Вимикач з підсвічуванням вирішить проблеми домочадців, пов’язані з пошуком приладу для включення світла в темній кімнаті. За своїм зовнішнім виглядом апарат нічим не відрізняється від звичайного. Крім того, від нього свідчення на електролічильнику більше не стануть. Що стосується монтажу, то з цим завданням цілком впорається навіть початківець майстер. Для здійснення задуманого необхідно придбати потрібні матеріали і вивчити схеми.
варіації вимикачів
Будівельні магазини і відділи з електротоварами пропонують покупцям величезний асортимент найрізноманітніших електричних точок. Господар може вибрати будь-який виходячи з власних уподобань і інтер’єру приміщення.
Фахівці виділяють три основних типи пристроїв для включення світла в кімнаті.
звичайні прилади
Кількість клавіш варіюється від однієї до трьох. Принцип їх роботи полягає в наявності маленького віконця, концентрується і передавальним неонове світло в простір. Користуються великою популярністю серед населення завдяки простоті облаштування та універсальності дизайну. Головний матеріал виготовлення – пластик. Невибагливий у догляді і довгостроковий.
Пристрої з кнопками
Працює аналогічно попередньої моделі, хіба що на місці клавіш розташовуються кнопки. На відміну від них існує кілька варіантів геометричних форм (коло, квадрат або прямокутник). В основному їх купують для оформлення сучасних дизайнів квартир і приватних будинків. Здебільшого складаються з нержавійки або пластику. Гідність кнопкових вимикачів полягає в оригінальності і ефектності. Прекрасно доповнюють будь-який стиль інтер’єру, будь то лофт або хай-тек.
Прохідні вимикачі з підсвічуванням
Для того щоб монтувати такий тип електричних точок, власнику слід позначити кілька місць розташування для них. Подібні прилади стануть відмінним варіантом для довгих приміщень (прихожих або віталень) або двоповерхових будинків (включення світла для різних ділянок сходи).
Великий плюс такого роду пристроїв полягає в економності. Не треба включати світло на величезній площі. Варто тільки натиснути кнопку – і ясно буде на потрібному клаптику. Часто вони зустрічаються в громадських місцях – навчальних закладах, банківських установах і сфері обслуговування.
характеристика
Будь двоклавішний вимикач може встановити особисто господар своїми руками. Але бажано, щоб у нього був хоча б невеликий досвід проведення електромонтажних робіт. Тому якщо немає впевненості у власних силах, то краще знайти надійного фахівця і викликати його на огляд і підключення. Що стосується людей, які розуміють толк в електриці і всіх елементах, то вони самі займаються проблемою і дуже успішно.
Перед тим як підключити корпус до електричної точці, необхідно вивчити його для початку. Це корисно відразу з декількох сторін: розібратися у внутрішньому облаштуванні апарату, перевірити на наявність заводського браку і розширити знання в галузі будівництва та монтажу.
Початківцям майстрам слід запам’ятати одне дуже важливе правило: незалежно від виду вимикача кожен з них забезпечується контактами (для виходу і входу). Що стосується першого, то там може бути більше одного виходу (їх стільки, скільки клавіш на апараті).
Звичайний вимикач від пристрою з підсвічуванням відрізняється тим, що в другій вбудована спеціальна неонова лампочка або діод. Згідно зі схемою, освітлювальна точка упаюється разом з резистором, який знижує показник напруги мережі до самого мінімуму. Суть в тому, що його не вистачить для запалювання всіх лампочок в приміщенні. А для підтримки тривалого горіння "неонки" його цілком достатньо.
На самих кнопках або клавішах передбачені спеціальні отвори, крізь які надходять пучки світла. Вони висвітлюють простір навколо апарата.
Електромонтажні роботи
Перш ніж приступати до приєднанню вимикача, господареві потрібно скласти схему і про всяк випадок показати фахівцеві. Він внесе поправки і дасть додаткові рекомендації.
Якщо ж власник впевнений в своїх силах, то він може сміливо переходити від теорії до практики. Для монтажу існує покрокова інструкція:
- Необхідно відключити квартиру або будинок від подачі електроенергії. При наявності окремого автомата можна знеструмити тільки те приміщення, в якому планується заміна пристрою.
- Тепер потрібно зняти з місця старий вимикач. Він не демонтується повністю, тільки поступово і по частинах. Спочатку знімаються клавіші (кнопки) і рамка приладу, потім відкручуються гвинти, на яких тримається вимикач. Останніми з підрозетника прибираються інші «нутрощі».
- Ще при виборі товару в магазині треба звернути увагу на наявність схеми під’єднання всередині вимикача. Що стосується модернізованого апарату, додатково до основного малюнку йде під’єднання індикації. Нею слід керуватися в обов’язковому порядку. Це означає, що потрібно підвести все кабелі та проводи до своїх місць. Варто пам’ятати, що до входу приєднується фаза з мережі живлення. До виходів йдуть всі світильники в кімнаті.
- Тепер вимикач займає своє місце в підрозетники. Залишилося тільки поправити затискачі, поставити клавіші (кнопки) і обрамляє рамку.
- Для контрольної перевірки в квартиру знову подається електрична енергія. Тут потрібно подивитися абсолютно все: роботу неонового вогника, включення лампочок в приміщенні і ін. Якщо обладнано правильно, то агрегат буде світитися в темряві. Люстри або лампи теж загоряться нормально.
