді суміш буде краще замішуватися і застигати.

Для збільшення еластичності професіонали радять додавати в розчин додаткові добавки, які називаються пластифікаторами. Якщо не хочеться бігати по магазинах у пошуках потрібного товару, можна придбати готову масу.

Стяжка для теплої підлоги - особливості і характеристики процедури

Суміш з цементу і піску

Заміс виконується за аналогічним принципом дії, що і в першому методі. Подальші завдання, на зразок розрахунку товщини настилу, розглядаються перед практичними маніпуляціями. Крім того, сюди теж можна помістити пластифікатор для поліпшення якості замісу.

Варто періодично звертати увагу на консистенцію отриманого розчину. Станом він повинен нагадувати акриловий герметик. Такий матеріал укладається дуже легко і не доставляє проблем при висиханні і вирівнюванні.

напівсуха технологія

Останній зі списку варіант обладнання системи теплої підлоги має масу переваг в порівнянні з іншими витратні матеріали. По-перше, матеріал відмінно впливає на звукоізоляцію. По-друге, виключено застосування води. По-третє, він коштує недорого.

У монтажі немає нічого специфічного. Часу на повне застигання багато не потрібно. Сам підлогу виходить ідеально гладким і міцним.

Стяжка для теплої підлоги - особливості і характеристики процедури

Процес монтажу бетонної стяжки

Перш ніж переходити до основних робіт слід подбати про пристрій так званих деформаційних швів. Що стосується всіх інших робіт, той тут все відбувається по давно затвердженим алгоритмом дій.

Якщо кімната маленька (не більше 15 квадратних метрів), то шви прокладаються біля стін. У приміщеннях побільше передбачаються додаткові шви для амортизації. У кожній з них міститься спеціальна демпферна стрічка.

Всі ці операції здійснюються для компенсації розширення стяжки при підвищеному температурному режимі. Інакше бетон або цемент почне міхур і нічого доброго з цього не вийде.

Стяжка для теплої підлоги - особливості і характеристики процедури

Варто пам’ятати про те, що самий мінімальний показник товщини по СНИП дорівнює п’яти міліметрів. Менше робити не можна, оскільки меблі, техніка і предмети інтер’єру створять навантаження, яку підлогове покриття може не витримати.

У разі коли господар перестарався і виконав стяжку більше допустимої норми, під вагою матеріалу постраждають внутрішні комунікації з усіма елементами. Існують регламенти, в яких прописані граничні значення.

Суха суміш в складі з єднальними компонентами і волокнами (в тому числі і пластифікаторами) комфортна в застосуванні. Для неї потрібно зовсім небагато води перед монтажем.

попередні заходи

Перед роботою необхідно провести вологе прибирання в приміщенні – пройтися пилососом по підлозі і протерти мокрою ганчіркою. Виключається навіть дрібне сміття. Потім потрібно постелити на поверхню великий шматок поліетилену для теплоізоляції.

Плівка – обов’язкова складова в цьому процесі. Справа в тому, що волога, що виділяється з цементу або бетону, з часом почне витікати через тріщини і щілини на нижні поверхи. А це загрожує підтопленнями і іншими неприємностями. Тому поверх поліетилену кладуться пінопластові плитки або мінвата, які утримають рідина на місці.

Теплоізоляція вкрай важлива для обладнання системи теплої підлоги.

Потім на витратні матеріали стелиться спеціальна плівка для відображення тепла. І в останню чергу монтуються трубні магістралі, за якими буде йти теплоносій. Закріплюється спорудження армуючої сіткою і приступають до маяків. Завдяки їм майстри переглядають, наскільки добре і якісно здійснюється стяжка, її вирівнювання. Як альтернативний варіант – шматки металопрофілю або великі саморізи.

Висота підлогового покриття досягає 6 або 7 сантиметрів. Після монтажу всіх маячків на їх законні місця, остаточної перевірки комунікацій на міцність можна приступати до приготування розчину, додавати синтетичні добавки для поліпшення властивостей. Про всяк випадок слід перевірити всі комплектуючі магістралі на працездатність. Не повинно бути заторів або протікання, особливо в місцях з’єднання труб.

заливка матеріалу

Щоб укласти ідеальну стяжку за технологією, будуть потрібні інструменти:

  • лопата;
  • кельму;
  • правило;
  • будівельний рівень.

Потім необхідно порційно укладати суміш на підлогове покриття, рівномірно розподіляючи шари по поверхні за допомогою лопати. На всіх ділянках повинна бути однакова товщина. Після лопати потрібно використовувати дерев’яне правило, щоб остаточно пройтися по підлозі. Варто пам’ятати про те, що маяки і покриття повинні розташовуватися на одному рівні.

Процедури по догляду за підлогою

Не можна закінчити бетонне покриття для системи теплої підлоги і просто забути про нього. Площині необхідний додатковий догляд для збільшення терміну експлуатації і збереження якості на довгі роки.

Як відомо, суха стяжка починає тріскатися після висихання. Для усунення невеликих дефектів потрібно періодично обприскувати поверхню водою з пульверизатора. Так бетон буде постійно підживлюватися вологою і збереже свої характеристики. За часом процедура затягнеться на місяць.

Особливо важливі перші десять днів. На одинадцятий тактика змінюється – для створення парникового ефекту потрібно накрити цемент або бетон великим шматком поліетиленом. У такому стані його залишають до тих пір, поки поверхня не застигне.

За інструкціями і регламентам остаточно бетон твердне через чотири тижні після заливки. По ньому можна повноцінно ходити, класти ламінат або лінолеум, ставити неважкі по вазі предмети. Ні в якому разі не можна включати тепла підлога до того моменту, поки матеріал повністю не схопиться. Інакше бетон або цемент втратять свої властивості і доведеться все переробляти.

Стяжка для теплої підлоги - особливості і характеристики процедури