Під час монтажу деякі люди стикаються з труднощами. Зазвичай з з’єднанням фазного проводу зі входом проблем не виникає. З двох його відходять контактів виходять два дроти, прокладаються і приєднуються до двох відходить контактам першого комутаційного апарату. І ще один провід – фазний – з’єднує вже входить контакт першого вимикача з патроном лампочки.
Сумісність діодного приладу з «економки»
Бувають ситуації, коли власники з’єднують вимикач з неоновим підсвічуванням і помічають, що лампочки горять навіть у вимкненому стані. Зазвичай в цьому випадку знімають і викручують все назад, біжать в магазин і вимагають обміну товару через неякісність. Це не зовсім вірне рішення. Причини такої поведінки пристроїв можуть бути зовсім іншими.
Перед походом за покупками слід дізнатися, якого виду лампочки в освітлювальних приладах. Є звичайні і енергозберігаючі. Останні користуються значною популярністю серед населення за невеликі свідчення в електролічильник і «холодний» світло. Але для підсвічувати вимикачів вони не особливо підходять.
Вище згадувалося про те, що до неоновому вогнику в приладі надходить незначна кількість електричного струму для роботи. Цього заряду достатньо, щоб підживлювати конденсатори «економок». Елемент направляє заряд стартеру, а той дає команду на освітлення приміщення. Але через малу кількість енергії повноцінно лампочка не світиться, а лише здатна блимати з різними часовими проміжками. Варто відзначити, що так термін експлуатації значно коротшає.
З будь-якої ситуації завжди є вихід. Для запобігання неприємного інциденту потрібно діяти по одному з двох шляхів:
- Якщо сучасний вимикач вже куплений, то доведеться поміняти «економки» на лампи розжарювання або галогенні. Якість освітлення від цього не постраждає.
- Залишити енергозберігаючі лампочки в їх законних місцях. Але тоді в підрозетники буде красуватися звичайне пластикове пристрій.
Проблема цілком вирішувана. Для цього власникам потрібно зробити наступне:
- У паралельному напрямку поруч з «економкою» встановити лампу розжарювання. Все буде працювати без перебоїв. Ось тільки такий союз неприємно здивує рахунками за електроенергію.
- Там же встановити ще один резистор. Під час роботи лампочок він не буде чинити на них ніякого впливу. Але в період бездіяльності стає перешкодою для електричного струму на шляху до конденсатору всередині лампи.
У відділах продавці пропонують «економки» нового покоління. Вони вже забезпечені спеціальним резистором для відводу енергії і цілком підходять по сумісності з приладами, оснащеними підсвічуванням. Є лише один суттєвий недолік: для повноцінної роботи їм потрібен час для прогрівання. Зазвичай воно займає хвилину-півтори. Але інший відчутний мінус – їх вартість досить висока.
Своїми руками
Добре, коли у електриків не тільки золоті руки, але і багата фантазія. Адже можна не йти в магазин за готовим вимикачем, а зробити його самостійно. Для цього потрібно мати матеріали і спеціальний інструмент:
- світлодіодна лампочка в 2 Ватта;
- резистор з опором в 100 кіло;
- паяльник.
Спочатку потрібно зняти прилад зі стіни. Після цього включити паяльник, нагріти його і з’єднати разом діод і резистор, вставити в ланцюг. Припаяти їх до контактів входу і виходу. Там же розташувати "неонка". Вона повинна щільно прилягати, що не хитаючись зі сторін в сторону. Після закінчення робіт вимикач знову повертається в підрозетник.
Фахівці все ж знайшли ряд недоліків таких конструкцій:
- У звичайних агрегатах не передбачено спеціальних отворів для світла. Тоді залишається лише просвердлити їх. А після цієї процедури вимикач виглядає неакуратно.
- Самостійно зібраний пристрій буде працювати з перебоями, якщо в люстру вкручені лампи розжарювання. А люмінесцентна – горіти навіть при вимкненому світлі.
- І найголовніший – ненадійність. Самостійні споруди – це прекрасно. Але хто гарантує безпеку для життя і здоров’я.
Щоб уникнути неприємностей в майбутньому господарям потрібно кілька разів подумати, що краще – купити зібраний прилад і переплатити або заощадити гроші, але жити в очікуванні збоїв в роботі. Тому всі аргументи на користь того чи іншого рішення гарненько зважуються.
вимкнення підсвічування
За бажанням власника можна закрити це джерело світла. Деяким людям діод більше заважає, ніж допомагає. У подібних випадках робиться наступне:
- У квартиру або будинок перекривається подача електроструму.
- З пристрою знімаються клавіші або кнопки. Із завданням відмінно справляється викрутка з плоским кінцем.
- Забирається обрамляє окантовка.
- Відгвинчуються затискачі і болти.
- «Нутрощі» підрозетника або коробки витягуються назовні.
- Для безпеки перевіряються залишки напруги в ланцюзі. Визначити його допоможе викрутка-індикатор.
- Від’єднуються фази від всіх входів і виходів.
- Кожен прилад забезпечується засувкою, яка закріплює пару частин. Тепер їх потрібно роз’єднати.
- Витягується світлодіод або неонова лампочка. Іноді досить просто перерізати дроти плоскогубцями. Після всіх процедур деталі збираються в єдине ціле.